Par to portālu "Delfi" informēja basketbolista pārstāvis un brālis Jānis Porziņģis.

Porziņģi šogad NBA draftā ar augsto ceturto numuru izvēlējās Ņujorkas "Knicks", bet vēl pēc drafta viņš bija apņēmības pilns palīdzēt Latvijas valstsvienībai. Tomēr tagad basketbolists nolēmis vairāk sevi veltīt "Knicks" izstrādātajam treniņu grafikam, un nepalīdzēs valstsvienībai.

Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis gan šogad, gan pērn rēķinājās ar Porziņģa palīdzību, tomēr talantīgais basketbolists līdz šim pieaugušo izlasē oficiālās spēlēs nav debitējis. Pagājušā gadā, kad Latvijas izlasei bija jācīnās par tikšanu uz "Eurobasket 2015", Porziņģis nespēlēšanu izlasē attaisnoja ar vēlmi laiku "veltīt individuālajiem treniņiem" un "palielināt ķermeņa masu un pilnveidot individuālo tehniku".

"Tā kā komanda ir izstrādājusi striktu plānu sportista fiziskās sagatavotības stiprināšanai, Kristaps diemžēl šogad Latvijas basketbola izlasei klātienē palīdzēt nevarēs. Šis ir Kristapa pirmais gads NBA, tādēļ adaptēšanās un treniņi kopā ar komandu šobrīd ir galvenā prioritātes," tagad teikts pārstāvju izplatītajā paziņojumā.

"Ļoti žēl, ka šogad būs jāizlaiž iespēja palīdzēt Latvijas izlasei cīnīties par ceļazīmi uz nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, taču šobrīd mana prioritāte ir pēc iespējas ātrāk iegūt prasmes un fizisko formu, kādu no manis sagaida komanda. Komandas vadība no manis sagaida labu spēli, tādēļ dara visu, lai es spētu attīstīt savas prasmes komandas interesēs. Šobrīd man ir izstrādāta 12 nedēļu gara treniņu programma, kuras izpilde ir būtisks priekšnosacījums manu spēju un prasmju sagatavošanai komandas interesēs. Es ticu, ka izlases trenerim šogad izdosies nokomplektēt labāko iespējamo sastāvu un cīnīties par labu vietu čempionātā. Ar interesi sekošu līdzi visām izlases spēlēm un turēšu īkšķus," paziņojumā citēts Kristaps Porziņģis.

Izvēlies DELFI zvaigzni! 
 Bosnija un Hercegovina
Milan Milosevic Balsot
591
Drasko Albijanic Balsot
527
Elmedin Kikanovic Balsot
518
Andrija Stipanovic Balsot
501
Nedim Buza Balsot
497
Alex Renfroe Balsot
491
Nemanja Gordic Balsot
488
Marko Sutalo Balsot
488
Edin Bavcic Balsot
479
Muhamed Pasalic Balsot
470
Adin Vrabac Balsot
463
Dalibor Persic Balsot
457
 Polija
Karol Gruszecki Balsot
547
Robert Skibniewski Balsot
535
Adam Waczynski Balsot
505
Damian Kulig Balsot
503
Aleksander Czyz Balsot
491
Przemyslaw Zamojski Balsot
485
Mateusz Ponitka Balsot
482
Aaron Cel Balsot
479
Lukasz Koszarek Balsot
471
Przemyslaw Karnowski Balsot
469
AJ Slaughter Balsot
463
Marcin Gortat Balsot
444