Tādējādi spāņi izcīnīja medaļas jau devīto reizi pēdējo desmit finālturnīru laikā. Kopš 1999. gada spāņi trīs reizes bijuši čempioni, trīs reizes izcīnījuši sudrabu un tagad trešo reizi šajos desmit turnīros tiek pie bronzas.

115

Krievijas komanda spēles laikā tā arī ne reizi nebija vadībā un visu laiku bija iedzinējos. Lai gan cīņas laikā spāņi sasniedza 18 punktu pārsvaru, par uzvaru Spānijas komanda nevarēja būt droša līdz pat pēdējai minūtei. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Krievija samazināja starpību līdz 79:83, taču atlikušajā laikā vairs nespēja saasināt cīņu par bronzas medaļām.

Spānijas komandai galvenie uzvaras kaldinātāji bija brāļi Gasoli - vecakais brālis Pau guva 26 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Marks guva 25 punktus. Krievijas izlasē kārtējo reizi rezultatīvākais bija Aleksejs Šveds ar 18 punktiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi.

Eurobasket 2017 bronzas medaļu spēle: Spānija – Krievija
Brāļi Gasoli sekmēja Spānijas izlases uzvaru. Pau guva 26 punktus, bet Marks izcēlās ar 25 punktiem. Vēl 16 punktiem izcēlās Serhio Rodrigess. Krievijas izlasē 18 punkti Alekseja Šveda kontā, bet 14 punktus pievienoja Timofejs Mozgovs.
Spānija - Krievija 93:85. Spēle noslēgusies. Spānijas izlase atvaira Krievijas centienus atspēlēties un izcīna bronzas medaļas.
Spānija - Krievija 89:82Marks Gasols ar soda metieniem panāca 10 punktu pārsvaru, bet tad Kulagins pēc tam iemeta tālmetienu.
Spānija - Krievija 87:79Fridzons izpildīja ļoti neprecīzu tālmetienu, pēc kura spāņiem izdevās pretuzbrukums, kura San Emeterio trieca bumbu grozā. Tam sekoja vēl viens spāņu pretuzbrukums, kurā Pau Gasols "iedankoja".
Spānija - Krievija 83:79Rodrigess svarīgā brīdī pārtvēra bumbu, iesāka uzbrukumu, kura noslēgumā Marks Gasols iemeta divus soda metienus. Mozgovs atbildēja ar 2+1 punktu gājienu.
Spānija - Krievija 81:76San Emeterio iemeta vienu soda metienu, bet Gasols pēc neprecīzā "sodiņa" pirmais tika pie bumbas un dabūja to grozā.
Spānija - Krievija 78:76Ātrā pretuzbrukumā Fridzons iemeta sarežģītu metienu, rezultāta starpību samazinot līdz trim punktiem, bet uzreiz Pau Gasols trāpīja pustālo. Tad Zubkovs realizēja tālmetienu.
Spānija - Krievija 76:71Pau Gasols un Fridzons apmainījās ar precīziem metieniem, bet tad samocīts Krievijas izlases uzbrukums noslēdzās ar Kulagina tālmetienu. Intriga cīņā par bronzu ir atgriezusies pilnībā
Spānija - Krievija 74:66Fridzons atņēma bumbu Rubio, spānis centās pārkāpt noteikumus un apturēt pretinieku, taču tiesnesis viņam piesprieda nesportisko piezīmi. Tā Rubio bija otrā nesportiskā, un viņš tika diskvalificēts no šīs spēles. Krievijas izlasei izdevās divus punktus atgūt.
Spānija - Krievija 74:64Mozgovs ar spēku guva punktus no groza apakšas, bet Rubio trāpīja pustālo lēcienā uz priekšu. Pau Gasols meistarīgi apspēlēja Mozgovu, savukārt pēcāk Kulagins guva divus punktus.
Spānija - Krievija 70:60Iļjevs pēdējo ceturtdaļu sāka ar bumbas triecienu grozā no augšas, tomēr Rodrigesam izdevās skaists caurgājiens. Tad Baburins ar tālmetienu panāca rezultātu 60:68, bet Oriola atjaunoja 10 punktu pārsvaru.
Spānija - Krievija 66:55. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Rodrigess apturēja Krievijas izlases pakaļdzīšanos ar pustālo, bet tad Huančo Ernengomess centās triekt bumbu grozā, bet Kurbanovs nopelnīja sodu un tehnisko piezīmi. Spānija atjaunoja +14, bet izskaņā Hvostovs realizēja tālmetienu Krievijai.
Spānija - Krievija 62:52Krievijas basketbolisti turpināja pamazām tuvoties, pievelkot līdz 10 punktu deficītam. Iepriekšējos uzbrukumos precīzi meta Hvostovs un Kulagins.
Spānija - Krievija 60:47Marks Gasols turpināja gūt punktus, viņa kontā jau 21 punkts šajā mačā, bet tad Kurbanovs trieca bumbu grozā un ar metienu no apakšas noslēdza pretuzbrukumu.
Spānija - Krievija 56:41Marks Gasols lieliski atgriezies spēlē, viņš jau guvis septiņus punktus šajā ceturtdaļā. Krievijas izlase apņēmīgi darbojās laukumā, bet spāņi nepieļāva pretinieku atspēlēšanās.
Spānija - Krievija 51:37Voroncevičs guva piecus punktus pēc kārtas Krievijas izlasei, bet tam sekoja Spānijas izlases izrāviens, pēc kura viņiem bija 18 punktu pārsvars. Mozgovs un Voroncevičs bija rezultatīvi nākamajās epizodēs.
Sācies 2. puslaiks.Marks Gasols var spēlēt un dodas pamatsastāvā uz otro puslaiku.
Marks Gasols pirms trešās ceturtdaļas iesildījās ar komandu. Iespējams, viņš spēlēs
Pau Gasols pirmajā puslaikā guva 14 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet Šveds izcēlās ar 12 punktiem.
Spānija - Krievija 45:28. Noslēdzies 1. puslaiks. Ceturtdaļas izskaņā Gasols iemeta no groza apakšas, savukārt Voroncevičs atbildēja ar tālmetienu. Pau turpināja darboties ļoti rezultatīvi, tad arī Rodrigess pretuzbrukumā guva divus punktus.
Spānija - Krievija 39:25Turpinājumā punkti tika gūti ar soda metieniem - Mozgovs realizēja abus "sodiņus" Krievijai, bet Huančo Ernangomess to izdarīja Spānijai. Tad Šveds pretuzbrukumā centās triekt bumbu grozā, bet Rubio viņu parāva aiz elkoņa un nopelnīja nesportisko piezīmi. Šveds iemeta vienu soda metienu, bet uzbrukumā krievi punktus neguva, kam sekoja spāņu uzbrukums ar Ernangomesa realizēto tālmetienu.
Markam Gasolam sadursme pirmajā ceturtdaļā bija sāpīga. Viņš tā arī nav atgriezies laukumā un nav arī uz komandas soliņa.
Spānija - Krievija 34:22Pēc minūtes pārtraukuma Šveds iemeta tālmetienu un pēc ilgāka laika guva punktus savai komandai. Pēc tam komandas punktus guva pamīšus
Spānija - Krievija 32:17Krievijas izlasei pieļāva četras kļūdas pēc kārtas, kas ļāva Spānijas izlasei turpināt audzēt pārsvaru, un Pau Gasols guva vēl divus punktus. Spāņi veikuši 11 punktu izrāvienu.
Spānija - Krievija 30:17Pēc minūtes pārtraukuma Serhio Rodrigess realizēja tālmetienu un Pau Gasols izcēlās ar metienu no groza apakšas, panākot lielāko pārsvaru spēlē +13.
Spānija - Krievija 25:17Krievijas izlase ceturtdaļu sāka ar četriem punktiem pēc kārtas, precīzi metot Zubkovam un Hvostovam, bet Pau Gasols un Oriola zaudēto atguva. Marks Gasols vairs nav redzams uz rezervistu soliņa.
Spānija - Krievija 21:13. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. Hvostovs bija precīzs no trīspunktu metienu līnijas, bet Rodrigess atbildēja ar pustālo pēc sava dribla. Krievijas izlases spēlētājs Zubkobs iemeta tālmetienu ceturtdaļas izskaņā, taču viņš to izdarīja pēc beigu sirēnas.
Spānija - Krievija 19:10Pusotru minūti komandas neguva punktus, bet tad Rodrigess ar soda metieniem atkal palielināja Spānijas pārsvaru. Šveds iemeta diezgan sarežģītu tālmetienu, nākamajā epizodē Marks Gasols iemeta divus soda metienus, taču vēlāk viņš pārvēra bumbu, bet Kurbanovs viņam ieleca kājās. Gasols ir ļoti sašutis pēc šīs epizodes, jo viņš pieklibo. Kurbanovam piespriesta nesportiskā piezīme, Marks iemeta abus soda metienus un pameta laukumu.
Spānija - Krievija 13:7Marks Gasols turpinājumā nākamajos divos uzbrukumos guva četrus punktus, panākot spāņiem astoņu punktu pārsvaru. Šveds ātrā uzbrukumā iemeta vieglus divus punktus, bet Marks Gasols uzreiz atbildēja ar savu divpunktnieku. Tad Mozgovs labi ierāvās zem groza, saņēma piespēli un tika pie diviem punktiem.
Spānija - Krievija 7:3Pau Gasols no San Emeterio saņēma piespēli un izdarīja precīzu metienu no groza apakšas. Vēlāk Spānijai San Emeterio guva piecus punktus, bet Krievijas izlases rēķinu atklāja Šveds ar tālmetienu
Spānijas izlases pamatsastāvs: Rubio, Navarro, San Emeterio, Pau Gasols, Marks Gasols Krievijas izlases pamatsastāvs: Šveds, Hvostovs, Fridzons, Voroncevičs, Iļjevs.
Spānija - Krievija. Spēle sākusies!
Krievijas izlases līderis šajā Eiropas čempionātā ir Aleksejs Šveds, kurš vidēji gūst 25,1 punktu. Savukārt Spānijas izlasē līdz šim rezultatīvākais ar 16,1 punktu ir Pau Gasols. Spānijas izlasē gandrīz visi spēlētāji darbojas produktīvi, bet Krievijas izlasē galveno vijoli spēlē līderi Šveds un Timofejs Mozgovs.
Šis mačs būs zīmīgs Huanam Karlosam Navarro, kurš piedalās septītajā Eiropas čempionātā, līdz šim tiekot pie piecām godalgām. Viņam šī būs pēdējā spēle Spānijas izlasē.
"Eurobasket 2017" turnīrā šodien ir pēdējā spēļu diena, kurā tiek sadalītas medaļas. Cīņā par trešo vietu tiekas Spānijas un Krievijas izlases.