Ukrainas vīriešu basketbola izlase trešdien Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā mačā uzvarēja Izraēlu, nodrošinot ceļazīmi uz astotdaļfinālu, kamēr Somija mačā, kas no turnīra tabulas viedokļa neko neizšķīra, pārspēja Islandi.

Pēc trešdienas mačiem kļuvuši zināmi pirmie četri astotdaļfināla pāri, kamēr pārējie četri tiks noskaidroti ceturtdien, tostarp pretinieci uzzinot arī Latvijai. Trešdienas mačos noskaidrojās, ka astotdaļfinālā Slovēnija tiksies ar Ukrainu, Grieķija spēkosies ar Lietuvu, Vācija mēros spēkus ar Franciju, bet Itālija duelēsies ar Somiju.

Ukraiņi B apakšgrupas noslēdzošajā spēlē Telavivā laukuma saimniekus uzvarēja ar rezultātu 88:64 (19:16, 27:12, 25:11, 17:25). Lai iekļūtu astotdaļfinālā, ukraiņiem obligāti bija jāuzvar, bet zaudējuma gadījumā "play-off" iekļūtu Gruzija, kas pēc Ukrainas panākuma čempionātu noslēgusi.

$duelID=771;$eventID=17;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Lielāko daļu no pirmās ceturtdaļas vadībā atradās izraēlieši, taču ukraiņi pēc iespaidīga izrāviena 30:2 panāca jau pirmajā puslaikā 23 punktu handikapu. Otrajā puslaikā Ukrainas izlases pārsvars pārsniedza 30 punktus, neatstājot Izraēlai nekādas cerības.

Ukraiņiem rezultatīvākais ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Vjačeslavs Kravcovs. Tikmēr Izraēlas izlasē 12 punkti, sešas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles Lioram Elijahu.

Kā vēstīts, B apakšgrupā Lietuva līderu cīņā ar rezultātu 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12) pārspēja Vāciju, bet pēc tam Itālija ar 71:69 (27:10, 11:20, 20:17, 13:22) pārspēja Gruziju.

Ar četrām uzvarām piecās spēlēs B apakšgrupā triumfēja Lietuva, Vācijai un Itālijai bija trīs uzvaras, bet vācieši bija pārāki savstarpējā mačā. Tikmēr Ukrainai un Gruzijai bija divi panākumi, taču ukraiņi uzvarēja savstarpējā spēlē, kamēr Izraēla čempionātu noslēdza ar vienu uzvaru.

Tikmēr Somija A apakšgrupas spēlē Helsinkos ar 83:79 (24:18, 18:22, 10:19, 31:20) uzvarēja Islandi.

Islandieši pēc 13:0 izrāviena ceturtajā ceturtdaļā ieguva deviņu punktu pārsvaru (61:52), taču tam sekoja Somijas izlases atspēlēšanās, mājiniekiem svinot uzvaru.

Somijas izlases rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija šovasar NBA ar septīto numuru draftētais uzbrucējs Lauri Markanens, kura spēles stils tiek salīdzināts ar latviešu zvaigzni Kristapu Porziņģi. Savukārt islandiešiem ar 13 punktiem atzīmējās Jons Arnors Stefansons.

Kā vēstīts, izšķirošajā A apakšgrupas mačā par ceļazīmi uz astotdaļfinālu Grieķija ar rezultātu 95:77 (23:29, 26:14, 21:24, 25:10) pārspēja Poliju. Pirms tam Slovēnija ar rezultātu 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27) pārspēja Franciju, apakšgrupu turnīru noslēdzot bez zaudējumiem.

A apakšgrupā ar piecām uzvarām piecās spēlēs triumfēja Slovēnija, četras uzvaras bija Somijai, bet trīs - Francijai. Divas uzvaras guva Grieķija, viens panākums Polijas kontā, kamēr Islande cieta piecus zaudējumus.

Astotdaļfinālā A un B grupu četras labākās komandas sestdien Stambulā spēlēs savā starpā. Pēc tam svētdien astotdaļfinālā tiksies arī C un D grupu labākās vienības, kas "play-off" dalībnieces un pārus noskaidros ceturtdien.