Zviedrijas izlase ar uzvaru pār Slovākiju izvirzās apakšgrupas vadībā

Zviedrijas futbola izlase piektdien Sanktpēterburgā 2021. gada Eiropas futbola čempionāta spēlē pieveica Slovākijas futbolistus.

Zviedrijas valstsvienība spēlē uzvarēja ar rezultātu 1:0 (0:0), izvirzoties E apakšgrupas pirmajā pozīcijā.

Ja pirmajā puslaikā abas komandas kopā izpildīja tikai vienu sitienu vārtu rāmī, tad otrajā puslaikā vārtu gūšanas momentu bija mazliet vairāk. Aktīvs arī turnīra otrajā spēlē bija Aleksandrs Isaks, kurš izkārtoja pāris iespējas gan sev, gan komandas biedriem, bet tās palika neizmantotas.

Zviedrijas izlasei biežāk padevās bīstami uzbrukumi nekā pretiniekiem, vienam no tiem sagādājot 11 metru soda sitienu, kuru 77. minūtē realizēja Emīls Forsbergs. Slovāki spēles izskaņā sagādāja patiesu spiedienu pie pretinieku vārtiem, tomēr pie laba sitiena tā arī netika.

Zviedrijas futbolisti ar četriem punktiem divās spēlēs ieņem pirmo vietu grupā, bet Slovākijas izlasei ir trīs punkti. Spānijas izlasei ir viens punkts, bet Polijas valstsvienībai palikusi bešā.

Tiesa, sestdien gaidāma spēle starp Spānijas un Polijas izlasēm, kas vēl izmainīs situāciju apakšgrupā.

Spēle noslēgusies.
90+5. min.Milzīgs spiediens slovāku izpildījumā, bet viņi netiek līdz sitienam.
Uzbrukumā dodas arī Dubravka. Stūra sitiens gan paliek neizmantots.
Kompensācijas laiks būs piecas minūtes ilgs.
87. min.Bumba nokļūst burzmā pie Zviedrijas izlases vārtiem. Slovāki vairākkārt cenšas izpildīt sitienu, bet bumba līdz vārtiem tā arī nenonāk.
85. min.Skaidrs, ka Slovākijas izlasei jāķeras pie risinājumiem. Laukumā nāk papildu uzbrucējs Mihails Djurišs.
82. min.Zviedrijas izlase gandrīz nodrošina uzvaru! Atkal situāciju izveido Isaks, bet sitiens jāizpilda Klaisonam. Raidījums tomēr tiek bloķēts. Bumba pēc rikošeta varēja arī ielidot vārtos.
77. min. Zviedrija – Slovākija 1:0Emīls Forsbergs pārliecinoši realizē 11 metru soda sitienu!
75. min. Zviedrijas izlase sitīs 11 metru soda sitienuRobins Kvaisons ļoti meistarīgi ierāvās brīvajā zonā, kur Dubravkam atliek viņu nogāzt. Vārtsargs protestē, bet dabū pelnītu dzelteno kartīti un "pendeli" uz saviem vārtiem.
72. min.Spēles efektīgākā epizode! Jau spēlē pret Spāniju uzspīdējušais Aleksandrs Isaks vairākkārt gandrīz paklūp, bet saglabā līdzsvaru, apspēlē vairākus pretiniekus un sit bumbu tuvajā stūrī. Vēlreiz izcili spēlē Dubravka!
71. min.Zviedrijas izlase jau sākusi presingot diezgan "augstu". Zviedri uzbrukuši vairāk, tomēr viņu aktivitāte arī daļēji novedusi pie tā, ka bumba vairāk bijusi slovākiem.
67. min.Augstu lec Aleksandrs Isaks, kurš spēcīgi sit ar galvu! Dubravka, visticamāk, būtu ticis galā ar sitienu, taču par to mēs vairs neuzzināsim. Bumba lidoja tieši pāri vārtiem.
59. min.Atbild arī zviedri! Augstinsons no pāris metriem sit ar galvu. Bet savā vietā ir Dubravka. Spēle sāk atraisīties.
58. min.Pirmā bīstamā iespēja slovākiem! Kučka sit ar galvu pēc standartsituācijas, bet tomēr bijusi aizmugure.
56. min.Slovāki mazliet izlīdzinājuši spēles ritējumu. Tas arī palīdzējis atraisīt maču. Temps kļuvis augstāks.
49. min,Zviedri puslaika ievadā tiek pie diviem stūra sitieniem.
Sācies otrais puslaiks!
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Pirmais puslaiks noslēdzies bez kompensācijas laika.
42. min.Pēdējās minūtēs mazliet pie teikšanas tikusi Slovākijas izlase. Taču kopumā puslaiks bijis piesardzīgs. Vārtu rāmī lidojis tikai viens sitiens.
35. min.Hamšīks negaidīti tiek pie bumbas soda laukumā, bet nespēj izdarīt vērā ņemamu sitienu. Reta iespēja slovākiem.
27. min.Zviedrijas izlases spiediens pieaug, bet līdz ļoti bīstamam sitienam viņi pagaidām netiek.
18. min.Pirmo reizi spēlē Slovākijas izlase kaut cik pietur bumbu.
16. min.Nepārprotams zviedru spiediens. Slovākijas izlasei nesanāk tikt pie tās iecienītajiem pretuzbrukumiem, ar kuriem tā izcēlās uzvarā pret Polijas valstsvienību.
11. min.Pirmās desmit minūtes pārsvarā aizritējušas Slovākijas izlases laukuma pusē. Padaudz darba Dubravkam.
7. min.Slovāki bloķē tuvu Aleksandra Isaka sitienu. Šķiet, ka šodien Zviedrijas izlase ir gatava spēlēt kā "pirmais numurs".
3. min.Sebastians Larsons izpilda pirmo spēles sitienu, piespiežot Dubravkam izvilkt bumbu no vārtu stūra.
Himnas atskanējušas, spēle tūlīt sāksies.
Savukārt zviedri paveica mazu varoņdarbu, noturot rezultātu 0:0 pret Spānijas izlasi. Ņemot vērā nestandarta situāciju grupā, arī viņiem nepieciešams izcīnīt trīs punktus pirms tikšanās ar spēcīgo, bet bešā palikušo Polijas valstsvienību.
Taču šķiet, ka šīs spēles saistībā intriga īpaši jāizceļ. Slovākijas izlase pēc pārsteidzošas uzvaras pret Poliju var garantēt vietu astotdaļfinālā. Valstsvienība tādējādi arī otrajā EČ dalības reizē pārvarētu apakšgrupas posmu.
Skaidrs, ka katrā apakšgrupā otrā spēļu kārta ir īpaši svarīga. Vairākas komandas sper lielu soli pretim astotdaļfinālam, kamēr citas vienības praktiski zaudē cerības uz to.