Latvijas basketbola izlase "Eurobasket 2017" turnīra D apakšgrupas ceturtajā spēlē Stambulā otrdien atspēlēja 12 punktu deficītu un smagā cīņā ar 84:69 uzvarēja Krieviju, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu turnīrā.

Latvija ar šo uzvaru saasinājusi cīņu D grupas kopvērtējumā, kur, uzvarot pēdējo spēli pret Turciju, var iegūt vismaz otro vietu.

Latvijas izlasei ļoti neveiksmīgs bija spēles pirmais puslaiks, kurā komandas līderis Kristaps Porziņģis ieguva četras personiskās piezīmes. Latvijas izlase sākumā ar spēka spēli uz groza apakšu izvirzījās vadībā, bet vēlāk šajā spēka spēlē daudz labāk jutās Krievija, līdz puslaika beigām iegūstot desmit punktu pārsvaru.

Pēc pārtraukuma Latvija mainīja spēles stilu, ātri sadeldēja pārsvaru, trešajā ceturdaļā izlīdzinot rezultātu. Savukārt pēdējā ceturtdaļā Latvija atguva vadību un to neatdeva līdz pat spēles beigām. Latvija mača izskaņā centās panākt +17, kas dotu labākas iespējas pacīnīties par pirmo vietu grupas noslēguma kopvērtējumā, tomēr tas neizdevās.

Latvijas izlase teicami darbojās aizsardzībā pēdējās 20 minūtēs, pretiniekiem ļaujot tikt tikai pie 25 punktiem. Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Jānis Timma, pa 11 punktiem guva Rolands Šmits un Kristaps Porziņģis, kurš gan priekšpēdējā minūtē nopelnīja piekto piezīmi. Krievijas labā 21 punktu guva Aleksejs Šveds, kuram mačā gan vāja metienu precizitāte, bet Timofejs Mozgovs guva 16 punktus, no kuriem 11 gūti otrajā ceturtdaļā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

$duelID=759;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>