Latvijas basketbola izlase ar kaunpilnu zaudējumu piektdien, 18. septembrī noslēdza 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīru, ieņemot astoto vietu.

Cīņā par septīto vietu un pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase bez variantiem ar 70:97 (23:28, 13:29, 9:23, 25:17) piekāpās Čehijai. Latvijas izlasē 11 punktus guva Jānis Timma, bet 10 punkti Mārtiņam Meieram. Uzvarētājiem 24 punktus guva Jans Veselijs.

Latvijas izlase tikai līdz pirmās ceturtdaļas vidum izrādīja pretestību Čehijai, kuru uzvarēja "Eurobasket 2015" priekšsacīkstēs Rīgā. Taču tad Latvijas basketbolisti zaudēja ne tikai vadību spēlē, bet arī pārliecību pār saviem spēkiem un ticību uzvarai.

Čehijas basketbolisti, spēlējot brīvi un atraisīti, otrajā ceturtdaļā turpināja palielināt pārsvaru, puslaiku noslēdzot ar 21 punkta pārsvaru. Otrajā puslaikā Latvijas basketbolisti nespēja saņemties un piedzīvoja smagāko zaudējumu šajā turnīrā.

Latvija tādējādi neieguva tiešo ceļazīmi uz Rio atlasi, taču saglabā vēl cerības piedalīties kvalifikācijā. Tāda iespēja Latvijai būs, ja tiesības rīkot kādu no kvalifikācijas turnīriem iegūs kāda Eiropas čempionātā 3.-7. vietu ieguvusī komanda.

$duelID=161;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>