Nīderlandei ātri vārti dod vajadzīgo pārsvaru pār Austrijas futbolistiem

"Euro 2020" astotdaļfināla kārtu ceturtdienas vakarā Amsterdamā sasniedza arī Nīderlandes futbola izlase, kas bez liekām raizēm mājās pieveica Austrijas futbolistus.

Nīderlandes izlase viesus no Austrijas pieveica ar rezultātu 2:0 (1:0).

Spēles likteni noteica Dāvida Alabas nejaušs pārkāpums spēles astotajā minūtē. Austrijas izlases kapteinis savā soda laukumā uzmina uz kājas Stefanam de Vreisam. Galvenais tiesnesis Orels Grīnfelds lēma pats skatīties video atkārtojumu, pēc kura piešķīra 11 metru soda sitienu. To pārliecinoši realizēja Memfiss Depajs.

Pēkšņais pavērsiens ļāva Austrijas izlasei lielāko daļu spēles kontrolēt bumbu, taču viesi ar to daudz ko nespēja iesākt. Savukārt laukuma saimnieki uzbrukumā devās reti un spēlēja pietiekami piesardzīgi. Puslaika izskaņā Nīderlandes izlase noorganizēja divas bīstamas iespējas divu minūšu laikā, taču Depajs sita pāri pustukšiem vārtiem, bet Žoržinju Veinalduma sitiens tika bloķēts.

Spēles 67. minūtē mājiniekiem izdevās aizskriet ļoti pārliecinošā ātrajā uzbrukumā, kura izskaņā Donjels Malens atdeva piespēli vārtu autoram Denzelam Damfrīzam. Guvuši vajadzīgo pārsvaru, Nīderlandes izlase paveica visu, lai atlikušajās minūtēs spēles temps būtu vēl zemāks.

Nīderlandes futbolisti ar sešiem punktiem divās spēlēs nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā, bet pa trim punktiem ir Austrijas un Ukrainas izlasēm, kuras pirmdien gaidāmā savstarpējā spēlē sadalīs otro vietu grupā. Nīderlandes izlasei atliks mačs ar bez punktiem esošo Ziemeļmaķedonijas valstsvienību, kurai jācer kļūt par vienu no četrām labākajām trešās vietas īpašniecēm.

Spēles statistika ("Sofascore"):
Nīderlande – Austrija 2:0. Spēle noslēgusies!
90+4. min.Hinteregers ar ļoti atklātu pretinieka grūšanu aptur Veinalduma izrāvienu. Nīderlandes izlases uzbrucējs ātrajā uzbrukumā gandrīz nonāca izgājienā pret Bahmanu.
Kompensācijas laiks būs četras minūtes ilgs.Tieši pirms tā kājas savainojuma dēļ pakrīt Matiss de Lihts. 21 gadu vecā "Juventus" aizsarga iztrūkums būtu milzu trieciens Nīderlandes izlasei... Aizsargs atgriežas laukumā, bet klibo.
84. min.Pēkšņi labā sitiena pozīcijā nonāk Karims Onisivo! Viņam gan nesanāk pietiekami izpausties. Stekelenburgs pārliecinoši tver bumbu.
81. min.Depajs aplausu pavadījumā tiek nomainīts. Viņa vietā laukumā nāk Lūks de Jongs. Austrijas izlase kontrolē bumbu, bet nīderlandieši dara visu, lai spēle mierīgi noslēgtos ar rezultātu 2:0 viņu labā.
71. min.Pēc viesu stūra sitiena tiek bloķēts Kalajdžiča sitiens, taču bumba nokrīt tieši blakus vārtu stabam. Stekelenburgs nebūtu bijis glābējs.
67. min. Nīderlande – Austrija 2:0Donjels Malens un Denzels Damfrīzs jau laukuma vidū aizbēg no Austrijas izlases aizsargiem. Uzbrukuma izskaņā Malens piespēlē, bet Damfrīzs sit pustukšos vārtos. Bahmans protestē, ka bijusi aizmugure, bet atkārtojumi pierāda pretējo.
61. min.Kādā veidā Nīderlande neguva vārtus!? Laukuma saimnieki tiek pie pirmā stūra sitiena spēlē. Bahmans pamanās atvairīt de Vreisa sitienu no pāris metriem. Tūlīt pat pa bumbu sper de Lihts, bet viņa sitiens tiek bloķēts. Te bija jābūt vārtiem...
56. min.Spēles ritējums pavisam nav mainījies. Nīderlandes futbolisti joprojām nosēdušies aizsardzībā. Austriešiem nekas diži daudz nesanāk.
48. min.Damfrīzs un Veinaldums noorganizē bīstamu uzbrukumu, tomēr Dragovičs bloķē spēcīgu Veinalduma sitienu.
Nīderlande – Austrija 1:0. Sācies otrais puslaiks!Vai uzņēmīgāk sāks spēlēt Austrijas izlase? Vai mājinieki kāpinās tempu? Grūti paredzēt, kas sagaidāms otrajā puslaikā.
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Nīderlande – Austrija 1:0. Noslēdzies pirmais puslaiks.
41. min. Minūti vēlāk van Ānholts uzsāk vēl vienu bīstamu uzbrukumu, taču Veinalduma sitiens no vārtu priekšas tiek bloķēts. Daļēji šķiet, ka Nīderlandes izlase bez maz vai pieņēma apzinātu lēmumu – sen neesam uzbrukuši, jārada pāris labas vārtu gūšanas iespējas.
40. min.Nīderlandes izlase pēkšņi sagādā otro labāko iespēju puslaikā! Patriks van Ānholts ar izcilu diagonālo piespēli izgājienā izvirza Veghorstu, kurš atdod vēl vienu papildu piespēli. Taču Depajs pārceļ bumbu pāri pustukšiem vārtiem.
33. min.Austrijas izlase novirzījusi spēli uz Nīderlandes valstsvienības laukuma pusi. Tomēr mačs joprojām norisinās palēni. Iespējams, tempu arī ietekmē biežās pauzes.
27. min.De Lihts varonīgi stājas bumbas ceļā, ar seju bloķējot spēcīgu Baumgartnera sitienu. Pagaidām bīstamākais sitiens Austrijas izlases izpildījumā.
24. min.Depajs pamodina publiku ar pēkšņu sitienu no soda laukuma malas. Bumba skar tīklu no vārtu ārpuses, sagādājot dažiem līdzjutējiem viltus prieku.
23. min.Nīderlandes izlasei neraksturīgi miegaina spēle. Mājinieki, ļoti ātri dabūjuši vadību, spēlē lēni, bet Austrijas izlase nespēj kāpināt tempu. Abas vienības saspēlējas daudz viduszonā.
15. min.Pirmajās 15 minūtēs teju vienīgais notikums bijis piešķirtais 11 metru soda sitiens. Spēle rit diezgan piesardzīgi.
11. min. Nīderlande – Austrija 1:0. VārtiMemfiss Depajs precīzi un spēcīgi raida bumbu vārtu stūrī.
8. min. Video atkārtojums!Tagad jau soda laukumā krīt Stefans de Vreis. Galvenais tiesnesis Orels Grīnfelds pats dodas to skatīties un pieņem lēmumu piešķirt 11 metru soda sitienu. De Vreis izkrita ārpus soda laukuma, bet viņam manāmi uz pēdas uzkāpa Dāvids Alaba.
5. min.Andreass Ulmers veiksmīgi ielaužas soda laukumā, bet pēc cīņas ar Denzelu Dumfrīsu pārāk ātri krīt. Tiesneša svilpe klusē. Abas komandas uzbrūk, bet dara to pietiekami piesardzīgi.
Vērts piebilst, ka spēli jāizlaiž Austrijas izlases futbolistam Marko Arnautovičam, kurš spēlē pret Ziemeļmaķedonijas izlasi izteica aizskarošas lietas albāņu izcelsmes futbolistiem.https://www.delfi.lv/sports/news/eiropas-cempionats-futbola/zinas/euro-2020-arnautovics-diskvalificets-par-naidpilniem-izteikumiem-albanu-futbolistiem.d?id=53306869
Pēdējās sešās savstarpējās spēlēs pēc kārtas uzvarējusi Nīderlandes izlase. Tiesa, četras no tām bija pārbaudes spēles, bet divi mači notika "Euro 2004" atlases turnīra laikā.
Nīderlandes un Austrijas izlases turnīru uzsāka ar uzvarām. Taču gan Ukrainas izlases sniegums, gan tās izcīnītie trīs punkti pret Ziemeļmaķedoniju atgādina par tuvo sekotāju. Mazliet drošāk var justies mājinieki, kuri Ukrainas izlasi jau pieveica, bet Austrijas valstsvienībai lieti noderētu tikt vismaz pie punkta pirms spēles ar Ukrainu, kurā, visticamāk, tiks noteikts pietiekami daudz kas.