Lietuvas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Telavivā 40.Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā mačā ar rezultātu 77:79 (18:18, 21:16, 18:25, 20:20) zaudēja Gruzijai.

Lietuviešiem rezultatīvākais ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Mindaugs Kuzminsks, kurš ir Kristapa Porziņģa komandas biedrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandā Ņujorkas "Knicks". Savukārt ar 15 punktiem izcēlās Mants Kalnietis, bet Jonam Valančūnam 9+9.

$duelID=715;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Lietuvieši čempionāta pirmajā mačā gandrīz palika bez viena no potenciālajiem līderiem Donāta Motiejūna, kurš turnīra priekšvakarā bija devies uz ASV pie draudzenes. Tiesa, dažas stundas pirms mača viņš ieradās Telavivā, un devās laukumā, gūstot četrus punktus.

Gruzijas uzvaru ar 29 punktiem kaldināja Tornike Šengelija.

Lietuvieši pirmajā ceturksnī iekrāja sešu punktu handikapu (18:12), kas gan līdz ceturtdaļas beigām tika sadeldēts. Otrajā ceturksnī Lietuvas basketbolistiem izdevās panākt divtik lielu pārsvaru (33:21), bet pirmais puslaiks tika uzvarēts ar 39:34.

Otrajā puslaikā nevienai no komandām neizdevās iekrāt ievērojam pārsvaru, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 74:74. Tiesa, gruzīniem izdevās gūt divus bezatbildes grozus, bet desmit sekundes pirms finālsvilpes ar noteikumu pārkāpumu tika apturēts Kuzminska mēģinājums iemest tālmetienu.

Porziņģa komandas biedrs iemeta tikai vienu no trim soda metieniem (75:78), bet Jons Mačulis ar pustālo lietuviešu deficītu samazināja līdz vienam punktam. Otrā laukuma galā tika pārkāpti noteikumi pret Maiklu Diksonu, bet Gruzijas naturalizētais amerikānis iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem (79:77). Savukārt Mačuļa izmisuma metiens savu mērķi nesasniedza, lietuviešiem ciešot zaudējumu ar 77:79.

Ziņots, ka šīs apakšgrupas pirmajā spēlē NBA vienības Atlantas "Hawks" spēlētājs Deniss Šrēders palīdzēja Vācijai ar 75:63 (9:16, 30:17, 19:14, 17:16) uzvarēt Ukrainu.

Čempionāta pirmās dienas noslēdzošajā mačā šajā grupā Itālija ar 69:48 (21:15, 15:17, 15:9, 18:7) pārspēja B apakšgrupas saimnieci Izraēlu. Itāļi pirmajā ceturtdaļā ieguva vadību, ko droši nosargāja līdz pat mača beigām.

Itāļiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Marko Belinelli, bet 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Luidži Datomem. Savukārt Izraēlas izlases rindās 18 punkti un deviņas bumbas zem groziem Omri Kaspi.