Francijas uzvaru grandu duelī nodrošina Vācijas aizsarga savos vārtos raidītā bumba

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") par "nāves grupu" dēvētajā F apakšgrupā Minhenē Francijas futbola izlase ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Tādējādi Vācijas izlase pirmo reizi Eiropas futbola čempionātu iesāka ar zaudējumu.

Spēles 17. minūtē Vācijas vārtsargs Manuels Noiers atvairīja Kiliana Mbapē bīstamu sitienu pēc divu aizsargu apspēlēšanas, taču trīs minūtes vēlāk Francija izvirzījās vadībā. Pols Pogbā ar piespēli teicami atrada Lukasu Ernandesu, kurš piespēlēja gar vārtiem Kilianam Mbapē, bet Mats Hummelss bija pirmais pie bumbas. Viņš gribēja to izsist ārpus laukuma, bet pats ieraidīja savos vārtos.

Vācieši vairāk darbojās ar bumbu turpinājumā, un 38. minūtē Ikajs Gindogans pēc Serža Gnabrī piespēles neizmantoja iespēju rezultātu izlīdzināt. Pirmajā puslaikā rezultāts, bet pēc nospēlētām septiņām minūtēm otrajā puslaikā Adrjēns Rabio pretuzbrukumā sita pa vārtu stabu.

Uzreiz pēc tam Gnabrī Vācijas uzbrukumā pēc Robina Gosensa piespēles sita pāri no teicamas pozīcijas. Vācija turpināja spēlēt vairāk ar bumbu, un tas ļāva Francijai lūkot pēc pretuzbrukuma. 67. minūtē Mbapē ieraidīja bumbu vārtos, bet uzbrukuma sākumā viņš atradās aizmugures stāvoklī.

Kamēr Vācija meklēja veidus, kā uzlauzt pretinieku aizsardzību, Francija bija pāris centimetru attālumā no vēl vieniem vārtiem, taču Karīma Benzemā pretuzbrukumā gūtie vārti netika ieskaitīti vēl vienas aizmugures dēļ. Vācijai tā arī neizdevās radīt nopietnus draudus Francijas izlases vārtiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika ("SofaScore"):
Francija - Vācija 1:0. Spēle noslēgusies!
90+6. min.Sanē noturējās kājās un piespēlēja Follandam, kurš tālāk centrēja gar vārtiem, bet izpildījums nebija veiksmīgs.
90+4. min.Rabio pameta laukuma, Dembelē ieņēma viņa vietu.
90+3. min.Vācijas futbolisti turpināja iespēlēt bumbu soda laukumā, bet tur neviens no uzbrūkošajiem spēlētājiem nespēja tikt pie sitiena.
90+1. min. Rabio bija nepieciešama medicīnas personāla palīdzība. Vācieši par to ļoti sašutuši.
87. min. Gosenss nomainīts pret Follandu, bet Gintera vietā nāca Džans. Brīdi vēlāk Benzemā tika nomainīts Francijas izlasē, kura vietu ieņēma Toliso.
84. min.Vācijas futbolisti joprojām savu pārsvaru bumbas kontrolē nespēj pārvērst vārtu guvumā. Lai arī pirms tam bija uzbrukuma vilnis uz Francijas vārtiem, taču atkal pēdējās laikā momentu nav.
85. min. Francijai vēl viens neieskaitīts vārtu guvumsPretuzbrukumā Pols Pogbā teicami piespēlēja Kilianam Mbapē, kurš devās uz priekšu. Divatā pret vienu aizsargu Mbapē piespēlēja Benzemā, kurš sita vārtos. Taču video atkārtojuma sistēma apstiprināja, ka Mbapē piespēles saņemšanas brīdī bija nelielā aizmugurē.
78. min. Mbapē lielā ātrumā apsteidza Hummelsu un viens pats devās uz vārtiem, bet viņu no mugurpuses tomēr kavēja aizsargs. Tiesnesis tomēr 11 metru soda sitienu nenozīmēja.
74. min.Ginters uz brīdi bija zālē, jo cieta sadursmē ar Mbapē, taču spēli varēja turpināt. Tad Vācijas izlasē Gnabrī un Havercs tika nomainīti, bet laukumā devā Verners un Sanē.
66. min. Francijai neieskaita vārtus.Mbapē soda laukumā parādīja savu individuālo meistarību un izdarīja skaistu sitienu tālajā vārtu apakšējā stūrī. Taču līnijtiesnesis pacēla savu karodziņu un norādīja, ka piespēles saņemšanas brīdī viņš bija aizmugurē.
65. min. Vācijas futbolisti arvien biežāk iekļuva soda laukumā, tomēr sitieni uz vārtiem izpalika. Brīdi vēlāk otrā laukuma pusē Benzemā tika bloķēts.
58. min. Gosensam lēcienā sniedzās pēc bumbas, kad Kimmihs izdarīja centrējumu, taču viņš uztriecās virsū Pavāram. Vācieši saglabāja bumbu un izdarīja sitienu, bet tā uzlidoja virsū vārtu priekšā guļošajam Gosensam.Savukārt Pavāram pēc saņemtā trieciena vajadzēja palīdzību, jo Gosenss viņam uztriecās uz galvas ar gurnu. Spēli turpināt tas gan netraucēs.
57. min.Vācijas izlases futbolisti turpināja savu uzbrukuma vilni, Gnabrī vēlreiz steidza pēc bumbas, bet Lorī devās viņam pretī un nospēlēja bumbā.
54. min.Seržs Gnabrī soda laukumā pēc Robina Gosensa centrējuma ieguva bumbu un raidīja to pa vārtiem. Tā atsitās pret zemi un pārlidoja pāri vārtiem, pieskaroties vārtu tīklam no ārpuses.
52. min. Rabio pretuzbrukumā uzņēma bumbu un devās uz vārtiem, līdz izdarīja sitienu. Francūzis trāpīja pa vārtu tuvo stabu. Atkārtojumā gan izskatījās, ka piespēles saņemšanas brīdī bija aizmugures stāvoklis.
47. min.Vācijas izlases uzbrukums sākās draudīgi, bet līdz sitienam tas nenonāca. Tam sekoja vēl viens Mbapēc solo gājiens pa kreiso malu, viņš tika līdz soda laukumam, taču Ginters viņu nosedza tā, lai pie sitiena uzbrucējs netiktu.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmā puslaika statistika: ("SofaScore"):
Francija - Vācija 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
42. min. Havercs soda laukumā ieguva bumbu un sita, bet tika bloķēts. Aizsargi bumbu aizsita prom.
38. min. Gosenss iespēlēja bumbu soda laukumā, Gnabrī atspēlēja bumbu Gindoganam, bet viņš sita neveiksmīgi.
36. min. Mbapē lielā ātrumā apsteidza Kimmihu un devās soda laukumā, taču Ginters viņam neļāva sist vai piespēlēt gar vārtiem.
34. min. Vācijas futbolisti vairāk spēlēja ar bumbu, bet arī Francija ik pa laikam lūkoja izspēlēt pozicionālu uzbrukumu. Vārtu gūšanas momentu aizvadītajās minūtēs nav bijis.
27. min. Pogbā arī nospēlēja neuzmanīgi un deva vāciešiem vēl vienu brīvsitienu no bīstamas pozīcijas. Kross šoreiz sita pāri vārtiem.
25. min. Vācija ieguva iespēju izpildīt tiešo brīvsitienu. Pie bumbas, protams, devās Kross, bet viņš sita spēlētāju mūrī.
22. min.Millers apdraudēja vārtus, pēc piespēles mēģinot bumbu ievirzīt vārtos, tomēr viņš bija neprecīzs.
20. min. Francija - Vācija 1:0Francijas futbolisti laukuma centrā ievadīja bumbu spēlē no sāna līnijas, un ātri devās uzbrukumā. Pols Pogbā teicami atrada Lukasu Ernandesu, kurš piespēlēja gar vārtiem Kilianam Mbapē, bet Mats Hummelss bija pirmais pie bumbas. Viņš gribēja to izsist ārpus laukuma, bet pats ieraidīja savos vārtos.
17. min.Mbapē apsteidza Ginteru un sita garām Kimmiham, taču viņam pārspēt Noieru neizdevās. Pieredzējušais vārtsargs bumbu atvairīja.
16. min.Pavārs no labās malas piespēlēja soda laukumā, bet Ginters piespēli pārtvēra. Tad Grīzmans izpildīja stūra sitienu, un Pogbā ar galvu sita pa vārtiem, taču bumba lidoja pāri vārtiem.
13. min. Francijas futbolisti pārņēma bumbas kontroli, bet soda laukumam pietuvoties īsti nespēja. Šobrīd spēle pārsvarā rit laukuma vidusdaļā.
7. min. Kimmihs spēles sākumā savu ķermeni bloķēja Ernandesu, kurš devās pēc bumbas, un tiesnesis viņam parādīja brīdinājumu.
4. min. Vācija spēles sākumā spēlēja ar bumbu un meklēja iespējas uzbrukumā, taču pārlieku neriskēja. Tad pēc standartsituācijas izspēles Hummels soda laukumā ar galvu sita, bet netrāpīja pa vārtiem.
“Euro 2020” apakšgrupu turnīra pirmā kārta noslēdzas ar īstu saldo ēdienu futbola gardēžiem – Francija pret Vāciju. Francija šajā Eiropas čempionātā noteikti vēlēsies reabilitēties par zaudējumu finālā Portugāles izlasei 2016. gadā. Eiropas čempionātus Francija parasti sāk ar uzvarām, zaudējot tikai vienā no deviņām atklāšanas spēlēm. Vienīgais zaudējums bijis 1960. gadā. Lielajos turnīros Vācija laika posmā no 2006. līdz 2016. gadam vienmēr sasniedza pusfinālus, bet 2018. gada Pasaules kausā nācās palikt pēdējiem apakšgrupā. Vācieši nekad nav zaudējuši Eiropas čempionāta atklāšanas spēlēs. Ar “Euro 2020” noslēgsies Joakima Lēva ēra Vācijas futbola izlases galvenā trenera amatā. Viņš noteikti vēlas atvadīties skaļi.