Nīderlande aizraujošā 'Euro 2020' mačā pārspēj Ukrainu

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") C grupas spēlē Johana Kruifa vārdā nosauktajā stadionā Amsterdamā Nīderlandes valstsvienība aizraujošā duelī ar rezultātu 3:2 (0:0) pārspēja Ukrainas izlasi.

Spēles pirmajā puslaikā abas komandas izspēlēja bīstamus uzbrukumus, tomēr labākas iespējas gūt vārtus bija Nīderlandei. Taču Ukrainas izlases vārtsargs Heorhijs Buščans vairākas reizes glāba savu komandu no vārtu zaudējuma, izceļoties ar skaisti atvairītiem sitieniem. Viņš tika galā ar Memfisa Depaja, Denzela Damfrīza, Džeordīno Vijnalduma sitieniem. Damfrīzs puslaika izskaņā ar galvu no teicamas pozīcijas sita garām. Savukārt Nīderlandes aizsardzībai problēmas radīja Andrija Jarmoļenko un Romāna Jaremčuka sadarbība.

Spēles 53. minūtē Denzels Damfrīzs iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Ukrainas izlases vārtsargs Heorhijs Buščans izgāja no vārtiem un centās bumbu aizvirzīt prom. To ieguva Džeordīno Vijnaldums, kurš ar spēcīgu sitienu ietrieca bumbu vārtos.

Piecas minūtes vēlāk Damfrīzs uzņēma piespēli no centra pussarga un devās tuvāk vārtiem, cīnoties ar aizsargu, kurš diezgan viegli nokrita, cerot uz noteikumu pārkāpumu. Bumba nonāca pie Vauta Veghorsta, un viņš dubultoja savas komandas pārsvaru.

Ukrainas futbolistiem arī nākamās minūtes ritēja diezgan smagi, bet tad Andrijs Jarmoļenko izpildīja fantastisku tālsitienu, iegriežot bumbu tālajā vārtu augšējā stūrī. Pēc četrām minūtēm standartsituācijas izspēlē Ruslans Maļinovskis raidīja bumbu soda laukumā, un tur pirmais pie tās tika Romāns Jaremčuks, un viņš ar sitienu ar galvu izlīdzināja rezultātu.

Taču neizšķirts rezultāts saglabājās sešas minūtes, un uz maiņu nākušais Neitens Akē teicami centrēja bumbu soda laukumā, un Damfrīzs ar galvu izdarīja sitienu, bumbai atsitoties pret zemi. Vārtsargs nebija glābējs. Nīderlandes futbolisti pārvarēja izbīli un apliecināja favorītu statusu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika ("SofaScore"):
Nīderlande - Ukraina 3:2. Spēle noslēgusies!
90+2. min. Sidorčuks pārkāpa noteikumus pret Lūku de Jongu, kurš bija bez bumbas. Viņš nopelnīja pirmo brīdinājumu spēlē.
90. min. Šajā aizraujošajā spēlē kompensācijas laiks bija piecas minūtes. Ukrainas futbolisti vēl cenšas saglabāt bumbu, darbojoties uzbrukumā. Tikmēr Depajs tika nomainīts pret Malenu.
88. min. Veghorstu nomanīja Lūks de Jongs, bet Timbera vietā nāca Veltmans.
85. min. Nīderlande - Ukraina 3:2Uz maiņu nākušais Neitens Akē teicami centrēja bumbu soda laukumā, un Denzels Damfrīzs ar galvu izdarīja sitienu, bumbai atsitoties pret zemi. Ukrainas izlases vārtsargs bumbu aizskāra, bet nespēja atvairīt.
79. min. Nīderlande - Ukraina 2:2Ukrainas izlase veic skaistu atspēlēšanos! Standartsituācijas izspēlē Ruslans Maļinovskis raidīja bumbu soda laukumā, kurā pirmais pie tās tika Romāns Jaremčuks, un viņš ar galvu izlīdzināja rezultātu.
77. min. Ukraiņi pēdējās piecās minūtēs pamodušies. Zinčenko piespēlēja Jaremčukam, kuru pēdējā brīdī apturēja aizsargs.
75. min. Nīderlande - Ukraina 2:1Kas par sitienu Andrija Jarmoļenko izpildījumā! Viņš sita ar kreiso kāju no distances un iegrieza bumbu tālajā vārtu augšējā stūrī.
72. min. Ukrainas futbolisti beidzot tika uzbrukumā un saspēlējās ap soda laukumu. Jarmoļenko izdarīja sitienu no distances, bet bumbu tvēra Stekelenburgs.
71. min. Ukrainas futbolistiem otrajā puslaikā vairs īsti neizdodas tikt uzbrukumā. Nīderlande pārliecinoši kontrolē spēli.
64. min.  Nīderlandes izlasē divas spēlētāju maiņas - Blinds un van Ānholts pameta laukumu, bet laukumā devās Akē un Vijndals. Savukārt Ukrainas izlasē nomainīts tika Marlošs, kura vietā iznāca Šaparenko.
63. min. Ukrainas futbolistiem otrais puslaiks iesākās ļoti smagi, jo Nīderlandes ofensīva pieauga ar katru nākamo minūti.
58. min. Nīderlande - Ukraina 2:0Denzels Damfrīzs atkal uzņēma piespēli no centra pussarga un devās tuvāk vārtiem, cīnoties ar aizsargu, kurš diezgan viegli nokrita, cerot uz noteikumu pārkāpumu. Bumba nonāca pie Vauta Veghorsta, un viņš dubultoja savas komandas pārsvaru. Video atkārtojuma sistēmā pārbaudīja, vai nebija pārkāpums šajā epizodē. Tas netika fiksēts.
55. min. Depajs piespēlēja Veghorstam, viņš izdarīja sitienu, bet bumba lidoja virsū Buščanam, kurš nospēlēja precīzi.
50. min. De Jongs izdarīja augsto piespēli Damfrīzam, kuram sitiens īsti neizdevās. Veghorsts steidza palīgā, bet pārkāpa noteikumus pret vārtsargu.
52. min. Nīderlande - Ukraina 1:0Denzels Damfrīzs iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Ukrainas izlases vārtsargs Heorhijs Buščans izgāja no vārtiem un centās bumbu aizvirzīt prom. To ieguva Džeordīno Vijnaldums, kurš ar spēcīgu sitienu ietrieca bumbu vārtos.
49. min. Pirmais puslaiks iesākās ar Nīderlandes pārsvaru bumbas kontrolē. Pagaidām gan vārtu gūšanas iespējas nav bijušas.
Sācies 2. puslaiks!
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Nīderlande - Ukraina 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
45. min.Ukrainas futbolisti pretuzbrukumā skaisti saspēlējās - Marlošs piespēlēja Jaremčukam, kurš atspēlēja Jarmoļenko, bet Stekelenburgs izklupienā nospēlēja precīzi.
44. min. Depajs soda laukumā krita, bet tiesneši pārkāpumu nefiksēja. Arī pats futbolists pārāk neprotestēja. Nīderlande turpināja uzbrukt, izpildīja arī stūra sitienu.
39. min.Buščans! Kijevas "Dinamo" vārtsargs atkal neļauj pretiniekiem gūt vārtus. Vijnaldums ieguva bumbu un sita no soda laukuma līnijas, bet ukraiņu vārtsargs ar roku atsita. Minūti vēlāk Damfrīss ar galvu neviena nepiesegts sita garām vārtiem.
36. min. Nīderlande darbojās ap Ukrainas izlases vārtiem, meklējot pretinieku aizsardzībā caurumus. Ukraiņi pagaidām darbojās teicami. Pēc stūra sitiena van Ānholts spēcīgi sita no distances, bet bumba lidoja pāri.
30. min.Zinčenko lūkoja izdarīt sitienu, bet aizsargi viņu sedza ļoti tuvu. Viņš iesāka izspēli, kuras noslēgumā Jarmoļenko izkārtoja sev sitienu, bet bumbu raidīja virsū Stekelenburgam.
27. min. Buščans Ukrainas izlases vārtos turpināja spēlēt teicami, "apzogot" Veghorstu. Brīdi vēlāk Jaremčuks pretuzbrukumā teicami atspēlēja bumbu Jarmoļenko, taču viņu aizsargs izklupienā apturēja.
22. min Ukrainas futbolisti savā soda laukumā ļoti rupji kļūdījās, un van Ānholts sniedzās pēc bumbas, atrodoties ļoti tuvu vārtiem, taču vārtsargs spēja nolasīt situāciju pietiekami ātri un aizsita prom bumbu.
21. min. Pēc ļoti dinamiskā spēles sākuma temps laukumā nedaudz pierima. Nīderlandes futbolisti vairāk spēlēja ar bumbu, taču ukraiņi neļāva pretiniekiem izpausties.
15. min. Jaremčuks apdraudēja vārtus, bet Stekelenburgs nospēlēja diezgan droši
13. min. Zubkovs savainojuma dēļ nevarēja pabeigt maču. Viņa vietu Ukrainas sastāvā ieņēma naturalizētais Marlošs.
7. min. Damfrīss no labās malas piespēlēja Vijnaldumam, bet viņa spēcīgais sitiens no soda laukuma vidus lidoja pāri vārtiem. Spēles sākums ļoti aizraujošs.
5. min. Nīderlande atbildēja ar savu teicamo vārtu gūšanas iespēju. Denzels Damfrīss palika nepiesegts, saņēma bumbu un no tuvas distances izdarīja sitienu, bet atkal Ukrainas izlases vārtsargs Heorhijs Buščans nospēlēja teicami.
4. min. Ukrainas futbolisti turpināja spēlē ļoti aktīvi, un Jermoļenko pa labo malu devās Nīderlandes soda laukumā, bet viņa piespēli gar vārtiem apturēja de Vrijs, Pēc stūra sitiena Jermoļenko neizdevās aizsniegties līdz bumbai.
2. min. Ukrainas futbolisti otrajā minūtē saspēlējās soda laukumā, bet neviens spēlētājs nebija sitiena pozīcijā. Tad Depajs pārtvēra bumbu un steidza pretuzbrukumā, kurā viņš skaisti apspēlēja aizsargu un izdarīja sitienu, taču Buščans bumbu atvairīja.
Ukrainas izlases galvenais treneris Andrijs Sevčenko pirms mača uzsver, ka modernā futbolā svarīgs ir balanss starp uzbrukumu un aizsardzību. Ja viņiem izdosies atrast šo balansu, tad Ukrainai ir izredzes “iekost” Nīderlandei.
“Euro 2020” turnīrā svētdienas vakarā iesaistās Nīderlandes un Ukrainas valstsvienības!Nīderlandes valstsvienība atgriežas Eiropas futbola čempionātā pēc 2016. gada turnīra izlaišanas. Nīderlandes futbolisti pēdējās septiņās spēlēs guvuši vismaz divus vārtus, izcīnot piecas uzvaras. Ukrainas valstsvienība startē savā trešajā Eiropas čempionāta finālturnīrā pēc kārtas. Ukraiņi nav ielaidusi vairāk par diviem vārtiem aizvadītajās sešās spēlēs.