Finālā Slovēnija ar rezultātu 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pārspēja Serbijas valstsvienību, pirmo reizi valsts vēsturē izcīnot zelta medaļas.

Slovēnijas izlasē uzvaru ar 35 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām kaldināja Gorans Dragičs, bet Klemens Prepeličs pievienoja 21 punktu. Luka Dončičs guva astoņus punktus, bet trešajā ceturtdaļā viņš guva savainojumu. Serbijas izlasē 22 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, bet 18 punkti Milana Mačvana kontā.

118

Spēles ievadā Serbijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā ar 18:13, bet Slovēnija pretiniekiem neļāva pārsvaru palielināt, pirmās ceturtdaļas izskaņā deficītu samazinot līdz diviem punktiem. Slovēnijas izlasei izdevās kāpināt spēles tempu, kas ļāva pārņemt vadību mačā un iegūt pat 10 punktu pārsvaru. Slovēnijas izlases līderis Dragičs jau pirmajā puslaikā bija guvis 24 punktus, bet slovēņi bija vadībā ar 57:47.

Otrajā puslaikā spēles temps kritās, un tas ļāva Serbijai spēles gaitu līdzsvarot. Serbi pietuvojās līdz 61:63, taču uzreiz slovēņi pārsvaru palielināja. Ceturtajā ceturtdaļā rezultāts pat bija neizšķirts 80:80, bet galotnē Slovēnijas izlase bija aukstasinīgāka un realizēja savas iespējas.

Serbija ieguva sudrabu 2014.gada Pasaules kausā, kā arī 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet kontinenta meistarsacīkšu finālā tā iekļuvusi pirmoreiz kopš 2009.gada.

Portāls "Delfi" piedāvāja "zelta spēles" teksta tiešraidi.

Eurobasket 2017 fināls: Slovēnija – Serbija
Ar šo portāls "Delfi" noslēdz 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīru teksta tiešraides!
Par "Eurobasket 2017" vērtīgāko spēlētāju atzīts Gorans Dragičs!
"Eurobasket 2017" simboliskais piecinieks:Gorans Dragičs (Slovēnija), Aleksejs Šveds (Krievija), Bogdans Bogdanovičs (Serbija), Luka Dončičs (Slovēnija), Pau Gasols (Spānija) https://twitter.com/FIBA/status/909517616431198211
Pirms apbalvošanas ceremonijas tiks paziņots simboliskais piecinieks.
Dragičs guva 36 punktus, par sešiem punktiem atpaliekot no "Eurobasket" finālu rezultativitātes rekorda. Vēl čempioniem 21 punktu guva Prepeličs. Serbijai rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Bogdanovičs, bet 18 punktus guva Mačvans.
Kopā ar komandu ir Dončičs, kurš pārvietojas klibodams, tomēr prieka asaras remdē sāpes. Komandas biedri viņu laukuma centrā iznes uz muguras!Līksmo arī Dragičs, kurš otrajā puslaikā spēlējis tik maz traumas dēļ.
Slovēnija - Serbija 93:85. Spēle noslēgusies
Slovēnija - Serbija 90:82Slovēņi realizē sodiņus un tuvojas titulam. Jāspēlē 35 sekundes
Slovēnija - Serbija 86:82Mačvans neiemet trijnieku, bet slovēņi pēc neveiksmīga uzbrukuma izcīna atlēkušo bumbu un Rendolfs iemet ar sodu. Sodiņu viņš gan neiemet.Vidmars nobloķē metienu, pietuvojot slovēņus zeltam.Tad serbi pārkāpj noteikumus pret Prepeliču, kuram pēc minūtes pārtraukuma būs jāmet trīs sodiJāspēlē 1:05 minūtes
Slovēnija- Serbija 84:82Kuzmičs neiemeta divus sodus, bet Prepeličs pēc neveiksmju posma iemet divus punktus. Slovēnija, spēlējot bez Dragiča un Dončiča, atgūst vadību.Serbija piepras minūtes pārtraukumu, jāspēlē 2:20 minūtes
Slovēnija - Serbija 80:82Emocijas pārgājušas serbu pusē, kas izlīdzina spēles gaitu un pēc ilgiem laikiem atkal bija vadībā.
Slovēnija - Serbija 77:74Serbi apturējuši slovēņu ātrumu un pozicionālā spēlē deldē starpību. Tad slovēņi neizmanto iespēju pēc serbu vēl vienas tehniskās piezīmes par tēlošanu (Mičičs saņēma sodu). Serbi savuz urbukumus veido pacietīgi un sekmīgi.Slovēnija pieprasa pārtraukumu, kad jāspēlē nepilnas 6 minūtes.
Slovēnija - Serbija 75:67Guduričs pazaude bumbu un uztaisa nesportisko piezīmi. Slovēņi to izmanto un 4 punkti vienā uzbrukumā.
Sākas 4. ceturtdaļa
Slovēnija - Serbija 71:67. Noslēgusies 3. ceturtdaļaBirčevičs un Bogdanovičs iemet trijnieku, bet ceturtdaļu ar diviem precīziem sodiem noslēdz Dragičs.
Slovēnija - Serbija 69:61Stimacs panāk jau tikai "-2" serbiem, bet pēc minūtes pārtraukuma Slovēnija atgriežas laukumā ar savu līderi Dragiču un atgūst nedaudz lielāku pārsvaru
Slovēnija - Serbija 63:59Spēlējot bez Dončiča un uz soliņa sēžot Dragičam slovēņi apstājušies uzbrukumā. Serbi samazina starpību un saasina cīņu par zeltu
Pēc cīņas par atlēkušo bumbu ar kliedzienu uz grīdas paliek Dončičs. Atkārtojumā redzams, ka piezemējoties pamatīgi izgriež kreiso potīti. Visticamāk, slovēņi paliek bez jaunās zvaigznes atlikušajā laikā
Slovēnija - Serbija 63:55Trešajā ceturtdaļā rezultāts vairs neaug tik strauji. Piecu minūšu nogriezni ar 8:5 uzvar serbi
Slovēnija - Serbija 61:51Draaaaagiiičs! Uzbrukuma pēdējās sekundēs trāpa tālmetienu un panāk +12! Bogdanovičs iemet pustālo, ber slovēņiem papildu enerģiju dod Vidmara "dunks" un Marjanoviča sodu pret viņu
Slovēnija - Serbija 56:47. Sākas 3. ceturtdaļa
Dragičam puslaikā 26 punkti, 4 atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles. Prepeličs iemetis 12 punktus, bet slovēņi realizējuši sešus no 14 tālmetieniem.Serbiem 11 punktus guvis Bogdanovičs, kurs gan ir samērā kluss salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm.
Slovēnija - Serbija 57:47. Noslēdzies 1. puslaiks
Slovēnija - Serbija 54:43Lučičs par pārāk lielu aktiermākslu saņem tehnisko piezīmi, bet pēc mirkļa Dončičs ar sodiem atgūst drošāku pārsvaru. Lučičs iemet divus sodiņus, bet Dragičs atbild ar elegantu caurgājienu. Tad Guduričs un Dragičs apmainās trijniekiem. Tad viņš iemet vēl vienu tālmetienu! Dragičam jau 24 punkti puslaikā
Slovēnija - Serbija 43:38Lučičs iemet 2+1, bet tad Guduričs trāpa tālmetienu no stūra. Serbi ātri no "-11" panākuši "-5", un slovēņi ņem pārtraukumu
Slovēnija - Serbija 38:28Serbi turpina spēlēt uz savu līderi Bogdanoviču, kurš pagaidām nav tik rezultatīvs. Serbiem vairāki neprecīzi metieni, bet slovēņus uzreiz ātrajā velk reaktīvais Dragičs.Dragičs iemet četrus sodus, viņam jau 14 punkti ceturtdaļā
Slovēnija - Serbija 32:28Prepeličs iemet tālmetienu, bet tad Dončičs ātrajā reidā no sava groza tiek līdz pretinieku pusei un triec bumbu grozā! Fantastisks moments jaunā slovēņu talanta izpildījumā.Serbu treneri spiesti ņemt atkal pārtraukumu
Slovēnija - Serbija 27:28Pēc pārtraukuma Bogdanovičs iemet tālmetienu, Rendolfs iemet tālu divpunktnieku. Vienā uzbrukumā 10 sekundēs slovēņi trīs reizes pārkāpj noteikumus pret Bogdanoviču. Kopā komandas divās minūtēs savākušas 5 sodus (trīs slovēņiem, divi serbiem) šajā ceturtdaļā. Birčevičs ar tālmetienu atgūst serbiem vadību
Slovēnija - Serbija 25:22Slovēņi kāpina tempu, kam nav gatava Serbija. Slovēnija ātri gūst 5 punktus pēc kārtas pēc kā serbu treneri ņem pārtraukumu
Sākas 2. ceturtdaļa
Slovēnija - Serbija 20:22 Noslēgusies 1. ceturtdaļaPrepeličs iemet Slovēnijai tālmetienu, tad komandas vēl apmainās punktiem. Asumu spēlei piedod serbu milzis Marjanovičs, kurš ar sitienu pa rokām aptur Dončiču. Slovēņi pieprasa nesportisko piezīmi, bet Marjanovičam pie slovēņu soliņa iznāk asāka vārdu apmaiņa.Dragičs ātrajā uzbrukumā panāk 20:22, serbiem piezīme uzbrukumā, bet slovēņiem neizdodas 16 sekundēs tikt pie metiena ceturtdaļas izskaņā.
Slovēnija - Serbija 13:18Bogdanovičs caurgājienā panāk +5 serbiem, un slovēņi treneris spiests ņemt pārtraukumu jau 1. ceturtdaļas izskaņā
Slovēnija - Serbija 13:14Slovēņiem uz kādu brīdi "iesprūst" uzbrukums, ko izmanto serbi, ļoti ātri no 4:7 izvirzoties vadībā ar 10:7. Tad slovēņiem atveras Dragičs un jaunais talants Dončičs. Tikmēr serbi uzbrukumā meklē savu milzi Marjanoviču, pret kuru slovēņi pagaidām nav atraduši līdzekļus zem groza
Slovēnija - Serbija 3:2Kuzmičs gūst pirmos punktus spēlē, slovēņi atbild ar Muriča trijnieku. Kopumā fināls sācies ļoti nervozi un spraigi, divās minūtēs komandas kopā guvušas 5 punktus
Slovēnija - Serbija. Spēle sākusiesKomandas un fani Stambulas arēnā gatavas lielajam finālam, spēle var sākties!https://twitter.com/FIBA/status/909482481174360064https://twitter.com/FIBA/status/909484194828603392
Pirms pāris stundām bronzas medaļas izcīnīja Spānija. Pēdējā spēle spāņu rindās bija leģendārajam Huanam Karlosam Navarro.https://twitter.com/FIBA/status/909467546310594560https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/spanijas-basketbolisti-eiropas-cempionu-titulu-nomaina-ar-bronzas-medalam.d?id=49248285
Serbija, kas allaž Eiropā tiek uzskatīta par vienu no basketbola lielvalstīm, pēdējo reizi medaļas izcīnīja 2009. gadā. Kādas būs serbu medaļas šodien?Un tas pats attiecas uz pārsteidzošo Slovēniju, kuras basketbolisti pirmo reizi vēsturē sev kaklos ieraudzīs medaļas. Kāda kaluma?
Šodienas spēles uzvarētāji virs galvas cels Nikolaja Semeško balvu. "Eurobasket" čempionu kausam šogad ir jaunā, trešā versija. Vairāk par balvu var izlasīt FIBA mājaslapāhttp://www.fiba.basketball/eurobasket/2017/trophy
Eurobasket 2017 nonācis finisā taisnē. Atlikusi tikai viena spēle, bet pati svarīgākā - fināls. Tajā savu "pelnrušķītes stāstu" cer turpināt Slovēnija, kas tiekas ar Serbiju.