Lielbritānijas futbola derbijā Anglija un Skotija vārtus negūst

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") D grupas mačā Londonā divu Lielbritānijas futbola valstsvienību cīņā Anglija un Skotija cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0.

Jau spēles 11. minūtē Džons Stounss pēc stūra sitiena ar galvu izspēles izdarīja sitienu pa vārtiem, taču trāpīja pa vārtu stabu. Anglijas futbolisti vairāk darbojās ar bumbu turpinājumā, tomēr arī skotiem izdevās teicama vārtu gūšanas iespēja, kad 30. minūtē Stīvens O'Donels uzņēma bumbu un no gaisa sita ar kāju. Šajā epizodē savu komandu no vārtu zaudējuma glāba Džordans Pikfords.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar to, ka ik pa laikam abas komandas saasināja situāciju pretinieku soda laukuma tuvumā.

Otrā puslaika sākumā Anglijas izlases spēlētājs Meisons Mounts izdarīja sitienu no soda laukuma līnijas, bet vārtsargs Deivids Māršals bumbu atvairīja. 63. minūtē arī Skotijas izlasei bija vēl viena iespēja gūt vārtus – Lindons Daikss pēc stūra sitiena izspēles izdarīja sitienu, kuru pēdējā brīdī bloķēja Rīss Džeimss.

79. minūtē Anglijas izlases spēlētāju Rahīmu Strērlingu nogāza soda laukumā, bet Endrū Robertsona darbībās noteikumu pārkāpums netika fiksēts. Līdzīgā cīņā vārti tā arī netika gūti.

D apakšgrupā Čehijai un Anglijai ir pa četriem punktiem, bet pa vienam ir Horvātijai un Skotijai.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī derbija teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Anglija - Skotija 0:0. Spēle noslēgusies!
90+1. min.Skotijas soda laukumā bija pamatīgs haoss. Raiss un Stērlings vārtu priekšā sniedzās pēc bumbas, arī skotu vārtsargam Māršalam bija grūtības to savākt. Epizode noslēdzās ar angļu pārkāpumu.
87. min.O'Donels tika brīdināts par noteikumu pārkāpumu laukuma vidū pret Grīlišu.
86. min.Nisbets devās laukumā Skotijas izlasē, ieņemot Adamsa vietu.
81. min. Makgins izdarīja tālu sitienu pa vārtiem, bet aizsargs to bloķēja. Skotija ieguva stūra sitienu, no kura kaut ko izspēlēt neizdevās.
79. min. Strērlings soda laukuma labajā malā bija ar bumbu, Robertsons viņam to izsita, arī trāpot pa kājām. Skotijas futbolists izskatījās satraukts, bet tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķīra.
78. min. Skotijas futbolisti atkal ilgāku laiku bija uzbrukumā, un Robertsons iespēlēja bumbu Adamsam, kura sitiens no gaisa lidoja gaŗam.
76. min. Skotijas izlases sastāvā Gilmoru nomainīja Ārmstrongs.
74. min.Anglijas izlases uzbrukuma līderis Keins šajā mačā bija nemanāms, un viņš tika nomainīts pret Rešfordu.
74. min. Šovs precīzi izspēlēja "sieniņu" ar Mountu un izdarīja sitienu, pēc kura bumba neiegriezās vārtos.
70. min. Vienā no epizodēm Keinam neļāva atspēlēt bumbu komandas biedram uz sitienu, bet nākamajās epizodēs Skotija laukuma vidusdaļā pieturēja bumbu.
63. min. Grīlišs devās laukumā Anglijas izlasē, bet nost devās Foudens.
62. min.Laukumā aizvadītajās minūtēs spēle ritēja no vārtiem uz vārtiem. Skotija ieguva stūra sitienu, to izdevās veiksmīgi izspēlēt, un Daikss izdarīja ļoti bīstamu sitienu, kuru Džeimss bloķēja un neļāva bumbai lidot vārtos.
59. min. Skotijas futbolisti ļoti organizēti darbojās aizsardzībā. Keina sitiens ar kreiso kāju atdūrās pretinieku aizsarga kājās.
56. min. Daiks pārtvēra bumbu un iesāka Skotijas izlases uzbrukumu. Viņa sitiens tika bloķēts, bet bumba nonāca pie Adamsa, tomēr viņam neizdevās atrast spraugu, lai raidītu bumbu vārtu virzienā.
55. min. Džeimss saņēma ļoti labu piespēli no Keina, un pēc bumbas apstrādāšanas viņš izdarīja sitienu pa vārtiem, taču bumba lidoja pāri vārtu stūrim.
51. min.Skotijas izlases spēlētājs Robertsons iespēlēja bumbu soda laukumā, Raiss to pārtvēra bet nedaudz vilcinājās, taču skots bumbu nespēja atgūt savā īpašumā.
48. min. Anglijas futbolisti ļoti aktīvi darbojas uzbrukumā - divos uzbrukumos piespēle soda laukumā adresātu nesasniedza, bet tad Mounts sita no soda laukuma līnijas, bet Skotijas vārtos Māršals atvairīja.
Sācies 2. puslaiks
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Anglija - Skotija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
44. min.Skoti spēja ilgāku laiku pieturēt bumbu, bet bija lielas grūtības tikt garām angļu aizsardzības līnijai. Adamsa sitiens tika bloķēts.
42. min.Futbols laukumā aizvadītajās minūtēs bija ļoti piesardzīgs. Anglija vairāk spēlēja ar bumbu, bet neko nespēja izveidot uzbrukumā.
34. min. Mounts divreiz soda laukumā iespēlēja bumbu soda laukumā Foudenam un Stērlingam, bet viņiem neizdevās to savaldīt.
30. min. Pikfords atvairīja ļoti sarežģītu O'Donela sitienu, bumbu uzņemot no gaisa un uzreiz ar kāju raidot tālajā vārtu apakšējā stūrī.
29. min. Džeimss izdarīja teicamu tālu piespēli soda laukumā Keinam, kurš stiepās uz priekšu, bet līdz bumbai tomēr neaizsniedzās.
22. min. Skotijas izlases līderis Tīrnijs pamēģināja izdarīt sitienu ar augstu trajektoriju, taču izpildījums nebija pietiekami labs
17. min. Foudens neizmantoja šķietami teicamu iespēju gūt vārtus, kad izrāvienā pret vārtiem sita garām, taču epizode iesākās, kad viņš bija aizmugures stāvoklī.
15. min.Makgins pārlieku asi reaģēja uz noteikumu pārkāpumu pret Daiku, un Skotijas izlases spēlētājs tika pie pirmā brīdinājuma spēlē.
13. min.Maktominejs pie sava soda laukuma pazaudēja bumbu, Stērlings iegāja soda laukumā un piespēlēja Mountam, kurš ar vienu pieskārienu raidīja bumbu garām vārtiem.
11. min. Mounta sitienu bloķēja O'Donels, bet šai epizodei sekoja stūra sitiens. Soda laukumā augstā lēcienā Stouns tika pie bumbas un izdarīja sitienu ar galvu, bet norībināja vārtu stabu.
7. min. Anglijas izlase izspēlēja standartsituāciju, Mounts raidīja bumbu soda laukumā, kur Raiss pamainīja bumbas lidojuma virzienu, taču draudus pretinieku vārtiem tas neradīja.
4. min. Adams saņēma Maktomineja izdarīto piespēli no labās malas, bet uzbrucēja sitienu bloķēja Anglijas izlases aizsargs Stounss.
1. min.Jau pēc pirmās tālās piespēles sadursmē cieta Anglijas izlases spēlētājs Šovs, kurš lēcienā no Daika saņēma sitienu ar ceļgalu pa ribām.
Anglijas valstsvienības pamatsastāva spēlētāju vidējais vecums ir 25 gadi un 31 diena, kas ir jaunākais sastāvs šai komandai lielajos turnīros.https://twitter.com/OptaJoe/status/1405959063666663426?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1405959063666663426%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.uefa.com%2Fuefaeuro-2020%2Fmatch%2F2024461--england-vs-scotland%2F
Lielbritānijas derbijam diezgan piemēroti ir tas, ka Vemblija stadionā sācies neliels lietus.
Šīs dienas gaidītākā spēle ir klāt - Lielbritānijas komandu derbijā “Euro 2020” apakšgrupā tiekas Anglija un Skotija. Anglija turnīru sāka ar uzvaru pār Horvārtiju, bet Skotija – ar zaudējumu Čehijai. Lai arī Anglijas un Skotijas komandas var dēvēt par tradicionāliem pretiniekiem, tomēr lielajos turnīros valstsvienības tikušās tikai 1996. gadā, kad angļi uzvarēja ar 2:0. Abas izlases līdz šim savā starpā oficiālās spēlēs kopumā tikušās 11 reizes, no kurām septiņos gadījumos uzvarējusi Anglija, bet vēl divi dueļi noslēgušies neizšķirti.