2015. gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta finālturnīrā sestdien, 12. septembrī, Latvijas basketbola izlase astotdaļfinālā ar 73:66 (20:20, 22:20, 13:12, 18:14) pieveica Slovēniju un pirmo reizi koopš 2001. gada iekļuva starp astoņām labākajām komandām.

Latvijas izlasē lielisku spēli aizvadīja Jānis Strēlnieks, kurš guva 17 punktus, izdarīja astoņas piespēles un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. 13 punkti Kasparam Bērziņam, bet pa astoņiem punktiem guva Mareks Mejeris, Dairis Bertāns un Kristaps Janičenoks. Slovēnijas izlasē 17 punkti Zoranam Dragičam.

Spēles sākums izvērtās ļoti līdzīgs, un rezultāts vairākkārt bija neizšķirts. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Strēlnieks ar tālmetienu panāca 20:20. Otrajās desmit minūtēs Latvijas izlase pārņēma vadību mačā, uz brīdi iegūstot arī piecu punktu pārsvaru. Cīņas turpinājumā slovēņi vēlreiz izlīdzināja rezultātu (40:40), bet puslaika pēdējās sekundēs Jānis Blūms iemeta pustālo metienu.

Trešās ceturtdaļas iesākumā Latvijas izlasei izdevās panākt sešu punktu pārsvaru, bet tad mačā sākās sīva spēkošanās, un rezultāts vairs neauga tik raiti. Slovēņi nedaudz samazināja deficītu, taču Latvija joprojām bija vadībā. Pēdējā ceturtdaļā slovēņu mēģinājumi pārņemt vadību tika apturēti. Latvijas izlase mača noslēdzošajā ceturksnī ieguva desmit punktu pārsvaru, ko līdz mača beigām tā arī vairs neizsēja.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

$duelID=129;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>