Latvijas izlase jau spēles sākumā ieguva vairāk kā 10 punktu pārsvaru, un ne brīdi nepielaida pretiniekus sev tuvāk, beigās svinot lielāko uzvaru pārbaudes spēļu ciklā.

Latvijas izlase sagatavošanās cikla turpinājumā aizvadīs treniņus un divas treniņspēles, kurās valstsvienības basketbolisti spēkosies tiesnešu klātbūtnē. "Eurobasket 2017" Latvija uzsāks 1. septembrī ar maču pret Serbijas valstsvienību. Vēl D grupas ietvaros Latvija tiksies ar Beļģiju, Lielbritāniju, Krieviju un Turciju.

Pārbaudes spēļu cikla ietvaros Latvijas izlase divreiz pārspēja Somijas valstsvienību – treniņspēlē somi tika uzvarēti ar 87:67, bet pārbaudes spēlē ar 85:81. Tam sekoja divi zaudējumu pārbaudes turnīrā Klaipēdā, kad ar 63:79 Latvija piekāpās Gruzijai, bet ar 76:80 zaudēja Polijai. Savukārt "Arēnā Rīgā" Latvijas izlase izcīnīja uzvaras mačos pret Poliju (77:65), Lietuvu (87:77) un Rumāniju (98:68).

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle basketbolā: Latvija – Čehija
Latvijas izlase nākamo oficiālo spēli aizvadīs Stambulā, 1.septembrī, kad "Eurobasket 2017" pirmajā mačā spēkosies Serbijas valstsvienību.
Spēles statistika: 
Rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā Latvijas izlases sastāvā bija Mārtiņš Meiers, kurš guva 18 punktus, 17 punktus pievienoja Žanis Peiners, 11 punkti Andrejam Gražulim, bet pa 10 punktiem guva Jānis Timma un Aigars Šķēle. Dairis Bertāns šajā mačā palika bez punktiem, bet viņš izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, bet pa piecām piespēlēm Dāvim Bertānam un Jānim Timmam.
103:69. Spēle noslēgusies!Simto punktu ar soda metienu guva Janičenoks, kas lika skatītājiem skaļi gavilēt. Pēc tam Gromovs trieca bumbu grozā, sulīgi pieliekot  punktu Latvijas izlases pārbaudes spēļu ciklam.
99:68Čehijas valstsvienība guva četrus punktus pēc kārtas, bet Peiners ar savu aktivitāti Latvijas izlases uzbrukumos nopelnīja soda metienus, kurus realizēja. Pēc tam uz soda metienu līnijas ar trim metieniem stājās arī Janičenoks, kurš realizēja visus "sodiņus". Pēc tam soda metienu maratons turpinājās ar Peinera diviem punktiem.
92:64Peiners iemeta arī divus soda metienus, Latvijas pārsvaru palielinot līdz 25 punktiem. Pēc tam šo pārsvaru palielināja Blūms, kurš iemeta tālmetienu.
87:64Gražulim aizsardzībā izdevās skaisti bloķēt pretinieku, bet uzbrukumā Peineram izdevās rezultativitātes sērija, un viņš iemeta tālmetienu un devās vēl vienā caurgājienā. 
82:62Gražulis turpināja būt aktīvs uz bumbas saņemšanu, un viņš guva kārtējos punktus no soda metienu līnijas. Tad Peiners savāca bumbu un iemeta no groza apakšas, bet čehi atbildēja ar tālmetienu. Turpinājumā Peiners vēlreiz zem groza labi nospēlēja, gūstot punktus.
77:59Paliza iemeta tālmetienu ceturtdaļas ievadā, bet Gražulis noslēdza uzbrukumu pēc lieliskas sadarbības. Turpinājumā Šķēlem izdevās precīzs metiens no trīspunktu metienu atzīmes, taču 20 punktu pārsvars atkal bija uz īsu brīdi. 
Sākusies 4. ceturtdaļa. 
72:54. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Pēc Daira Bertāna uzbrukuma piezīmes Dāvis nolamāja tiesnešus, par ko tika pie tehniskās piezīmes. Pēc nelielas nesaprašanās laukumā čehi realizēja vienu soda metienu, bet uzbrukuma iespēju viņi neizmantoja. Tad Gražulim izdevās trāpīt abus soda metienus, bet ceturtdaļas noslēgumā viņš saņēma lielisku Šķēles piespēli un guva punktus,
68:50Komandas apmainījās ar punktu guvumiem, bet Latvijai Dāvis Bertāns iemeta divus soda metienus, bet Gražulis savāca bumbu pēc sava neprecīzā metiena. Hrubans atņēma bumbu Janičenokam un trieca to grozā, taču Aigars Šķēle atbildēja ar tālmetienu.
61:44Šmits aizsardzībā "aizsūtīja mājās" Vioralu, tomēr Auda pēc minūtes pārtraukuma guva punktus Čehijai. Peterka netrāpīja "danku", bet Šmits saņēma bumbu no Dāvja Bertāna un guva divus punktus.
59:40Pret Blūmu tika pārkāpti noteikumi tālmetiena laikā, un viņš realizēja visus trīs "sodiņus". Meiers guva vēl divus punktus Latvijas izlasei, taču Auda un Hrubans neļāva Latvijai nostiprināt 20 punktu pārsvaru. 
54:36Latvijas izlase "uguņo" no tālās distances - divreiz precīzs bija Šmits, bet vienreiz trāpīja arī Blūms. Čehijas izlasei izdevās gūt punktus un neļaut Latvijai atrauties vēl vairāk. 
45:30Meiers realizēja vienu soda metienu, bet čeham Audam izdevās 2+1 punktu gājiens. Meiers pēc tam savāca bumbu pēc Timmas neprecīzā metiena un guva divus punktus, tad Strēlniekam izdevās precīzs tālmetienus.
Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlases pārsvars izpaužas ne tikai laukumā, bet arī statistikā. Gandrīz visos rādītājos mūsu izlasei ir labāki rādītāji, bet pirmajā puslaikā savāktas jau astoņas kļūdas. 
Lielisku sniegumu pirmajā puslaikā parādījis Mārtiņš Meiers, kurš guva 13 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. 10 punktus pievienoja Jānis Timma, bet sešus – Jānis Strēlnieks. Brāļi Bertāni nebija savtīgi un abi izdarīja par četrām rezultatīvām piespēlēm.
39:25. Noslēdzies 1. puslaiks. 
39:25Čehijas spēlētāji guva četrus punktus pēc kārtas, bet tad Meiers atbildēja ar savu uzbrukumu. Timma nepakautrējās izdarīt metienu pāri pretinieka rokām un guva trīs punktus, taču Peterka atbildēja ar savu pustālo.
Uz spēli ieradies arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kurš šo Latvijas izlases modeli nosauca par "Sapņu komandu". 
34:19Čehijas izlasei izdevās deficītu samazināt līdz desmit punktiem, taču Meiers ar āķa metienu apturēja Latvijas "sauso" sēriju. Tad Dairis Bertāns skaisti atspēlēja Timma, kurš ar precīzu tālmetienus noslēdza pretuzbrukumu. Čehiem gan arī izdevās gūt trīs punktus, taču Strēlnieks arī atgādināja par savām snaipera prasmēm. 
26:12Latvijas izlasei šajā mačā kļūdas vācas raitāk nekā iepriekšējās divās spēlēs, jo savāktas jau sešas. Vienu no kļūdām Čehija pārvērta Hrubana bumbas triecienā grozā. Latvijas izlases uzbrukums šajā ceturtdaļā ir iebuksējis.
https://twitter.com/GeneralisLV/status/900742703000035330
26:10Latvijas izlasei vairākas reizes izdevies noturēt savu aizsardzību līdz tam, ka čehiem nākas izpildīt "kluso" metienu. Uzbrukumā pirmos punktus šajā ceturtdaļā Latvijai guva Gražulis, kurš precīzi meta pēc precīzas piespēles. Savu desmito punktu čehi guva ar soda metienu, bet tad Peineram izdevās skaists caurgājiens.
Sākusies 2. ceturtdaļa. 
22:9 Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Čehijai punkti turpināja nākt ar lielām grūtībām, bet Šķēlem izdevās labs caurgājiens, tāpat viņš citā epizodē realizēja divus soda metienus. Pēdējie uzbrukumi abām komandām bija neveiksmīgi.
https://twitter.com/SunuJekabs/status/900758369807585281
18:5Timma zem groza mēģināja apspēlēt pretspēlētāju, bet tika pie diviem soda metieniem, bet viņam izdevās trāpīt tikai vienu. Latvijas izlase šajā mačā cenšas spēlēt pozicionāli un spiest pretiniekus uz groza apakšu. Savukārt aizsardzībā Gražulim izdevās skaista epizode, kad viņš bloķēja pretinieku.
17:5Pēc Čehijas izlases otrā gūtā grozā Latvijai izdevās atbildēt ar ātru pretuzbrukumu, kurā Timma realizēja tālmetienu. 
14:3Dāvis Bertāns guva divus punktus ar pustālo metienu, bet čehiem jau piecas minūtes neizdevās uzlauzt Latvijas aizsardzību un gūt punktus. Tad Auda ar tālmetienu guva punktus Čehijas valstsvienībai, nodzēšot 0 no tablo, tomēr Meiers uzreiz atbildēja ar savu precīzo metienu.
10:0Čehijas izlasei spēles pirmajās četrās minūtēs punktus tā arī neizdevās gūt, bet tad Meiers pēc Daira Bertāna piespēles panāca jau desmit punktu pārsvaru. 
8:0Latvijas izlase spēles sākumā labi aizsargāja savu grozu, divarpus minūtes nosargājot savu grozu neskartu. Savukārt Dāvis Bertāns zem groza lieliski piespēlēja Meieram, kurš guva divus punktus, nopelnīja soda metienu un to realizēja. 
5:0Strēlnieks spēli atklāj ar tālmetienu no stūra, bet pēc tam Meiers tika pie soda metieniem, un abus realizēja. 
Spēle sākusies!Latvijas izlases sākumsastāvā iziet Strēlnieks, Dairis Bertāns, Timma, Dāvis Bertāns un Meiers. 
Jānis Timma un Jānis Strēlnieks šajā mačā piedalīsies, lai arī viņi arī šonedēļ viņiem bijuši treniņi, kuros abi darbojušies saudzīgākā režīmā. 
Arī Čehijas izlasei šajā mačā nāksies iztikt bez savas spožākās zvaigznes - Tomaša Satoranska. 
Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlēs izcīnījusi četras uzvaras (pār Somiju, Poliju, Lietuvu un Rumāniju) un piedzīvojusi divus zaudējumus (pret Gruziju un Poliju). Tāpat slēgtajā treniņspēlē Latvijas basketbolisti pārspēja Somiju.
Ainars Bagatskis pirms spēles ar Čehiju: “Kristaps pēc ārstu ieteikuma turpina trenēties individuālā režīmā un, lai kā gribas pēdējo pārbaudi savu skatītāju priekšā aizvadīt labākajā sastāvā, patlaban nebūtu prātīgi riskēt saasināt problēmu. Siliņš savainojuma dēļ tomēr nevar darboties ar pilnu jaudu. Spēlei pieteiksim 13 spēlētājus. Mūsu uzdevums spēlēt pacietīgi, piespiest pretiniekus iesaistīties pozicionālā spēlē. Un pašiem maksimāli kvalitatīvi darboties visas 40 minūtes."
Latvijas basketbola izlasei šajā sagatavošanās posmā nav izdevies izvairīties no savainojumiem. Pēdējā pārbaudes spēlē, visticamāk, piedalīties nevarēs Kristaps Porziņģis un Ojārs Siliņš. Porziņģis trešdien kopā ar Latvijas izlasi patrenējās vien piecas minūtes, bet tad devās uz individuālajām nodarbībām, jo viņam sasists ceļgals. 
Latvijas basketbola izlase šodien noslēdz pārbaudes spēļu ciklu ar dueli pret Čehijas valstsvienību. Pēc šī mača Latvijas izlase aizvadīs divas savstarpējās treņiņspēles, noslēdzot gatavošanos Eiropas čempionātam.