Latvijas basketbola izlase sestdien 2. septembrī Stambulā izcīnīja savu pirmo uzvaru "Eurobasket 2017" turnīra spēlēs, D grupas otrajā mačā ar 92:64 sagraujot Beļģijas valstsvienību.

Latvijas izlases rindās šajā mačā valstsvienības rekordu Eiropas čempionāta finālturnīros laboja Jānis Strēlnieks, kurš izdarīja 13 rezultatīvas piespēles. Līdz šim rekordists ar 12 piespēlēm bija Raimonds Miglinieks.

$duelID=733;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Personīgos rezultativitātes rekordus valstsvienības rindās šajā mačā sasniedza Kristaps Porziņģis un Jānis Timma, kuri katrs guva pa 27 punktiem. Abiem pietrūka septiņi punkti, lai atkārtotu Kārļa Muižnieka sasniegto Latvijas izlases rezultativitātes rekordu.

Beļģijas izlasei tikai viens spēlētājs guva vairāk par 10 punktiem - Aleksam Ervelem 12 punkti.

Latvijas izlase, izmantojot savu auguma pārsvaru, pirmajā puslaikā ieguva vairāk nekā 10 punktu handikapu, kas nedaudz iemidzināja Ainara Bagatska komandu. Nepilnu pusotru minūti pirms pēdējās ceturtdaļas sākuma Beļģija pietuvojās līdz 54:58, bet 4. ceturtdaļas sākumā rezultāts bija tikai 63:58 Latvijas labā. Tad sekoja izcilas vairākas minūtes Latvijas izlases sniegumā, gūti 23 punkti pēc kārtas, kas nodrošināja pārliecinošu uzvaru mačā.

Eiropas čempionāta turpinājumā Latvijai tagad svētdien ir brīvdiena, bet pirmdien un otrdien 14:15 aizvadīs savas nākamās spēles - attiecīgi pret Lielbritāniju un Krieviju.