Kā vēstīts, Latvijas izlases atslēgas spēlētāji Porziņģs un Jānis Strēlnieks mikrotraumu dēļ svētdien nepiedalījās pārbaudes mačā ar Rumāniju. Tāpat nespēlēja arī Ojārs Siliņš, kuram pirmdien bija paredzēta atkārtota medicīniskā pārbaude.

Kā pēc spēles atklāja Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, Strēlnieks un Porziņģis būtu varējuši palīdzēt izlasei arī svētdienas mačā, taču treneru kolektīvs izlēma lieki neriskēt.

"Porziņģim viss kārtībā, viņš darbojas individuālā režīmā izlases treniņos. Arī Strēlniekam viss kārtībā, bet Siliņam šodien vēl veiks pārbaudes," teica Latvijas Basketbola savienības (LBS) komunikācijas vadītājs Artūrs Portnovs.

Nedēļas nogalē notikušajās pārbaudes spēlēs latvieši vispirms ar 87:77 uzvarēja Lietuvu, bet pēc tam ar 98:68 sagrāva Rumāniju.

Latvijas izlasei šajā sagatavošanās ciklā atlicis vairs tikai viens pārbaudes mačs - 24.augustā "Arēnā Rīga" pret Čehiju. Čehi tomēr atteicās dienu vēlāk aizvadīt arī spēli aiz slēgtām durvīm, bet steidzamības kārtā uz otrdienu bija ieplānota cīņa izbraukumā pret Ukrainu. Organizatorisku problēmu dēļ gan tika nolemts šo maču neaizvadīt.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.