Horvātijas un Čehijas futbolisti kaujinieciski nospēlē neizšķirti

Horvātijas un Čehijas futbola valstsvienības piektdien "Hampden Park" stadionā Glāzgovā "Euro 2020" D grupas otrās kārtas spēlē nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1).

Horvātijas valstsvienība tika pie pirmā punkta "Euro 2020" turnīrā, un šis rezultāts ļauj saglabāt pietiekami labas cerības iekļūt nākamajā kārtā. Savukārt Čehija pēc uzvaras pār Skotiju savu punktu skaitu palielināja līdz četriem.

Spēles ievadā neliels pārsvars bija čehiem, bet abas komandas spēja radīt saasinājumus pie pretinieku vārtiem. 32. minūtē pēc stūra sitiena izspēles pie Horvātijas vārtiem Patriks Šiks lēcienā saņēma sitienu no Dejana Lovrena pa degunu. Sākotnēji tiesnesis noteikumu pārkāpumu nefiksēja, bet video atkārtojuma sistēma iesaistījās šīs epizodes izvērtēšanā, un tiesnesis pēc atkārtotas epizodes izvērtēšanas piesprieda 11 metru soda sitienu. Pats Šiks to realizēja, gūstot savus trešos vārtus turnīrā.

Čehijas izlase vadībā turējās līdz otrā puslaika sākumam, kad ātrā uzbrukumā viens no Horvātijas izlases līderiem Ivans Perišics pēc labas piespēles pa kreiso malu iegāja soda laukumā un pēc aizsarga apspēlēšanas izdarīja precīzu sitienu.

Mača turpinājumā abām komandām bija iespējas gūt vārtus un izvirzīt vadībā savu komandu, bet labākās iespējas nerealizēja Nikola Vlasičs un Bruno Petkovičs. Rezultāts vairs nemainījās un spēle noslēdzās ar neizšķirtu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mačā teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Horvātija - Čehija 1:1. Spēle noslēgusies!
90+3. min. Hložeks tika brīdināts par uzkāpšanu uz papēža pretiniekam.
88. min. Petkovičs soda laukumā uzņēma bumbu uz krūtīm, izdarīja sitienu pēc pusapgrieziena, bet Kalass viņu bloķēja, pārvirzot bumbu ārpus laukuma.
87. min. Čehijas izlasē Barāks devās laukumā Daridas vietā, savukārt Horvātijas izlasē Brozovičs nomainīja Kovačiču.
82. min.Horvātijas izlases ātrais uzbruks sāka zaudēt tempu, bet to pavisam aprāva Boržiks, kuram tiesnesis parādīja brīdinājumu.
80. min. Gvardiols Horvātijas izlases uzbrukumā piespēlēja gar vārtiem, bet Vaclīks bumbu viegli pārtvēra.
75. min.Čehijas izlases spēlētājs Hložeks no Součeka saņēma piespēli teicamā pozīcijā soda laukumā, taču viņš "aizblieza" bumbu pāri.
74. min. Jankto un Šiks devās uz rezervistu soliņu, bet viņu vietā nāca Ševčīks un Krmenčīks.
72. min. Perišics uzņēma piespēli no kreisās malas un ar galvu piespēlēja Vlašicam, bet viņš nespēja izvirzīt vadībā Horvātijas izlasi.
65. min. Krāls soda laukumā darbojās pārāk lēni, un Modričs izpildīja teicamu izklupienu. Čehijas futbolistiem atkal neliels pārsvars laukumā.
63. min. Abās komandās maiņas – Čehijas izlasē Holešs un Masopusts pameta laukumu, bet laukumā devās Krāls un Hlozēks. Horvātiem spēle noslēdzās Kramaričam, bet laukumā devās Vlašičs.
62. min. Abas komandas savos uzbrukumos lūkoja vārtu guvumu veidot "otrajā stāvā", bet aizvadītajās epizodēs labi sitieni pa vārtiem neizdevās. Tad Jankto lika spēlē iesaistīties horvātu vārtsargam Livakovičam,
56. min.Čehija darbojās ap soda laukumu un lūkoja saasināt situāciju. Tad tika izdarīts centrējums, Darida jau gatavojās sist ar galvu, bet aizsargs pirmais tika pie bumbas.
52. min. Jankto ieguva bumbu un atspēlēja atpakaļ, un Součeka spēcīgs sitiens lidoja nedaudz garām vārtiem.
50. min. Čehijas izlases spēlētājs Masopusts nopelnīja brīdinājumu, kad, pat neskatoties uz bumbu, iebrauca pretiniekam kājās.
47. min. Horvārtija - Čehija 1:1Ivans Perišičs kreisajā malā saņēma teicamu piespēli, un viņš soda laukumā apspēlēja Vladimiru Coufalu un izdarīja precīzu sitienu, izlīdzinot rezultātu.
Sācies 2. puslaiks.Rebičs un Brekalo pirms otrā puslaika tika nomainīti, bet viņu vietā nāca Petkovičs un Ivanušecs.
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Horvārtija - Čehija 0:1. noslēdzies 1. puslaiks
45+3. min. Pret Šiku pārkāpa noteikumus ārpus soda laukuma, viņš pats sita brīvsitienu, bet raidīja bumbu pāri.
44. min. Horvātijas futbolisti futbolisti turpināja lūkot pēc iespējam izlīdzināt rezultātu. Kramaričs divas reizes bija aktīvs, reizi sitot pa vārtiem, atrodoties ārpus soda laukuma, bet vārtsargs tvēra.
39. min.Kovačičs teicami noturēja bumbu un piespēlēja to uz priekšu, kur Rebičs tika garām aizsargiem un izdarīja sitienu, taču ļoti neprecīzi.
37. min. Horvārtija - Čehija 0:1Pats Patriks Šiks izpildīja soda sitienu. Lai arī tikko viņš saņēma triecienu pa seju, tomēr Šiks spēja izvirzīt vadībā savu komandu ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī.
35. min. 11 metru soda sitiens uz Horvātijas vārtiem. Lovrenam par sitienu ar elkoni parāda brīdinājumu un piespriež "pendeli" uz horvātu vārtiem.
Ar video atkārtojuma sistēmas palīdzību tiesnesis izvērtē, vai šajā epizodē jāpiespriež 11 metru soda sitiens.
32. min. Ar bumbu aizvadītajās epizodēs vairāk spēlējas Čehijas izlase, bet pārsvarā viņi saspēlējās laukuma vidus daļā. Tad pēc stūra sitiena izspēles Lovrens trāpīja pa degunu Šikam, kurš palika zālājā guļot ar asiņainu seju.
25. min. Horvārtijas izlase aktivizējās uzbrukumā, un Vrsaljko iespēlēja bumbu soda laukumā, kur vārtsargs bija acīgāks un novērsa briesmas.
23. min. Ivans Perišics pēc stūra sitiena izspēles izdarīja pirmo sitienu vārtu taisnstūrī. Vaclīks bumbu tvēra un atkārtotu iespēju pretiniekiem nedeva.
21. min. Vēlreiz Čehijas futbolisti nesapratās ar vārtsargu, un Rebičs steidza bumbu pārtvert. Vaclīks spēcīgi sita bumbu prom, trāpīja Rebičam, bumba uzlidoja augstu gaisā vārtu virzienā, bet tajos neielidoja. Horvātam gan saņemtais sitiens ar bumbu bija diezgan sāpīgs.
18. min. Šiks saņēma bumbu soda laukuma vidū no Coufala, taču sitiens pa vārtiem viņam neizdevās. Livakovičam bumbu savākt nebija nekādas problēmas.
12. min. Čehijas izlases uzbrukumā Coufals iespēlēja bumbu soda laukumā, horvātu aizsargs neveiksmīgi sita bumbu prom un to ieguva Jankto, bet viņam pa vārtiem trāpīt neizdevās.
10. min.Lovrens izpidlīja tiešo brīvsitienu no aptuveni 25 metriem, bet raidīja bumbu pāri vārtiem.
6. min. Čehijas izlases vārtsargs Vaclīks ļoti neveiksmīgi piespēlēja un deva horvātiem uzbrukuma iespēju, bet Brekalo centrējums nesasniedza mērķi.
4. min.Pēc stūra sitiena izspēles Součeks lēca visaugstāk un izdarīja sitienu ar galvu, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
2. min. Čehijas futbolisti spēles sākumā tika pie labas iespējas izspēlēt uzbrukumu, bet Horvātijas izlases spēlētājs Vida bloķēja divus metienus pēc kārtas.
Čehijas izlases līderis ir Vesthemas "United" pussargs Tomāšs Součeks, tāpat laukuma vidusdaļā liela loma ir Vladimīram Daridam no Berlīnes "Hertha". Ar neregulāru rezultativitāti spēlējošajā Čehijas izlasē uzbrukumā lielas cerības saistās ar Leverkūzenes "Bayer" spēlējošo Patriku Šiku, kurš čempionāta pirmajā spēlē guva divus vārtus, trāpot arī sitienu no laukuma centra.Tikmēr Horvātijas izlasē galvenais spēles veidotājs ir deviņas reizes par valsts labāko futbolistu nosauktais Luka Modričs. Ar 139 spēlēm Horvātijas izlasē kapteinis Modričs ir pieredzes bagātākais spēlētājs.
Horvātijas futbolisti iepriekš nebija ar zaudējumu (neveiksme pirmajā spēlē pret Angliju) iesākuši Eiropas čempionāta finālturnīru, piecās atklāšanas spēlēs gūstot četras uzvaras un reizi nospēlējot neizšķirti, tāpēc viņu ceļš uz izslēgšanas spēlēm ir sarežģītāks nekā iepriekš. Patriks Šiks nodrošināja Čehijai uzvaru pirmajā mačā pret Skotiju, kas noteikti vairojis komandas pārliecību pār saviem spēkiem.