Latvijas basketbola izlase pirmdien, 4. septembrī, izcīnīja savu otro uzvaru 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīra spēlēs, tikai ar 97:92 pieveicot Lielbritāniju.

Latvija spēles gaitā ieguva 29 punktu pārsvaru, ko izsēja pēdējā ceturtdaļā, kad nespēlēja vairāki līderi. Spēles izskaņā gan izdevās nosargāt uzvaru un gūt otro panākumu trīs spēlēs.

$duelID=745;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Latvijas izlases rindās tuvu valstsvienības rekordam "Eurobasket" turnīros bija Kristaps Porziņģis, kurš guva 28 punktus, no tiem 21 jau pirmajā puslaikā. Tikmēr Latvijas izlases rekordu sasniedza Dāvis Bertāns, kurš mačā realizēja septiņus tālmetienus, par vienu precīzu trijnieku labojot valstsvienības labāko sasniegumu. Visā mačā jaunākajam no brāļiem Bertāniem 22 punkti. Vēl Latvijas izlases rindās 13 punktus guva Jānis Strēlnieks, bet 11 punktus - Jānis Timma.

Latvijas izlase šajā mačā realizēja 17 no 34 trīspunktu metieniem, tikai par vienu precīzu tālmetienu atpaliekot no valstsvienības rekorda Eiropas čempionātos.

Lielbritānijai, kas pēdējo ceturtdaļu uzvarēja ar 34:13, rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Gabe Olaseni.

Latvijai jau pēc nepilnām 24 stundām gaida svarīga spēle cīņā par labāku pozīciju D grupas kopvērtējumā - rīt pretiniekos Krievija, kas pirmajās divās spēlēs uzvarēja Turciju un Serbiju.