2017. gada Eiropas čempione basketbolā un šī gada turnīra favorīte Spānija sestdien C apakšgrupas spēlē ar 93:56 (33:14, 23:9, 20:15, 17:18) sagrāva Čehiju.

Spāņi pirmo puslaiku uzvarēja ar 33 punktu pārsvaru, atlikušajās 20 minūtēs čehiem neatstājot nekādas cerības uz pozitīvu rezultātu.

Spānijas izlases uzvaru ar 26 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām kaldināja Po Gasols, kurš ir Dāvja Bertāna komandas biedrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandā Sanantonio "Spurs". Tikmēr čehiem vienīgais desmit punktu robežu pārsniedza Martins Krīžs, kuram 11 punkti.

Vēl šajā grupā Melnkalne spēlē Rumānijā sestdien ar rezultātu 72:48 (14:11, 25:18, 21:11, 12:8) pārspēja Ungāriju, bet vēlāk tiksies Horvātija un mājiniece Rumānija.

C apakšgrupā spāņiem ir divas uzvaras divās spēlēs, vienu panākumu vienā mačā guvusi Horvātija, bet pa vienai uzvarai divos dueļos ir Melnkalnei un Čehijai. Rumānijai ir viens zaudējums, bet Ungārija piekāpusies abos aizvadītajos mačos.

Tikmēr B apakšgrupā Itālija Telavivā ar 78:66 (16:19, 27:14, 16:15, 19:18) apspēlēja Ukrainu.

Ukraiņi pirmajā puslaikā bija iekrājuši piecu punktu pārsvaru, taču lielajā pārtraukumā ar desmit punktu handikapu devās jau itāļi. Ceturtajā ceturtdaļā itāļu pārsvars saruka līdz četriem punktiem, taču viņiem izdevās nosargāt vadību un uzvarēt ar 78:66.

Itālijas uzvaru ar 26 punktiem kaldināja "Hawks" basketbolists Marko Belinelli, bet ukraiņiem 21 punktu guva Artjoms Pustovijs.

Šīs apakšgrupas mačā Vācija ar rezultātu 67:57 (19:19, 22:17, 14:16, 12:5) apspēlēja Gruziju.

Vāciešiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija NBA komandas Atlantas "Hawks" spēlētājs Deniss Šrēders, kurš pamanījās pieļaut arī deviņas kļūdas. Tikmēr Gruzijas izlases rindās ar 14 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Zaza Pačulija, no NBA čempiones Goldensteitas "Warriors".

Kā vēstīts, čempionāta pirmajā mačā Gruzija pārsteidzoši ar 79:77 pārspēja Lietuvu.

Vēl šajā grupā šovakar lietuvieši spēkosies ar grupas saimnieci Izraēlu.

B apakšgrupā pa divām uzvarām divās spēlēs ir Itālijai un Vācijai, viens panākums divos mačos ir Gruzijai, ar zaudējumiem turnīru iesāka Lietuva un Izraēla, bet Ukraina pretinieku pārākumu atzinusi abos aizvadītajos mačos.