Pārbaudes spēlē pirms Eiropas basketbola čempionāta uzvaru pārsteidzoši sīvā cīņā trešdien izcīnīja Lietuvas izlase, kas būs Latvijas pretiniece gaidāmajā "Eurobasket 2013".

Lietuvieši savās mājās tikai ar 78:76 (19:24, 20:18, 25:11, 14:23) pieveica Somiju.

Somija pārsteidza mājiniekus jau spēles sākumā, izvirzoties vadībā. Arī pēc pirmā puslaika somi saglabāja pārsvaru, bet teicami aizvadītā trešā ceturtdaļa ļāva Lietuvai iegūt 11 punktu pārsvaru pirms pēdējām desmit minūtēm. Tomēr Somijas basketbolisti izrādīja sīvu pretestību titulētajiem pretiniekiem, samazināja starpību un pēdējās sekundēs varēja pat izraut uzvaru, taču Petteri Koponena tālmetiens nebija precīzs.

Lietuvas labā 17 punktus guva Lins Kleiza, Jons Valančūns guva 12 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet vēl 12 punkti Mindaugam Kuzminskam. Somijas rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Koponens, 14 punktus guva Šons Hafs, bet 11 punktus – Tukka Koti.

Tikmēr vēl viena Latvijas pretiniece Eiropas čempionātā Maķedonija piedzīvoja vēl vienu zaudējumu pārbaudes spēlē ar Spāniju – 55:77 (19:22, 8:16, 17:24, 11:15). Spāņiem pa 11 punktiem guva Marks Gasols un Rikijs Ruvio, bet Maķedonijai 11 punktus guva Bo Makalebs.

Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas sāksies 4.septembrī, priekšsacīkstēs B grupā kopā ar Latviju, Lietuvu un Maķedoniju spēlēs arī Bosnija un Hercegovina, Serbija un Melnkalne.