Somijai neieskaita ātrus vārtus; Mirančuka skaistais gols dod uzvaru Krievijai

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") grupu turnīra otrās kārtas pirmajā spēlē Krievija ar rezultātu 1:0 (1:0) Sanktpēterburgas stadionā pārspēja Somiju un guva pirmo uzvaru turnīrā.

Jau spēles trešajā minūtē somi pārtvēra bumbu un pēc centrējuma Joels Pohjanpalo ar galvu raidīja bumbu vārtos, tomēr viņu otrie gūtie vārti "Euro 2020" turnīrā netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ. Krievijai mača turpinājumā bija pārsvars laukumā, bet somiem bija momenti pretuzbrukumos.

Tad pirmā puslaika kompensācijas laikā Aleksejs Mirančuks guva skaistus vārtus un deva Krievijai vadību. Viņš izspēlēja "sieniņu" ar Magomedu Ozdojevu un no soda laukuma iegrieza bumbu tālajā vārtu stūrī.

Otrajā puslaikā Somijas futbolisti spēles gaitu izlīdzināja un divas iespējas gūt vārtus neizmantoja Tēmu Puki, bet Aleksandrs Golovins sita nedaudz garām vārtiem. Nākamajās minūtēs pretuzbrukumā Rifats Žemaletdinovs un Dalers Kuzjajevs Krievijas pretuzbrukumos nespēja gūt vārtos, otrajā epizodē teicami spēlējot Somijas vārtsargam Lukasam Hradeckim. Spēles rezultāts šajā mačā tā arī nemainījās, un Krievijas svinēja uzvaru.

Jāatzīmē, ka Krievijas izlasē savainojumu guva naturalizētais malējais aizsargs Brunu Fernandešs, bet vēl vairākiem futbolistiem bija nepieciešama mediķu palīdzība laukumā, kad tika piedzīvotas sadursmes.

Krievijas izlasei šī bija pirmā uzvara B apakšgrupā, bet Somijai – pirmais zaudējums.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

Spēles statistika ("SofaScore"):
Somija - Krievija 0:1. Spēle noslēgusies!
90+5. min. Arī Barinovs pēc trieciena sadursmē saņēma ārstu palīdzību. Tādā ziņā smaga spēle Krievijai.
90+3. min. Žemaletdinovs no kreisās malas ieguva bumbu soda laukumā, bet sita pāri vārtiem, nespējot pielikt treknu punktu intrigai.
90. min. Vēl vienam Krievijas futbolistam Soboļevam bija vajadzīga komandas ārstu palīdzība. Divcīņā viņam pārsists deguns.
89. min. Somijas izlase izspēlēja brīvsitienu, pēc gaisa divcīņām Arajūri izdarīja sitienu ar galvu pāri vārtiem.
88. min. Brīdinājums Krievijas izlasē - Džikija "iebrauca" kājās Soiri.
88. min. Zobņins neizmantoja teicamu Karavajeva piespēli, bet viņa sistā bumba uzlidoja gaidā.
84. min. Toivo vietā laukumā devās pussargs Jensens, bet Krievijas izlasē Dzjubu nomainīja Soboļevs, bet Mirančuka vietā devās Muhins.
81. min.Somijas futbolisti turpināja darboties ar bumbu un meklēja iespējas gūt vārtus. Momenti īsti neveidojās. Tad arī tiesneši nebrīdināja Dzjubu, kurš diezgan asi notrieca Toivo.
75. min.Somijas futbola izlasē divas maiņas – Puki un Raitala pameta laukumu, Lapalainens un Soiri devās spēlēt.
72. min. Somijas futbolisti vairāk darbojās ar bumbu, bet Krievijai to pārtvēra un steidza pretuzbrukumā. Kuzjajevs saņēma piespēli no Dzjubas un sita, bet skaistā lēcienā viņu apturēja Hradeckis.
70. min. Krievijas izlasē vēl viens spēlētājs pēc sasituma gūšanas saņēma ārstu palīdzību, taču spēli turpināt viņš spēja.
66. min. Krievijas futbolisti uzvarēja gaisa divcīņā un iesāka ātru uzbrukumu. Tā smailē Žemaletdinovs izdarīja sitienu, taču bumbai aizripoja gar tālo vārtu stabu.
65. min. Krievijas futbolisti izturēja vairāku minūšu ilgus Somijas uzbrukumus, bet tad paši atkal vairāk darbojās ar bumbu.
60. min. Ozdojevs pameta laukumu, Žemaletdinovs iznāca viņa vietā.
56. min.Somijas futbolisti turpināja demonstrēt teicamu pāreju no aizsardzības uzbrukumā. Pohjanpalo šoreiz piespēlēja Lodam, bet viņa sitienu aizsargu bloķēja.
53. min. Puki apspēlēja Karavajevu un izdarīja sitienu pa vārtiem no labas pozīcijas, taču Safonovs spēja bumbu tvert.
52. min. Golovinam spēcīgs un nedaudz negaidīts sitiens no tālas distances, bet bumba aizlēca gar pašu vārtu stabu. Iespējams, vārtsargs būtu aizsniedzis bumbu, ja tā lidotu vārtos.
49. min. Lods izdarīja teicamu piespēli uz priekšu Puki, kura sitienu pēdējā brīdī no sāna bloķēja aizsargs.
Sācies 2. puslaiks
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Somija - Krievija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
45+5. min. Jere Uronens ieraidīja bumbu soda laukumā, kur Pohjanpalo tika pie bumbas un izdarīja sitienu kritienā, taču ļoti neveiksmīgi.
40+4. min.Somijas izlases vārtsargs Hradekcis tvēra bumbu pēc Dzjubas sitiena ar galvu.
45. min. Krievijas futbolisti aizvadītās minūtes darbojās ap soda laukumu un izdarīja spiedienu uz Somijas aizsardzības līniju, tomēr somi darbojās precīzi un neļāva pretiniekiem nonākt sitiena pozīcijās.
45+2. min. Somija - Krievija 0:1Aleksejs Mirančuks gūst skaistus vārtus. Viņš izspēlēja "sieniņu" ar Magomedu Ozdojevu un no soda laukuma iegrieza bumbu tālajā vārtu stūrī.
37. min. Krievijas izlases divas iespējas gūt vārtus divu minūšu laikā. Ozdojevs ar galvu neveiksmīgi sita no aptuveni 11 metru atāluma, bet tad Kuzjajevs no kreisās malas piespēlēja Karavajevam, kurš steidza pēc bumbas, taču aizsargs viņam traucēja. Krievs ietriecās vārtu stabā un guva sasitumu.
34. min.Ozdojevs gribēja zibenīgi neitralizēt Somijas pretuzbrukumu, un "iebrauca" kājās Kamaram.
32. min. Vēl vienā Somijas uzbrukumā Robins Lods piespēlēja virzienā, kur bija abi uzbrucēji, bet pats uzreiz pārkāpa noteikumus. Puki sitiens lidoja garām, bet tas tika izdarīts pēc tiesneša svilpes.
30. min. Ozdojevs divos uzbrukumos ar savām piespēlēm panāca stūra sitienus. Pēc otrā stūra izspēles Divejevs ar galvu sita bumbu pāri vārtiem.
28. min. Pohjanpalo apsteidza Divejevu un iegāja soda laukumā, taču otru centra aizsargu Džikiju somam apspēlēt neizdevās.
27. min. Barinovs ar krekla parāva Kamaru un arī tika pie dzeltenās kartītas.
25. min. Fernandeša vietā laukumā devās Karavajevs.
23. min. Soda laukumā Fernandešs augstā lēcienā ar galvu nogādāja bumbu Dzjubam un piedzīvoja sāpīgu kritienu uz muguras. Uzbrucējs netrāpīja pa vārtiem no neērtas pozīcijas, bet naturalizētais Krievijas izlases spēlētājs laukumu pameta uz nestuvēm.
22. min.Somijas izlases spēlētājs Glens Kamara nopelnīja pirmo brīdinājumu šajā mačā.
20. min.Pohjanpalo ielauzās soda laukumā, bet viņa sitienu pēdējā brīdī izklupienā bloķēja Divejevs.
18. min. Krievijas bumbas kontrole bija teju 70%, bet Somijas spēlētājs Puki steidza pēc Pohjanpalo izdarītas tālas piespēles un devās pretuzbrukumā, bet vārtsargs viņu apsteidza un nospēlēja ar galvu ārpus soda laukuma.
13. min. Dzjuba soda laukumā pie līnijas saņēma piespēli un izdarīja sitienu pēc nelielas pauzes, bet viņš trāpīja pa vārtu stabu. Taču pat ja viņš gūtu vārtus,  tie netiktu ieskaitīti, jo bija aizmugures stāvoklis
10. min. Teicama Krievijas saspēle, bet Magomeds Azdojevs no tuvas distances sit krietni pāri vārtiem.
3. min. VAR glābj Krieviju no vārtu zaudējumaSomi pārtvera bumbu un pēc centrējuma Pohjanpalo ar galvu raida bumbu vārtos. Somijai tas bija tikai otrais sitiens Euro 2020 un otrais gols. Apbrīnojama precizitāte.Tomēr pēc VAR lēmuma somu futbolists nedaudz bija aizmugurē...
Krievijas izlase aktīvi sāk spēli un jau izpilda stūra sitienu pirmajā minūtē
Spēle sākusies
Sankpēterburgā šajā pēcpusdienā ir saulains un +18 grādi. ļoti piemēroti laika apstākļiem futbolam.
Savukārt Somijas debiju Eiropas čempionātos atcerēsies vēl ilgi. Diemžēl, ne jau somu uzvara bija uzmanības objekts. Par laimi, Kopenhāgenas stadionā nennotika traģēdija un mediķi veica neticamu darbu.https://www.delfi.lv/sports/news/eiropas-cempionats-futbola/zinas/somijas-vesturisko-uzvaru-kopenhagena-aizeno-cina-par-eriksena-dzivibu-futbola-laukuma.d?id=53294439
Krievija pirmajā spēlē Santpēterburgā saņēma pliķi no beļģiem. Krieviem noteikti gribēsies revanšēties, jo pēc tam atliek tikai spēle pret Dāniju...https://www.delfi.lv/sports/news/eiropas-cempionats-futbola/zinas/belgijas-futbolisti-euro-2020-ievada-sanktpeterburga-parliecinosi-pieveic-krieviju.d?id=53294613
Sveicināti futbola vakarā.Šodien sākas Eiropas čempionāta finālturnīra otrās kārtas spēles, pēc kurām jau varēsim runāt par pirmajām 1/8 fināla dalībniecēm. Pirmajā mačā pēcpusdienā Krievija viesu statusā Sankpēterburgā tiekas ar Somiju.