Slovēnijas basketbola izlase ceturtdien Eiropas čempionāta finālturnīrā uzvarēja spēlē par 5.-8.vietu, tādējādi nodrošinot dalību 2014.gada Pasaules kausā.

Pusfināla spēlē cīņā par 5.-8.vietu slovēņi bez lielām problēmām ar 92:74 (30:16, 23:19, 18:20, 21:19) pieveica Serbiju. Tagad serbiem nāksies spēlēt par 7.vietu, un šīs spēles uzvarētājs kā pēdējais no Eiropas čempionāta nodrošinās dalību Pasaules kausā.

Slovēņi trešās minūtes izskaņā izvirzījās vadībā ar 7:6, bet jau pirmās ceturtdaļas izskaņā čempionāta mājinieku pārsvars bija 14 punkti (30:16). Līdz pat mača beigām slovēņu pārsvars ne uz brīdi nebija mazāks par 10 punktiem, bet otrā puslaika sākumā sasniedza pat 23 punktus.

Slovēnijas izlases rindās "lauvas tiesu" punktu guva brāļi Dragiči – Zorans guva 23 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Gorans guva 15 punktus. Ēl 15 punktus guva Jaka Blažičs. Serbijai 16 punktus guva Nenads Krstičs, 12 punktus – Džordže Gagičs, 11 punktus – Bogdans Bogdanovičs. $d_id=125; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>