15 Vladimir Stimac Balsot
121
24 Stefan Jovic Balsot
112

Spēles pirmā ceturtdaļa ritēja līdzīgā cīņa, bet izskaņā serbi panāca piecu punktu pārvaru, savukārt nākamajās minūtēs Serbijai izdevās 14 punktu izrāviens, kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar 48:34. Trešajā ceturtdaļā Krievijas izlase veica savu uzrāvienu un pietuvojās līdz 52:57, tomēr serbi uzreiz atkal pārsvaru palielināja.

Izšķirošajā ceturtdaļā, pateicoties Šveda augstajai rezultativitātei, Krievijas izlase turpināja cīņu un saglabāja intrigu. Vienu brīdi rezultāta starpība bija tikai divi punkti (73:75), tomēr krieviem neizdevās pārņemt vadību, jo Serbijas izlasē svarīgā brīdī punktus guva līderis Bogdanovičs. Serbija nosargāja uzvaru un iekļuva finālā.

Serbijas pretinieki finālā Slovēnija ceturtdien negaidīti pārliecinoši ar 92:72 sagrāva Spāniju, kas ar Krieviju cīnīsies bronzas spēlē.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Eurobasket 2017 pusfināls: Krievija – Serbija
Krievija - Serbija 79:87. Spēle noslēgusies!Šveds atjaunoja savas komandas izredzes, iemetot kārtējo tālmetienu, bet Serbijas izlase iemeta svarīgus soda metienus un nosargāja uzvaru. Serbijas izlase finālā tiksies ar Slovēnijas valstsvienību.
Krievija - Serbija 76:83 Bogdanovičs Serbijas izlasei iemeta vēl vienu tālmetienu, taču tad Mozgovs ar soda metieniem divus punktus atguva Krievijas izlasei. Bogdanovičs svarīgajā brīdī turpināja uzņemties iniciatīvu un iemeta pustālo.
Krievija - Serbija 73:78Šveds vēlreiz izvēlējās izdarīt diezgan sarežģītu tālmetienu, un viņš atkal to realizēja, Krievijai pietuvojoties līdz diviem punktiem, taču brīdi vēlāk arī Mičičs iemeta no tālās distances, ļaujot serbiem nedaudz atrauties.
Krievija - Serbija 70:75Mačvans ar soda metieniem atjaunoja 10 punktu pārsvaru Serbijai, tam sekoja Šveda tālmetiens lēcienā uz priekšu un Zubkova bumbas trieciens grozā pretuzbrukumā.
Krievija - Serbija 65:73Guduričs nopelnīja nesportisko piezīmi, un Krievijas izlasei izdevās turpinājumā guva četrus punktus. Bogdanovičs atbildēja ar pustālo metienu, tad arī Marjanovičs atjaunoja astoņu punktu pārsvaru.
Krievija - Serbija 61:69Švedam izdevās realizēt divus soda metienus, savukārt Zubovs rezultāta starpību samazināja līdz pieciem punktiem, tomēr uzreiz pēc tam Guduričs trāpīja tālmetienu no stūra.
Krievija - Serbija 57:66. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Šveds ar otro mēģinājumu trāpīja no tālās distances, bet cīņā zem groza Jovičs savainoja potīti un pameta laukumu. Marjanovičs un Bogdanovičs iemeta pa vienam soda metienam, tad Kurbanovs trieca grozā pēc Šveda piespēles.
Krievija - Serbija 52:64Mirosavļevičs pēc minūtes pārtraukuma iemeta tālmetienu un pārtrauca Krievijas 11 punktu izrāvienu. Pēcāk Marjanovičs trieca bumbu grozām, atkal panākot 10 punktu pārsvaru, kam sekoja Joviča caurgājens.
Krievija - Serbija 52:57Krievijas izlasei izdevās labs izrāviens, un turpinājumā Mozgovs trieca bumbu grozā un Voroncevičs iemeta brīvu tālmetienu.
Krievija - Serbija 47:57Jovičs lieliski piespēlēja Lučičam, kurš gaisā saņēma bumbu un trieca to grozā, bet pēc tam Šveds un Fridzons iemeta tālmetienus Krievijas izlasei. Fridzons bija pirmais Krievijas rezervists, kurš guva punktus savai izlasei. Līdz šim tikai pamatsastāva spēlētāji meta precīzi.
Krievija - Serbija 41:55Turpinājumā abu komandu centra spēlētāji guva punktus - Mozgovs un Kuzmičs. Serbijas ātrajā uzbrukumā Lučičs pēc lieliskas piespēles meta precīzi, savukārt pēc tam Šveds otro reizi mačā varēja izpildīt trīs soda metienus. Viņš iemeta divus.
Krievija - Serbija 37:51Voroncevičs ar tālmetienu guva pirmos punktus otrajā puslaikā, bet serbiem pirmie uzbrukumi tika izspēlēti līdz brīviem metieniem, kuri nebija precīzi. Bodganovičs iemeta tālmetienu, un atjaunoja +14 Serbijai.
Krievija - Serbija 34:48. Sācies 2. puslaiks.
Serbijas izlasē pirmajā puslaikā Bogdanovičs un Marjanovičs guva pa 13 punktiem, savukārt Krievijas izlasē 14 punktus sameta Aleksejs Šveds, kurš nospēlējis jau 18:34 minūtes.
Krievija - Serbija 34:48. Noslēdzies 1. puslaiks
Krievija - Serbija 34:48Marjanovičs iemeta pustālo ar vienu roku, bet tad Mozgovs iemeta vienu no diviem soda metieniem. Marjanovičs gandrīz katrā uzbrukumā saņem bumbu, un viņš bieži izveido momentus komandas biedriem, kā pirms brīža Lučičam. Šveds atkal ar individuālo meistarību izkārtoja sev punktus no groza apakšas.
Krievija - Serbija 31:44Hvostovs ar tālmetienu apturēja Serbijas izlases iespaidīgo izrāvienu ceturtdaļas sākumā. Tad Marjanovičs turpināja ļoti aktīvo sniegumu šajā mačā ar diviem gūtiem punktiem, bet Šveds pēcāk tika līdz grozam
Krievija - Serbija 26:42Serbijas izlasei teicams sākums, jo izdodas veikt 14:0 izrāvienu. Krieviem divi  minūtes pārtraukumi īsā laikā
Krievija - Serbija 20:25. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. Mičičs pēdējā uzbrukumā iemeta pustālo metienu un palielināja savas komandas pārsvaru.
Krievija - Serbija 20:23Šveds uzņēma apgriezienus un guva savai komandai vēl piecus punktus kārtas. Serbijas  izlasē Marjanovičs un Lučičs guva punktus. Vēlāk Hvostovs ātrā uzbrukumā meta no groza apakšas, bet pēc tam Lučičs un Voroncevičs apmainījās ar precīziem metieniem no tālās distances.
Krievija - Serbija 10:14Bogdanovičs serbu pārsvaru ar soda metieniem palielināja līdz sešiem punktiem, bet Voroncevičs realizēja tālmetienu ar atsitienu pret vairogu. Pēc tam Bogdanovičs izspruka caur Krievijas izlases aizsardzībai, savukārt Šveds guva savus pirmos punktus ar soda metieniem.
Krievija - Serbija 6:10Hvostovs lieliski piespēlēja Mozgovam, kurš trieca bumbu pāri pretiniekam. Turpinājumā Bogdanovičs ar atkārtotu tālmetienu guva trīs punktus, bet Jovičs izmantoja pasīvu Krievijas izlases aizsardzību.
Krievija - Serbija 4:5Krievijas izlasei pirmajās divās minūtēs neizdevās gūt punktus, bet Jovičs panāca jau 5:0. Tad Voroncevičs iemeta pustālo un atklāja Krievijas rezultātu, bet pēcāk Mozgovs arī iedabūja bumbu grozā.
Krievija - Serbija 3:0Spēles rezultātu atklāja Kuzmičs, kurš iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet nākamajā serbu uzbrukumā Bircevičs noslēdza lielisku izspēli ar triecienu grozā.
Krievijas izlases pamatsastāvs: Šveds, Hvostovs, Kulagins, Voroncevičs, Mozgovs.Serbijas izlases pamatsastāvs: Bogdanovičs, Jovičs, Lučičs, Birčevičs, Kuzmičs.
Krievijas izlasē līderis ir Aleksejs Šveds, kurš vidēji mačā gūst 24 punktus, bet Serbijas izlases rezultatīvākais spēlētājs ir Bogdans Bogdanovičs (19,7 punkti spēlē).
Krievijas un Serbijas izlases šīgada Eiropas čempionātā piedzīvojušas pa vienam zaudējumam. Krievija vienīgo neveiksmi piedzīvoja pret Latviju, bet Serbija grupu turnīrā piekāpās šī vakara pretiniecei Krievijai.
"Eurobasket 2017" turnīra otrajā pusfinālā Krievijas un Serbijas valstsvienības mēģinās kļūt par Slovēnijas pretiniecēm finālā. https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/slovenija-sensacionali-gaz-no-trona-spaniju-un-ieklust-eurobasket-2017-finala.d?id=49242259