Spānijas grands "Barcelona" svētdien ar 3:0 (1:0) pieveica Argentīnas komandu Buenosairesas "River Plate" un trešo reizi vēsturē izcīnīja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) klubu Pasaules kausu.

Līdz ar to "Barcelona" kļuvusi par pirmo komandu, kas šo balvu ieguvusi trīs reizes.

Mača rezultātu 36.minūtē atklāja slavenais no traumas atlabušais argentīnietis Lionels Mesi, bet otrajā puslaikā 49. un 68.minūtē ar vārtiem izcēlās Luiss Suaress. Pamatlaika izskaņā "Barcelona" vairs necentās aktīvi uzbrukt, kamēr vienreiz pa vārtu stabu trāpīja "River Plate" komanda, bet goda vārtus tai tā arī neizdevās gūt.

Par turnīra rezultatīvāko futbolisti kļuva tieši Suaress, kurš tikai divu spēļu laikā pamanījās gūt piecus vārtus.

Pirms tam "Barcelona" FIFA klubu Pasaules kausā bija triumfējusi 2009. un 2011.gadā.

Tikmēr pirms tam svētdien trešo vietu šajā turnīrā ieguva Japānas klubs Hirošimas "Sanfrecce", kas ar 2:1 (0:1) pārspēja Ķīnas spēcīgāko vienību Guandžou "Evergrande".

Pērn par FIFA klubu Pasaules kausa izcīņas uzvarētāju kļuva Spānijas karaliskais klubs Madrides "Real", finālā ar 2:0 pieveicot pāvesta Franciska iemīļoto klubu Buenosairesas "San Lorenzo de Almagro" no Argentīnas.

FIFA klubu Pasaules kausa izcīņa šogad notika 12.reizi.