Beļģijas futbola izlase ceturtdien nodrošināja vietu "Euro 2020" astotdaļfināla kārtā, viesos "Parken" stadionā Kopenhāgenā atspēlējoties pret Dānijas valstsvienību.

Beļģijas futbolisti zaudēja pirmajā puslaikā, bet spēlē uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:1). Uzvarētāju labā vārtus guva, kā arī rezultatīvi piespēlēja Kevins de Bruine.

Negaidītu pārsvaru pirmajā puslaikā demonstrēja laukuma saimnieki, kuri jau mača otrajā minūtē izmantoja pretinieku kļūdu, Jusufam Pulsenam panākot rezultātu 1:0. Enerģiskie dāņi izpildīja vairākus bīstamus sitienus, taču atrauties no pretiniekiem nespēja, kamēr Beļģijas izlase 45 minūšu laikā veica tikai vienu sitienu.

Spēles favorīti no rezervistu soliņa gan sagaidīja izcilu spēlētāju pieplūdumu. Otrajā puslaikā laukumā devās Kevins de Bruine, Aksels Vitsels un Edens Azārs. Tieši viņu sniegums palīdzēja Beļģijas futbolistiem izraut uzvaru.

Spēles 55. minūtē de Bruine pēc Romelu Lukaku piespēles šķietami varēja pats gūt vārtus, taču vēl pieturēja bumbu, izkārtojot teicamu iespēju Torganam Azāram, kurš panāca 1:1. Savukārt 15 minūtes vēlāk vārtus guva pats "Manchester City" pussargs, kuram precīzu piespēli atdeva Edens Azārs.

Dānijas izlases aktivitāte nebija tik liela, cik pirmajā puslaikā, taču bīstamu momentu netrūka arī pie Tibo Kurtuā vārtiem. Īpaši draudīgi uzbrukumi dāņiem padevās spēles izskaņā, kad Martins Braitvaits arī trāpīja pa vārtu pārliktni.

Beļģijas izlase, pateicoties gūtajai uzvarai, ar sešiem punktiem divās spēlēs jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Pa trim punktiem sakrājušas Krievijas un Somijas izlases, kuru duelī trešdien uzvarēja Krievijas valstsvienība. Savukārt Dānijas futbolisti palikuši bez punktiem un vairs var cerēt tikai uz trešo vietu grupā.

Valstsvienības grupu turnīra posmu noslēgs pirmdien, kad pulksten 22.00 tiksies Krievijas un Dānijas, kā arī Beļģijas un Somijas valstsvienības.

$duelID=1467;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>