Piektdien Šauļos Lietuvas basketbola izlase, gatavojoties septembrī gaidāmajam Eiropas čempionātam basketbolā, ar 92:85 (20:19, 28:22, 21:17, 23:27) pieveica Austrālijas valstsvienību.

Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējās reizes, izlases galvenais treneris Jons Kazlausks sastāvā iekļāva Robertu Javtoku, Ado Juškeviču, Mariu Runkausku un Deividu Gaiļu.

Lietuvas komanda pēc diezgan neveiksmīga spēles sākuma (10:19) ar Artūra Gudāviča, Domanta Saboņa un Mindauga Kuzminska centieniem veica izrāvienu 10:0. Otrajā ceturtdaļā Luks Lekavičus guva deviņus punktus pēc kārtas, kas ļāva Lietuvai izrauties lielākā vadībā. Puslaiks noslēdzās ar Lietuvas izlases desmit punktu pārsvaru (42:32).

Spēles turpinājumā Lietuvas basketbolisti bija vadībā arī ar 13 punktu pārsvaru, taču 56 sekundes līdz spēles beigām Austrālija samazināja deficītu līdz pieciem punktiem. Gidraitis un Jankūns spēja realizēt trīs no četriem soda metieniem, un Lietuva svinēja uzvaru ar 92:85.

Rezultatīvākie Lietuvas izlases rindās ar 14 punktiem bija Mindaugs Kuzminsks un Luks Lekavičus, bet Jons Mačulis pievienoja 10 punktus.

Jau vēstīts, ka trešdien Lietuvas basketbola izlase ar uzvaru sāka pārbaudes spēļu ciklu pirms 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīra, savā pirmajā mačā Klaipēdā ar 80:68 (18:26, 23:15, 16:16, 23:11) uzvarot spēcīgo Austrālijas valstsvienību.