Latvija ar šo uzvaru saasinājusi cīņu D grupas kopvērtējumā, kur, uzvarot pēdējo spēli pret Turciju, var iegūt vismaz otro vietu.

Latvijas izlasei ļoti neveiksmīgs bija spēles pirmais puslaiks, kurā komandas līderis Kristaps Porziņģis ieguva četras personiskās piezīmes. Latvijas izlase sākumā ar spēka spēli uz groza apakšu izvirzījās vadībā, bet vēlāk šajā spēka spēlē daudz labāk jutās Krievija, līdz puslaika beigām iegūstot desmit punktu pārsvaru.

Pēc pārtraukuma Latvija mainīja spēles stilu, ātri sadeldēja pārsvaru, trešajā ceturdaļā izlīdzinot rezultātu. Savukārt pēdējā ceturtdaļā Latvija atguva vadību un to neatdeva līdz pat spēles beigām. Latvija mača izskaņā centās panākt +17, kas dotu labākas iespējas pacīnīties par pirmo vietu grupas noslēguma kopvērtējumā, tomēr tas neizdevās.

Latvijas izlase teicami darbojās aizsardzībā pēdējās 20 minūtēs, pretiniekiem ļaujot tikt tikai pie 25 punktiem. Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Jānis Timma, pa 11 punktiem guva Rolands Šmits un Kristaps Porziņģis, kurš gan priekšpēdējā minūtē nopelnīja piekto piezīmi. Krievijas labā 21 punktu guva Aleksejs Šveds, kuram mačā gan vāja metienu precizitāte, bet Timofejs Mozgovs guva 16 punktus, no kuriem 11 gūti otrajā ceturtdaļā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Eurobasket 2017: Latvija – Krievija
Šobrīd "Eurobasket 2017" notiek divas spēles - Lietuva trešajā ceturtdaļā ar 53:34 uzvar Ukrainu un turpina cīņu par 1. vietu grupā, bet Polija pēc 1. ceturtdaļas ar 20:13 uzvar nestabili spēlējošo Franciju.Par visām šīm spēlēm un vakara spēlēm jau pēc brīža informēsim atsevišķā teksta tiešraidē. Savukārt Latvijas un Krievijas spēles teksta tiešraidi noslēdzam!https://twitter.com/DairisBertans/status/905067616334729217
Bagatskis pēc oficiālās preses konferences dod padomu Žanim Peineram - tagad būs īstais uzbrukums (Latvijas žurnālistu uzbrukums).Žanis Peiners: nepanikojām, nestresojām. Pārtraukumā nomierinājāmies un pacietīgi uzbrukumu pēc uzbrukuma tuvojāmies.Ainars Bagatskis: sakārtota aizsardzība un disciplīna bija uzvaras pamatā. Visu laiku esmu teicis, ka mums nav tikai 2 spēlētāji (NBA klubos spēlējošie Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns), bet gan komanda. Katram spēlētājam ir savs uzdevums komandā, un 2. puslaikā rezervisti deva savu labumu.Plašāku Jāņa Bendzika reportāžu par trenera Bagatska un spēlētāju emocijām pēc svarīgās uzvaras jau tuvākajā laikā lasiet portāla "Delfi" speciālajā sadaļā "Eurobasket"
Krievijas basketbola izlases centrs Timofejs Mozgovs oficiālajā preses konferencē tā arī neko nekomentēja, bet jautājumi viņam nebija. Krievijas izlases treneris Sergejs Bazarevičs: Pretinieki labi sāka 2. puslaiku, tasmūs izsita no ritma un beigās salūzām. Zaudējām stilu, kā uzbrukt. Ceru, ka tas neatgadīsies turpmāk. Par tiesāšanu nekomentēšu, jo mēs varam teikt vai neteikt, nekas jau nemainīsies.
Latvija pēc Dāvja diviem punktiem ņēma pārtraukumu, jo svarīga bija punktu starpība. Dāvis speciāli meta garām, tomēr gūt vēl punktus neizdevās.Otrajā puslaikā Krievija guva tikai 25 punktus....
Latvija - Krievija 84:69. UZVARA!!!Dāvis vēl iemet grozu ar sodu. Droša uzvara Latvijai!
Latvija - Krievija 80:69Fridzons saņem sodu, bet Šmits iemet vienu no diviem sodiem. Pirmais pēc neveiksmīgā metiena pie bumbas ir Timma un +11!
Latvija - Krievija 77:69Šveds iespēlējies un pēc viņa trijnieka Latvijai paliek +8. Jāspēlē 1:16
Pusotru minūti pirms beigām KP saņem 5. piezīmi. Viņam 11 punkti spēlē
Latvija - Krievija 77:64Timma ar sodiem panāk +13. Jāspēlē 1:50
Latvija - Krievija 75:64Šveds iemet jokainu trijnieku pret vairogu, bet KP gūst punktus pret Mozgovu. Strēlnieks caurgājienā pārmet pāri Mozgovam.Krievija ņem savu pēdējo pārtraukumu, jāspēlē 2:18 minūtes
2. puslaikā Krievija 16 minūtēs guvusi 17 punktus. Laba aizsardzība Latvijai!
Latvija - Krievija 69:61Krievija no spēles nespēj ilgu laiku gūt punktus, bet Latvijas uzbrukumi ir sekmīgāki.
Latvija - Krievija 63:59Latvija sasniegusi piezīmju normu. Krievija ar sodiem samazina starpību
Pirms brīža 4. piezīmi saņēma Dairis, tagad arī Strēlnieks.
Latvija - Krievija 63:56Uzbrukumā divus identiskus metienus iemet Dāvis. Tad Antonovs cīņā uz grīdas saņem nesportisko piezīmi - Latvija to izmanto un palielina pārsvaru! Meiers iestumj otro reizi bumbu grozā.Krievija ņem pārtraukumu!
Latvija - Krievija 56:52Meiers burtiski iestumj bumbu grozā cīņā ar Mozgovu, bet tad ceturto sodu saņem Fridzons. Peiners ar diviem sodiem atkārto Latvijas lielāko pārsvaru spēlē
Sākas 4. ceturtdaļa
Latvijas izlase laukumā atgriezusies daudz disciplinētāka aizsardzībā. Jau visu spēli Šveds nav tik pamanāms kā citās spēlē, taču sniegums aizsardzībā bija tas, kas ļāva rezultātu līdzsvarot. Šmits attaisno uz sevi liktās cerības, īpaši tad, ka Porziņģis ir uz soliņa, jo viņam jātiek galā ar ievērojami lielāko Mozgovu. Tomēr ir jāizceļ tieši kolektīvais sniegums.
Latvija - Krievija 52:52. Noslēgusies 3. ceturtdaļaKulagins līdz ar ceturtdaļas beigu signālu iemet pustālo. Latvijas izlase 10 minūtes uzvarējusi ar 18:8!
Latvija - Krievija 52:50Timma ar tālmetienu atgūst Latvijai vadību
Latvija - Krievija 47:50Porziņģis savu darbu izdarījis, jo pret viņu ļoti daudz pārkāpumu. "Knicks" zvaigzne ar sodiem atkal pietuvina Latviju līdz viena metiena attālumam
Latvija - Krievija 45:50Pirmais "kritušais" - Voroncevičs saņem piekto sodu pret Porziņģi, kurš centās izdarīt "putback" danku.
Latvija - Krievija 43:46Šmits iemet pustālo pret Mozgovu, un Bazarevičs ņem pārtraukumu. Latvija izvairās no fiziski spēcīgās spēles un šobrīd tas dod rezultātu.
Latvija - Krievija 41:46Latvija notur Krieviju "sausā" divarpusi minūtes un nedaudz samazina starpību. Vienā no epizodēm tiesneši svilpe atskan pēc Porziņģa agresīva bloka, bet pirms tam par laimi Mozgovam bijis noskriets. Tribīnēs līdzjutēju emocijas  un patīkamā nopūta bija lieliskas...https://twitter.com/AndrejsSilins/status/905044000184430593
Latvija - Krievija 34:44. Sākas 2. puslaiksBagatskis riskē un sāk ar Porziņģi sastāvā
Pirmajā puslaikā Jānis Timma guva 10 punktus, astoņi punkti Dairim Bertānam, bet seši – Rolandam Šmitam. Krievijas izlases rezultātu veido Timofejs Mozgovs, kuram 15 punkti.
Ļoti smaga un saraustīta ir šī spēle. Latvijas basketbolistiem uzbrukumā nav izdevies atrast ritmu, bet aizsardzībā ar Krievijas spiedienu nav izdevies tikt galā. Tajā pašā laikā arī tiesneši Porziņģim fiksēja divas apšaubāmas piezīmes, kas ne tikai ietekmēja gaitu pirmajā puslaikā, bet arī ietekmēs turpinājumā. Krievijas izlasei izdevās tikt pie 10 otrās iespējas punktiem (Latvijai – 2), kā arī 5 punktiem ātrajos uzbrukumos (Latvijai – 0). Arī punkti no rezervistiem Latvijai ir par 29 mazāk. Tātad – mūsu līderiem ir liela slodze un piezīmju problēmas – Porziņģim četras piezīmes, Dairim Bertānam trīs. Tas būs īsts pārbaudījums spēles turpinājumā.
Citā spēlē Helsinkos šobrīd daudz vieglāk klājas Slovēnijai, bet Klužā sācies mačs starp Čehiju un Melnkalnihttps://twitter.com/Sportando/status/905030412170387457
Latvija - Krievija 34:44. Noslēdzies 1. puslaiks
Latvija - Krievija 32:44Krievijas cīņa groza apakšā rada milzīgas galvassāpes Latvijai. Antonovs gūst grozu, bet Meiers vēl pārkāpj noteikumus.Viens skarbs statistikas rādītājs ir soliņa gūtie punkti - Latvija zaudē ar 5:33
Latvija - Krievija 32:41Krievija turpina spēlēt uz Mozgovu, kuram 11 punkti ceturtdaļā un 15 punkti spēlē. Viņš gan saņem savu otro sodu un tiek nomainīts.
Ļoti strīdīgā situācijā cīņā ar Mozgovu soģi iedod ceturto piezīmi Porziņģim...
Latvija - Krievija 25:35Timma saņem teicamu piespēli groza apakšā no Strēlnieka. Hvosovs ar tālmetienu panāk Krievijai +5, bet Porziņģis uzbrukumā saņem trešo sodu cīņā par atlēkušo bumbu. Latvijai otrajā puslaikā būs problēmas... Dusmīgs uz soģiem Bagatskis, un Latvijas soliņš saņem tehnisko piezīmi. Krievijai 5 punkti vienā uzbrukumā un lielākā punktu starpība mačā
Bagatskis pārtraukumā skarbs: Nevajag imitēt aizsardzību, vajag spēlēt!
Latvija - Krievija 23:26Latvijai šodien neiet trijnieki (1/7), bet Dairis Bertāns saņem jau trešo sodu. Krievija nomaina "punktu mašīnu" Švedu, kurš šodien ir neitralizēts.Dāvis atdzīvina Latviju ar tālmetienu. Krievijai Fridzons gūst vieglus punktus no apakšas, un Bagatskis ņem pārtraukumu
Latvija - Krievija 20:23Dairis iemet trīs sodiņus, bet tad Timma saņem strīdīgu sodu - Latvijai pēc nospēlētām divām minūtēm ceturtdaļā jau piezīmju norma!Porziņģis ar fiziski smagu metienu izlīdzina rezultātu, bet viņa sedzējs Zubkovs pretējā laukuma pusē iemet trijnieku.
Latvija - Krievija 15:19Dairis iemet pirmo Latvijas tālmetienu. Krievijas aizsardzība joprojām ir ļoti agresīva, bet tā var mainīties, ja izdosies pretiniekiem sarūpēt sodus. Tikmēr uzbrukumā Krievija sākusi vairāk spēlēt uz groza apakšu un ar sodiem panāk +4.
Latvija - Krievija 12:15. Sākas 2. ceturtdaļa
Īsta spēkošanās pirmajā ceturtdaļā, un lielākā daļa punktu gūti no tuvas distances. Šī ir aizsardzības spēle un abas komandas jau pieļāvušas pa piecām kļūdām. Šāds pragmatisks basketbols drīzāk ir parocīgs Krievijas izlasei, bet tiklīdz Latvijas izlasei “aizies” metiens, tā svaru kausi var pavērsties mums par labu.
Latvija - Krievija 12:15. Noslēgusies 1. ceturtdaļaPirmās ceturtdaļas beigās spēles stils nemainās. Latvija daudz spēlē uz apakšu, jo ārējā līnija labi nosegta. Diezgan samocīta un sodiem bagāta izskaņa, kurā veiksmīgāka Krievija.
Latvija - Krievija 8:9Krievija pusātrajā gūst trijnieku, bet Latvija divreiz iestrēgst ar uzbrukumiem zem groza. Fiziski ļoti smaga spēle, nav ātrumu un maz gūtu punktu. Pagaidām "kluss" ir Porziņģis, kuru rūpīgi uzmana. Mozgovs ar "slam dunk" izvirzās vadībā
Latvija - Krievija 8:4Krievija izlīdzina rezultātu, bet Šmits gūst divus punktus ar sodu (sods aizmests garām). Timma "postā" labi apspēlē Kurbanovu
Latvija - Krievija 4:2Dairim nesanāk piespēle lidojošam Porziņģim, seko pretuzbrukums un pirmie punkti Krievijai. Krievi aktrīvi iesaistās cīņā par atlēkušajām bumbām un ļoti agresīvi sedz visus piecus Latvijas spēlētājus. Rezultāts ļoti lēnām aug. Nospēlētas 4 minūtes
Latvija - Krievija 2:0Šmits gūst pirmos punktus spēlē, bet krievu spēlētājām Ivļevam jau 2 sodi. Kļūdains un nervozs spēles sākums abām komandām
Latvijas izlases sākumsastāvā atgriezies Rolands Šmits, ar kuru kopā būs ierastais četrinieks - Porziņģis, Strēlnieks, Timma un Dairis Bertāns
Skan valstu himnas. Tad vēl 3 minūšu pēdējā iesildīšanās un spēle varēs sākties
Latvijas un Krievijas izlašu spēlētājiem ir ļoti līdzīgi auguma parametri – Latvijas spēlētāju vidējais augums ir 200 cm, bet Krievijas – 201 cm. Vidējais vecums Latvijai ir 26,5 gadi, Krievijai – 28,1.
solid windowtext .5pt;mso-yfti-tbllook:1184;mso-padding-alt:0cm 0cm 0cm 0cm; mso-border-insideh:.5pt solid windowtext;mso-border-insidev:.5pt solid windowtext"> mso-border-alt:solid windowtext .5pt;padding:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;height:12.6pt"> 0cm;margin-bottom:.0001pt;text-align:center;line-height:normal">5. septembra spēles border-top:none;mso-border-top-alt:solid windowtext .5pt;mso-border-alt:solid windowtext .5pt; padding:0cm 0cm 0cm 0cm;height:49.95pt"> margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">Klužas grupa 15:00 Čehija - Melnkalne 17:45 Horvātija - Spānija 20:30 Rumānija - Ungārija none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt; mso-border-top-alt:solid windowtext .5pt;mso-border-left-alt:solid windowtext .5pt; mso-border-alt:solid windowtext .5pt;padding:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;height:49.95pt"> margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">Stambulas grupa 14:15 Krievija - Latvija 17:00 Lielbritānija – Serbija 21:00 Turcija - Beļģija border-top:none;mso-border-top-alt:solid windowtext .5pt;mso-border-alt:solid windowtext .5pt; padding:0cm 0cm 0cm 0cm;height:49.95pt"> margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">Helsinku grupa 13:45 Islande - Slovēnija 16:30 Polija – Francija 20:00 Grieķija - Somija none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt; mso-border-top-alt:solid windowtext .5pt;mso-border-left-alt:solid windowtext .5pt; mso-border-alt:solid windowtext .5pt;padding:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;height:49.95pt"> margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">Telavivas grupa 15:45 Ukraina - Lietuva 18:30 Itālija - Vācija 21:30 Izraēla - Gruzija Grupu kopvērtējumu apskatīt un izvērtēt komandu iespējas var "Eurobasket" speciālajā sadaļā https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/turnira-tabulas/
"Eurobasket 2017" saspringtais 5. septembra grafiks sācies ar A grupas spēli - trīs zaudējumus piedzīvojusī Islande pret zaudējuma rūgtumu pagaidām neizjutušo Slovēniju
FIBA televīzijas komentētājs pirms spēles pauda savu viedokli par gaidāmo maču: Latvijas galvenais trumpis ir uzbrukums, bet Krievijas - aizsardzība."
Komandas statistikas rādītāju Latvijas izlasei kopumā ir labāki, taču krieviem ir diezgan liels pārsvars pārtvertajās bumbās. Aizsardzībā Krievijas izlase līdz šim bijusi labākā komanda starp Stambulas grupas komandām, ko pierāda arī tas, ka viņi trīs uzvaras izcīnījuši, vidēji metot 75,7 punktus. Latvijas izlases rezultativitāte ir ievērojami lielāka – 90,3 punkti.
Krieviem uzvara garantēs pirmo vietu un iespēju astotdaļfinālā spēlēt ar nosacīti vājākās C grupas ceturto komandu. Zaudējuma gadījumā var iznākt atkāpties pat līdz trešajai vietai. Latvijas valstsvienībai teorētiski vēl pastāv risks tikt izstumtai no pirmā četrinieka (ja pēdējās divās spēlēs tiek zaudēts, beļģi uzvar Turciju un Serbiju). Optimistiskais scenārijs ļauj pretendēt pat uz pirmo vietu (ja Krieviju izdosies uzvarēt ar +18 un vēl pieveikt turkus) vai vismaz otro (pret Krieviju vajag vismaz +8).
Krievijas izlasē noskaņojums pirms spēles ar Latviju esot labs, tomēr esot neliels satraukums par līdera Alekseja Šveda veselības stāvokli, kurš iepriekšējā spēlē pirmajā puslaikā esot guvis sasitumu. Maču ar Beļģiju viņš spēja noslēgt.  https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/krievijas-izlases-treneris-pirms-speles-ar-latviju-tris-uzvaras-vairo-musu-parliecibu.d?id=49208383
Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Kristaps Porziņģis ar vidēji spēlē gūtiem 24,3 punktiem dala 4. vietu, apsteigdams krievu līderi Alekseju Švedu, kura kontā 21,3 punkti, kas dod septīto vietu.. Labāko divdesmitniekā ir arī Dāvis Bertāns, kurš ieņem 11. vietu ar 19 punktiem spēlē. Latvieši ir priekšā sāncenšiem arī atlēkušo bumbu izcīnītāju sarakstā (Jānis Timma 7,3 – 11. vieta; Timofejs Mozgovs 6,7 – 17. vieta) un labāko piespēlētāju rangā (Jānis Strēlnieks 8,7 – 1. vieta; Aleksejs Šveds 4,7 – 19. vieta). Komandu vērtējumā Latvijas valstsvienība pagaidām bijusi trešā rezultatīvākā čempionāta (90,3), bet Krievijas izlase ieņem tikai 13. vietu (75,7).
Krievijas izlase Latvijai bijusi viena no neērtākajām pretiniecēm – kopš 1992. gada aizvadītajās 19 spēlēs izcīnītas tikai divas uzvaras. Pārbaudes spēlē 2007. gada 10. augustā “Arēnā” krievus izdevās pieveikt ar 87:80, 2013. gada 8. augustā – ar 72:52. Oficiālajos turnīros komandu ceļi krustojušies piecas reizes un allaž pārāki bijuši pretinieki. Trīsreiz Eiropas čempionātu finālturnīros – 72:91 (1993), 81:99 (2001) un 68:81 (2009), bet divreiz kvalifikācijas turnīrā – 1995. gadā Rīgā 71:112, 1997. gadā Maskavā 82:86.
Šajā mačā Latvijas izlase atkal varēs spēlēt pilnā sastāvā. Visas veselības problēmas esot atrisinātas un cīņai gatavi ir visi 12 spēlētāji. https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/latvijas-basketbola-izlase-pret-krieviju-speles-pilna-sastava.d?id=49209821
Latvijas basketbola izlase otrdien ar savu ceturto spēli turpina "Eurobasket 2017" turnīru, tiekoties ar Krievijas valstsvienību. Krievijas izlase jau garantējusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, trīs spēlēs gūstot trīs uzvaras, savukārt Latvija pagaidām ir otrajā vietā ar divām uzvarām un vienu zaudējumu.