Ukraina piecu minūšu laikā gūst divus vārtus un pieveic sīksto Ziemeļmaķedoniju

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") C apakšgrupas otrās kārtas spēlē Bukarestē Ukrainas valstsvienība ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja Ziemeļmaķedonijas valstsvienību.

Ukrainai šī bija tikai otrā uzvara Eiropas čempionātu finālturnīros. Šī ir trešā reize, kad Ukraina kā neatkarīga valsts piedalās Eiropas čempionātā.

Ukrainas izlase spēja vairāk kontrolēt bumbu jau no mača pirmajā minūtēm, bet 28. minūtē Ziemeļmaķedonijas izlases vārtsargs Stole Dimitrievskis nolasīja Andrija Jarmoļenko domu un atvairīja viltīgu sitienu. Tam sekoja stūra sitiens, pēc kura Oleksandrs Karavajevs ar vienu pieskārienu pāradresēja piespēli Jarmoļenko, un viņš 29. minūtē izdarīja precīzu sitienu no tuvas distances un asa leņķa.

Mača 34. minūtē Ukraina dubultoja savu pārsvaru. Ātrā uzbrukumā Oleksandrs Zinčenko piespēlēja Jarmoļenko, kurš uzreiz izvirzīja Romānu Jaremčuku izgājienā pret vārtsargu, un uzbrucējs ļoti pārliecinoši apspēlēja pretinieku vārtsargu. Piecas minūtes vēlāk Gorans Pandevs teju atguva vienus vārtus Ziemeļmaķedonijas komandai, kad viņš skaisti pārsita bumbu pāri vārtsargam, tomēr uzbrukuma sākumā viņš bumbu saņēma aizmugures stāvoklī.

Otrajā puslaikā Ziemeļmaķedonija laukumā izgāja noskaņoti pacīnīties par uzvaru un ātri sāka veidot vārtu gūšanas iespējas. 55. minūtē Aleksandars Trajkovskis izdarīja tālsitienu vārtu tālajā stūrī, bet Ukrainas vārtsargs Heorhijs Buščans ar roku pieskārās bumbai, pārvirzot to prom no vārtiem. Bumba atsitās pret pārliktni, Pandevs jau rāvās pēc tās, taču viņam pretinieks iesita pa kājām. Ezgjans Alioskis izpildīja piešķirto 11 metru soda sitienu, Buščans to atvairīja, bet bumba uzreiz atlēca atpakaļ pie Alioska, un ar otro piegājienu viņš guva vārtus.

Tad uz maiņu nākušais Viktors Ciganovs neizmantoja iespēju atjaunot divu vārtu pārsvaru Ukrainai, bet 83. minūtē ar video atkārtojumu sistēmas palīdzību Ukraina tika pie 11 metru soda sitiena. Ruslans Maļinovskis to izpildīja, bet viņa sisto bumbu atvairīja Dimitrievskis. Ukrainas futbolisti atlikušajā laikā minimālo pārsvaru nosargāja.

Abas valstsvienības šo turnīru iesāka ar zaudējumiem pirmajās spēlēs. Ziemeļmaķedonijas izredzes iekļūt nākamajā kārtā pēc šīs neveiksmes ir ļoti minimālas.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Ukraina - Ziemeļmaķedonija 2:1. Spēle noslēgusies.
90+5. min. Trajkovskis turpināja izdarīt tālus sitienu, tiklīdz tika pie bumbas, bet atkal viņš bija neprecīzs.
90+4. min. Trajkovska tālsitiens aizlidoja garām tālajam vārtu stabam.
90+2. min.Ziemeļmaķedonijai pēdējie centieni izraut neizšķirtu. Abramovskis sita ar galvu no tālas distances, bet draudus vārtiem tas neradīja.
85. min. Ziemeļmaķedonijas izlasē Tričkovskis un Ristevskis nomainīja Velkovski un Ademi
84. min. Ukraina nerealizē 11 metru soda sitienu. Maļinovska sitienu atvairīja Dimitrievs.
83. min. 11 metru soda sitiens uz Ziemeļmaķedonijas vārtiem. Video atkārtojumā apstiprinājās - maķedonietis savā soda laukumā nospēlēja ar roku.
82. min. Tiesnesis dodas skatīties video atkārtojumu. Maļinovksis izpildīja tiešo brīvsitienu, un spēlētājs mūrī izstiepa roku un skāra bumbu.
78. min. Bardi pameta laukumu, bet Avramovskis ieņēma viņa vietu Ziemeļmaķedonijas izlasē. Savukārt Šaparenko vietā Ukrainas sastāvā ieņēma Sidročuks.
74. min. Cigankovs nerealizēja teicamu iespēju gūt trešos vārtus - Maļinovskis precīzi piespēlēja nenosegtajam uzbrucējam, bet viņam neizdevās trāpīt tālajā apakšējā vārtu stūrī.
70. min. Vārtu guvēji Jaremčuks un Jarmoļenko tika nomainīti, viņu vietas ieņemot Besedinam un Cigankovam.
69. min. Ziemeļmaķedonijas uzbrukuma turpinājumā Bardi sitiens no tālas distances lidoja pāri vārtiem.
69. min. Teicama izspēle nenoslēdzās tā, kā maķedonieši to bija ieplānojuši. Ademi nedaudz par spēcīgu piespēlēja Elmasam, kuram neizdevās izdarīt sitienu.
68. min. Trajkovskis izdarīja neērtu sitienu vārtsargam no tālas distances, bet Buščans spēja to atvairīt.
65. min.Vairākas minūtes abas komandas spēkojās laukumā līdzīgi. Tad Karavajevs iegāja soda laukumā un atspēlēja Maļinovskim, kura sitienu atvairīja Dimitrievskis
57. min. Ukraina - Ziemeļmaķedonija 2:1Ezgjans Alioskis izpildīja 11 metru soda sitienu, Heorhijs Buščans to atvairīja, bet bumba uzreiz atlēca atpakaļ pie Alioska, un ar otro piegājienu viņš guva vārtus.
55. min. 11 metru soda sitiens uz Ukrainas vārtiem!Trajkovskis izdarīja tālsitienu vārtu tālajā stūrī, bet Buščans ar roku pieskārās bumbai. Tā trāpīja pa vārtu pārliktni, bet Pandevs jau rāvās pēc tās, taču viņam pretinieks iesita pa kājām.
51. min. Maļinovskis izdarīja spēcīgu tiešo brīvsitienu no diezgan asa leņķa, bet Ziemeļmaķedonijas vārtsargs bumbu atvairīja. Pēc stūra sitiena izspēles Zabarnijs viegli sita ar galvu.
47. min.Teicama iespēja gūt vārtus Ziemeļmaķedonijai - Pandevs precīzi iespēlēja soda laukumā Ademi, bet viņa sitienu Ukrainas vārtsargs Buščans atvairīja ar roku.
Sācies 2. puslaiks.
Ziemeļmaķedonijas izlasē divas maiņas – uzbrucējs Trajkovskis nomainīja pussargu Nikolovu, bet Spirovska vietā nāca Čurlinovs.
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Ukraina - Ziemeļmaķedonija 2:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
43. min. Šaparenko tika brīdināts par simulāciju. Ziemeļmaķedonijas aizsargs neizstiepa kāju, sniedzoties pēc bumbas, bet Šaparanko to gaidīja, tāpēc krita. Tiesnesis uzreiz viņam parādīja, ka tā darīt nav skaisti.
40. min. Dimitrievskis glāba savu komandu no trešo vārtu zaudējuma, kad pēc Karavajeva sitiena bumba no aizsarga mainīja lidojuma virzienu.
39. min. Ziemeļmaķedonijai neieskaita vārtus. Pandevs saņēma piespēli aizmugures stāvoklī, bet pirms spēle tika apturēta viņš skaisti tika galā ar aizsargiem un pārmeta bumbu pāri vārtsargam.
34. min. Ukraina - Ziemeļmaķedonija 2:0Teicami izspēlēts ātrs uzbrukums Ukrainai. Oleksandrs Zinčenko piespēlēja Andrijam Jarmoļenko, kurš uzreiz izvirzīja Romānu Jaremčuku izgājienā pret vārtsargu, un uzbrucējs ļoti pārliecinoši apspēlēja pretinieku vārtsargu.
29. min. Ukraina - Ziemeļmaķedonija 1:0Vispirms Ziemeļmaķedonijas izlases vārtsargs Stole Dimitrievskis nolasīja Andrija Jarmoļenko domu un atvairīja viltīgu sitienu. Tam sekoja stūra sitiens, pēc kura Oleksandrs Karavajevs ar vienu pieskārienu pāradresēja piespēli Jarmoļenko, un viņš izdarīja precīzu sitienu no tuvas distances un asa leņķa.
23. min. Ukrainas pretuzbrukumā Jarmoļenko pēc māņkustības izdarīja sitienu, bet lēcienā ar izstieptu kāju viņu bloķēja Veļkovskis.
21. min. Karavajevs ielauzās soda laukumā un atradās tuvu vārtiem labajā malā. Vārtsargs nāca viņam virsū, bet ukrainis izdarīja pārāk spēcīgu piespēli, tāpēc komandas biedrs pie sitiena netika.
16. min.Bardi izpildīja pirmo Ziemeļmaķedonijas sitienu vārtu virzienā, taču tas tika bloķēts. Tad Nikolovs sita ļoti garām vārtiem, bet vēl minūti vēlāk Elmass izdarīja sitienu no soda laukuma, bet netrāpīja tuvējā vārtu stūrī.
11. min. Jaremčuks teicami nospēlēja bumbas saņemšanā, ar muguru piebloķējot pretinieku, un devās uzbrukumā. Viņam kreisajā malā bija komandas biedrs, tāpēc izvēlējās nogādāt viņam bumbu drošākam vārtu guvumam, taču piespēli bloķēja Veļinovskis. Varēja arī sist pats.
8. min.Ukrainas izlase ieguva spēles kontroli, ieguva stūra sitienu, bet brīdi vēlāk Maļinovska sitiens vārtu apakšējā stūrī tika atvairīts. Tad Jarmoļenko sarežģītā situācijā pēc stūra sitiena tika pie bumbas, bet pa vārtiem netrāpīja.
4. min. Maļinovskis centrēja bumbu soda laukumā, mēģinot nogādāt bumbu Jaremčukam, bet Ziemeļmaķedonijas vārtsargs Dimitrievskis nolasīja situāciju un bumbu aizsita prom.
3. min. Spēles ievadā nevienai komandai īsti nepiederēja iniciatīva. Abas saspēlējās laukuma vidus daļā, bija arī paviršas piespēles. Tad Elmass steidza uzņemt tālu piespēli, bet viņu apsteidza Ukrainas vārtsargs Buščans.
Ukrainas un Ziemeļmaķedonijas valstsvienības “Euro 2020” turnīru iesāka ar zaudējumiem sīvās cīņās. Ukraina atspēlēja divu vārtu deficītu, taču ielaida vēl vienu golu un piekāpās Nīderlandei, bet Ziemeļmaķedonija parādīja zobus pret Austriju. FIFA rangā Ukraina ierindojas 24. vietā, bet Ziemeļmaķedonija 62. pozīcijā. Ukrainai šis ir trešais finālturnīrs pēc kārtas, bet Ziemeļmaķedonija iepriekš izlaida sešus turnīrus pēc kārtas. Šobrīd zināms ka Oleksandrs Zubkovs nevarēs palīdzēt Ukrainai traumas dēļ.