Atgādinām, ka otrdien pirms EURO 2012 A grupas spēles starp Poliju un Krieviju Varšavā izcēlās masu nekārtības, kurās ievainojumus guva vismaz 10 cilvēki, bet gandrīz 200 fanus policija aizturēja. Nekārtības sākās Krievijas līdzjutēju sarīkotā gājiena laikā uz stadionu. Krievijas fani gājienu sarīkoja par godu Krievijas Neatkarības dienai, kas tiek svinēta 12.jūnijā.

Kā norādījis kāds anonīms avots FIFA, galvenā problēma ir izvairīties no divu valstu spēlēm kādos nozīmīgos datumos. Šoreiz "vainīgie" bija izloze un kalendārs, kas saveda vienā grupā Krieviju un Poliju, kuras fani pēdējos gados ir bijuši īpaši agresīvi. EURO 2012 kalendārs bija sastādīts vēl pirms izlozes, kurā sanāca, ka Krievijas un Polijas spēle notiks 12.jūnijā – Krievijas Neatkarības dienā.


Tagad paredzams, ka Eiropas čempionātu un Pasaules kausa finālturnīros kalendāri tiks sastādīti ar "rezervi", lai nebūtu paaugstināta riska spēles.

Otrdien Varšavā notikušās nekārtības ir lielākās pēdējo Eiropas čempionātu un Pasaules kausa finālturnīru laikā.

UEFA un FIFA, sadarbojoties ar abu valstu futbola federācijām, Polijas drošības iestādēm un EURO 2012 rīkotājiem, uzsākusi ievērojamu izmeklēšanu, lai noskaidrotu vainīgos un pieņemtu kādus lēmumus. Paredzams, ka pēc EURO 2012 FIFA un UEFA izveidotā grupa turpinās darbu, lai novērstu turpmāk līdzīgus konfliktus.