Itālija skaistos ātrajos uzbrukumos kā pirmā nodrošina vietu astotdaļfinālā

Itālijas valstsvienība trešdien 2021. gada Eiropas čempionāta spēlē Romā pieveica Šveices futbola izlasi, kā pirmā "Euro 2020" dalībniece nodrošinot vietu turnīra astotdaļfinālā.

Itālijas futbola izlase savu skatītāju priekšā uzvarēja ar rezultātu 3:0 (1:0). Divus vārtus guva balsta pussargs Manuels Lokatelli, kurš pirmo reizi profesionāļa karjerā vienā spēlē guva divus vārtus, bet punktu spēlei pielika Čīro Immobile.

Šveices izlase spēli sāka apņēmīgi, pirmās dažas minūtes dodoties uz Itālijas izlases vārtiem. Tomēr tūlīt pat Itālijas futbolisti apliecināja sava uzbrukuma spēku. Pēc pāris bīstamiem ātrajiem uzbrukumiem vārtus pēc stūra sitiena guva Džordžo Kjellīni, tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās tie netika ieskaitīti. Vienības kapteinis dažas minūtes vēlāk kāda savainojuma dēļ tika nomainīts.

Itālijas valstsvienības sparu tas gan nesamazināja. Spēles 26. minūtē Domeniko Berardi ātrajā uzbrukumā izkārtoja izcilu iespēju Manuelam Lokatelli, kuram atlika tikai pielikt kāju, lai nogādātu bumbu vārtos. Šveices vienības vārtsargam Janam Zommeram darba netrūka, daudz problēmu sagādājot arī aktīvajam kreisās malas aizsargam Leonardo Spinacolam.

Šveices futbolistiem otrajā puslaikā padevās vairāk nekā pirmajās 45 minūtēs iespētais viens sitiens. Tomēr jautājumus par uzvarētāju daļēji jau noņēma Lokatelli precīzais sitiens no distances spēles 51. minūtē, Itālijas izlasei panākot rezultātu 2:0.

Gūtie vārti daļēji ļāva samazināt spēles tempu. Tomēr laukuma saimnieki līdz spēles izskaņai organizēja bīstamus ātros uzbrukumus, veselas trīs reizes to izskaņā Čīro Immobilem sitot mazliet gar kādu no vārtu stabiem. Romas "Lazio" komandas uzbrucējs gan nepadevās, 89. minūtē ar skaistu tālsitienu gūstot otros vārtus čempionātā.

Itālijas izlase ar sešiem punktiem divās spēlēs jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, bet tai ar četriem punktiem seko Velsas valstsvienība, kas pāris stundas iepriekš pieveica Turcijas izlasi. Abas izlases svētdien noskaidros apakšgrupas uzvarētāju.

Savukārt cīņu par astotdaļfinālu svētdien aizvadīs Šveices izlase, kura divās spēlēs guvusi vienu punktu, bet vēl var apsteigt velsiešus. Mazas iespējas kļūt par vienu no četrām labākajām trešās vietas īpašniece palikušas Turcijas valstsvienībai, kas pagaidām ir bez punktiem.

Spēles statistika ("Sofascore"):
Itālija – Šveice 3:0. Spēle noslēgusiesItālijas izlase kvalificējas astotdaļfinālam!
Kompensācijas laiks būs trīs minūtes ilgs.
89. min. Itālija – Šveice 3:0Beidzot veiksmīgi noslēdzas arī Immobiles centieni! Uzbrucējs uzņem bumbu, apgriežas un pietiekami negaidīti izpilda spēcīgu tālsitienu. Zommers bumbu mazliet aizsniedz, taču tā ielido vārtu apakšējā stūrī.
86. min.Romā teju visi piecēlušies kājās. Pateicība divu vārtu autoram Manuelam Lokatelli, kuru nomaina Mateo Pesina. Laukumā nāk arī Brians Kristante.
79. min.Sadursmē ar Embolo diezgan cieš Nikolo Barella. Savainojums šajā spēlē liedza piedalīties Alesandro Florenci un Marko Verrati. Jācer, ka Kjellīni un Barella nav pārāk smagi cietuši. Embolo pelnīta dzeltenā kartīte.
76. min.Rubens Vargass nomaina Džerdanu Šakiri. Vai Petkovičs jau laikus sāk domāt par spēli pret Turciju, kurā Šveices izlasei nāksies cīnīties par vietu nākamajā kārtā?
75. min.Vēlreiz! Ātrais uzbrukums. Čīro Immobile. Sitiens tieši garām stabam.
72. min.Vēlreiz ilgāk Itālijas izlases pusē uzturas Šveices futbolisti. Itāļi noreaģē uz katru piespēli, bet galu galā bloķē Šakiri sitienu. Soģi gan pēc tam atzīst, ka bijusi aizmugure. Bonuči ar piespēli visa laukuma garumā tūlīt pat atrod Immobili, kuram vēlreiz sanāk sist bumbu tieši garām vārtu stabam.
70. min.Pirmās maiņas veic arī Mančīni. Aizsargs Rafaels Toloi nomaina aktīvo uzbrucēju Domeniko Berardi, bet pussargs Federiko Kjeza nomaina uzbrucēju Lorenzo Insinji.
64. min.Embolo izkārto labu iespēju uz maiņu nākušajam Cūberam, kurš sit no dažiem metriem, bet asa leņķa. Uzdevumu augstumos Donnarumma, no kura strāvo milzu pārliecība. Vārtsargs turpina aukstasinīgi ievadīt uzbrukumus, lai gan turpat blakus ir pretinieki. Uzbrukuma izskaņā Immobile sit ārkārtīgi spēcīgi, bet mazliet pāri pārliktnim.
61. min.Šakiri izpilda sitienu, kas laikam dēvējams par pirmo īsto Šveices izlases raidījumu. Bumba gan lido krietni pāri vārtiem. Itāļi uzreiz aizskrien pretuzbrukumā, bet, izpildot vairākas piespēles, noslāpē pašu centienus.
58. min.Pussargs Stīvens Cūbers nomaina aizsargu Fabianu Šēru. Iespējams, pārkārtošanās Šveices sastāvā.
57. min.Iespējams, viegls šoks Šveices izlasei. Spēle pēc gūtajiem vārtiem pārsvarā rit laukuma vidusdaļā.
51. min. Itālija – Šveice 2:0. Otrie vārti Lokatelli!Balsta pussargs negaidīti raida bumbu pašā vārtu apakšējā stūrī. Viņam virsū devās Freilers un Elvedi, kas, iespējams, liedza Zommeram redzēt sitiena izdarīšanas brīdi. Vārtsargs pat nenoreaģēja uz raidījumu, kas tika izpildīts mazliet ārpus soda laukuma. 23 gadu vecais futbolists pirmo reizi karjerā gūst divus vārtus vienā spēlē.
49. min.Šveices izlases izpildījumā noteikti vērojama gatavība un vēlme tiekties pēc pozitīva iznākuma. Bīstamāko situāciju itāļi gan rada paši, pārāk laiski saspēlējoties savā soda laukumā.
Itālija – Šveice 1:0. Sācies otrais puslaiks!Petkovičs jau ķeras pie izmaiņām. Seferoviču nomaina Mario Gavranovičs.
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Itālija – Šveice 1:0. Noslēdzies pirmais puslaiks.
Kompensācijas laiks būs divu minūšu ilgs.Insinje tā ievadā daudzsološi ieskrien soda laukumā, bet tālāk rīkojas neprecīzi.
42. min.Itālijas futbolisti vairākas reizes pēc kārtas zibenīgi ieraujas brīvās zonās. Bīstamās epizodes tiek pārvērstas divos stūra sitienos, kā arī Immobiles sitienā no asa leņķa. Zommers veiksmīgi nospēlēja, atsitot bumbu saviem aizsargiem.
37. min.Minūti vēlāk jau Spinacola pretuzbrukumā ieskrien soda laukumā. Aizsargs sit ļoti viltīgi ar labās kājās ārējo pusi. Radošā ideja ne līdz galam nostrādā.
36. min.Neveiksmīgs stūra sitiens Šveices izlases izpildījumā tikai sagādā iespēju itāļiem aizskriet ātrajā uzbrukumā. Bernardi sitiens tā izskaņā tiek bloķēts. Vēl viens trauksmes zvans...
33. min.Immobile vareni apspēlē pretinieku, pasitot bumbu viņam garām, taču tas dod iespēju Zommeram pēc tās nirt. Uzbrucējs nocīnās līdz galam, neļaujot vārtsargam bumbu tvert savās rokās, bet viņa komandas biedri nespēj izmantot radīto iespēju.
32. min.Šveices valstsvienība pēc ielaistajiem vārtiem ieguvusi iespēju arī uzspēlēt ar bumbu. Temps nokrities.
26. min. Itālija – Šveice 1:0. Tagad gan Itālijas valstsvienība izvirzās vadībā!Spiediens pēc Kjellīni precīzā sitiena mazliet norima līdz Itālijas izlase pēkšņi izrāvās ātrā pārejas uzbrukumā. Itāļi samainīja laukuma malas, izvirzot Bernardi ātrā skrējienā pa labo spārnu. Futbolists izdarīja visu, lai Manuels Lokatelli varētu vienkārši pielikt kāju, nogādājot bumbu vārtos.
24. min.Cik ātri pavērsieni! Kjellīni tūlīt pat pēc neieskaitītajiem vārtiem secina, ka spēli nevar turpināt. Laukumā nāk Romas "Lazio" aizsargs Frančesko Ačerbi.
19. min. Itālijas izlases spiediens tiek pārvērsts neieskaitītos vārtos.Pirmais stūra sitiens spēlē sagādā izcilu iespēju Džordžo Kjellīni, kurš vispirms uzvarēja divcīņu, bet tad trieca bumbu vārtos no tuvas distances. Tomēr video atkārtojums palīdz secināt, ka komandas kapteinis vienatnē divcīņu pret diviem pretiniekiem daļēji uzvarējis, pateicoties knapi manāmai spēlei ar roku.
12. min.Šveices izlasei nav izdevies uzturēt augsto spēles tempu. Itāļi jau nomācoši uzbrūk. Lielisks kreisajā spārnā bijis Leonardo Spinacola, kurš bīstami laužas soda laukumā.
11. min.Pirmā lieliskā iespēja šajā spēlē! Immobile ar galvu sit mazliet pāri vārtiem.
6. min.Nu jau pāris draudīgi ātrie uzbrukumi Itālijas izlases izpildījumā. Līdz sitienam itāļi gan netiek.
4. min.Šveices izlase negaidīti uzņēmusies "pirmā numura" lomu. Viesi veiksmīgi veido azartiskus uzbrukumus.
Romas olimpiskajā stadionā sparīgi nodziedāta Itālijas himna. Spēle tūlīt pat varēs sākties.
Itālijas izlasei uzvara garantētu vismaz otro vietu apakšgrupā. Savukārt Šveices valstsvienība, tiekot kaut pie punkta, ievērojami sarežģītu situāciju A apakšgrupā, kuras vadībā pēc pulksten 19.00 notikušās spēles ir Velsas izlase.
Abas valstsvienības vieno 58 savstarpēju spēļu bagāta vēsture. Taču pēdējo 22 gadu laikā vienības tikušās tikai četrās draudzības spēles, no kurām trīs beigušās neizšķirti.
Romas olimpiskajā stadionā trešdienas vakarā temperatūra ir +25 grādi pēc Celsija, bet tā tribīnēs atrodami pietiekami daudz Itālijas un arī Šveices izlases līdzjutēju.