Itālijas valstsvienība trešdien 2021. gada Eiropas čempionāta spēlē Romā pieveica Šveices futbola izlasi, kā pirmā "Euro 2020" dalībniece nodrošinot vietu turnīra astotdaļfinālā.

Itālijas futbola izlase savu skatītāju priekšā uzvarēja ar rezultātu 3:0 (1:0). Divus vārtus guva balsta pussargs Manuels Lokatelli, kurš pirmo reizi profesionāļa karjerā vienā spēlē guva divus vārtus, bet punktu spēlei pielika Čīro Immobile.

Šveices izlase spēli sāka apņēmīgi, pirmās dažas minūtes dodoties uz Itālijas izlases vārtiem. Tomēr tūlīt pat Itālijas futbolisti apliecināja sava uzbrukuma spēku. Pēc pāris bīstamiem ātrajiem uzbrukumiem vārtus pēc stūra sitiena guva Džordžo Kjellīni, tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās tie netika ieskaitīti. Vienības kapteinis dažas minūtes vēlāk kāda savainojuma dēļ tika nomainīts.

Itālijas valstsvienības sparu tas gan nesamazināja. Spēles 26. minūtē Domeniko Berardi ātrajā uzbrukumā izkārtoja izcilu iespēju Manuelam Lokatelli, kuram atlika tikai pielikt kāju, lai nogādātu bumbu vārtos. Šveices vienības vārtsargam Janam Zommeram darba netrūka, daudz problēmu sagādājot arī aktīvajam kreisās malas aizsargam Leonardo Spinacolam.

Šveices futbolistiem otrajā puslaikā padevās vairāk nekā pirmajās 45 minūtēs iespētais viens sitiens. Tomēr jautājumus par uzvarētāju daļēji jau noņēma Lokatelli precīzais sitiens no distances spēles 51. minūtē, Itālijas izlasei panākot rezultātu 2:0.

Gūtie vārti daļēji ļāva samazināt spēles tempu. Tomēr laukuma saimnieki līdz spēles izskaņai organizēja bīstamus ātros uzbrukumus, veselas trīs reizes to izskaņā Čīro Immobilem sitot mazliet gar kādu no vārtu stabiem. Romas "Lazio" komandas uzbrucējs gan nepadevās, 89. minūtē ar skaistu tālsitienu gūstot otros vārtus čempionātā.

Itālijas izlase ar sešiem punktiem divās spēlēs jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, bet tai ar četriem punktiem seko Velsas valstsvienība, kas pāris stundas iepriekš pieveica Turcijas izlasi. Abas izlases svētdien noskaidros apakšgrupas uzvarētāju.

Savukārt cīņu par astotdaļfinālu svētdien aizvadīs Šveices izlase, kura divās spēlēs guvusi vienu punktu, bet vēl var apsteigt velsiešus. Mazas iespējas kļūt par vienu no četrām labākajām trešās vietas īpašniece palikušas Turcijas valstsvienībai, kas pagaidām ir bez punktiem.

$duelID=1463;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>