"Eurobasket 2017" turnīrā piektdien finālu sasniedza Serbijas izlase, kas pusfinālā ar rezultātu 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) pārspēja Krievijas valstsvienību. Finālā serbi tiksies ar Slovēnijas izlasi.

Serbijas izlasē 24 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, 18 punktus pievienoja Bobans Marjanovičs, bet 13 punkti Vladimira Lučiča kontā. Krievijas komandā 33 punktus sameta Aleksejs Šveds, savukārt 14 punkti Andrejam Voroncevičam.

$duelID=815;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Spēles pirmā ceturtdaļa ritēja līdzīgā cīņa, bet izskaņā serbi panāca piecu punktu pārvaru, savukārt nākamajās minūtēs Serbijai izdevās 14 punktu izrāviens, kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar 48:34. Trešajā ceturtdaļā Krievijas izlase veica savu uzrāvienu un pietuvojās līdz 52:57, tomēr serbi uzreiz atkal pārsvaru palielināja.

Izšķirošajā ceturtdaļā, pateicoties Šveda augstajai rezultativitātei, Krievijas izlase turpināja cīņu un saglabāja intrigu. Vienu brīdi rezultāta starpība bija tikai divi punkti (73:75), tomēr krieviem neizdevās pārņemt vadību, jo Serbijas izlasē svarīgā brīdī punktus guva līderis Bogdanovičs. Serbija nosargāja uzvaru un iekļuva finālā.

Serbijas pretinieki finālā Slovēnija ceturtdien negaidīti pārliecinoši ar 92:72 sagrāva Spāniju, kas ar Krieviju cīnīsies bronzas spēlē.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.