Latvijas futbola izlase, otrajā puslaikā atspēlējot divus vārtus, sestdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izbraukuma mačā cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar Islandes valstsvienību.

Vārtus Latvijas izlases labā 48.minūtē guva Aleksandrs Cauņa, bet 20 minūtes vēlāk otro precīzo raidījumu veica Valērijs Šabala.

Mača rezultāts tika atklāts jau spēles piektajā minūtē, kad tika nozīmēts brīvsitiens uz Latvijas izlases vārtiem. Pie bumbas devās viens no Islandes izlases līderiem Gilfi Sigurdsons, kurš veica ļoti spēcīgu sitienu uz Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Lai arī vārtsargs bumbu atvairīja, pie tās pirmais piesteidzās Kolbeins Sigtorsons, kuram arī izdevās panākt 1:0.

Turpinājumā bija vēl viens bīstams moments pie Latvijas izlases vārtiem, kad viens pret vienu pret Vaņinu izgāja Sigurdsons. Turpretī Latvija pirmo reizi Islandes vārtus apdraudēja vien 13.minūtē, kad tika nopelnīts brīvsitiens. Tiesa, tas nebija precīzs. Dažas minūtes vēlāk traumu guva mājinieku aizsargs Kāri Ārnasons, kuru 17.minūtē nomainīja Solvi Otesens.

Turpinājumā uz Islandes vārtiem tika nozīmēti vēl divi brīvsitieni, taču arī šajās reizēs Latvijas spēlētāji nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu. 26.minūtē Islande guva savus otros vārtus, kad izcēlās aktīvais Sigurdsons. Puslaika nākamajās minūtēs latviešiem bija vēl dažas labas iespējas gūt vārtus, taču nedz Aleksandrs Cauņa ar brīvsitienu, nedz Deniss Rakels ar galvu, nedz arī Artūrs Zjuzins ar savu spēcīgo sitienu no soda laukuma nespēja bumbu ieraidīt mājinieku vārtos.

Otro puslaiku Latvijas futbolisti iesāka daudz aktīvāk nekā pirmo spēles daļu, kas deva arī pozitīvu rezultātu. 48.minūtē pēc veiksmīgas Alekseja Višņakova piespēles vārtus Latvijas izlases rindās guva Cauņa, kuram izdevās ļoti precīzs sitiens - bumba vārtos ielidoja, atsitoties pret vārtu stabu.

Turpinājumā spēle bija mazliet izlīdzinājusies, bumbai vairāk atrodoties laukuma vidū. 56.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Igors Tarasovs. Desmit minūtes vēlāk spēlētāju maiņu veica gan Latvijas, gan Islandes izlases. Latvijai A.Višņakova vietā nāca Artūrs Karašausks, bet Islandei laukumu pameta Alfrēds Finbogasons, kura vietā devās vietējā futbola leģenda Eidurs Gudjonsens.

Taču trīs minūtes pēc izdarītajām maiņām Latvijai izdevās vēl viens teicams uzbrukums, kura noslēgumā bumbu Islandes vārtos precīzi raidīja Valērijs Šabala. Pēc tam Vitālijs Maksimenko, spēlējot diezgan tuvu Latvijas soda laukumam, nogāza Islandes spēlētāju, par ko nopelnīja dzelteno kartīti.

Turpinājumā Latvija veica atlikušās divas spēlētāju maiņas - Tarasova vietā laukumā devās Oļegs Laizāns, bet Zjuzinu nomainīja Jānis Ikaunieks. Deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijai bija iespēja pirmo reizi šajā mačā izvirzīties vadībā, taču Šabalas sitiens bija neprecīzs. Pamatlaika pēdējās minūtēs aktīvāk spēlēja tieši Latvijas futbolisti, kuri radīja vēl vairākus bīstamus momentus, taču gūt vārtus tomēr neizdevās.

Kā zināms, iepriekšējo reizi Latvijas un Islandes duelis Rīgā noslēdzās ar viesu uzvaru 3:0.

Toreiz otrā puslaika otrajā pusē Latvijas valstsvienībai zaudējumu sarūpēja Gilfi Sigurdsons, Ārons Gunnarsons un Rūriks Gīslasons.

Kvalifikācijas ciklu Latvijas valstsvienība noslēgs otrdien, kad savu skatītāju priekšā uzņems Kazahstānu.

Šajā kvalifikācijas ciklā isladnieši piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, kad pērn novembrī ar 1:2 tika atzīts Čehijas pārākums. Savukārt iepriekšējā mačā Islande savā laukumā nospēlēja neizšķirt 0:0 ar Kazahstānu.

Tikmēr Latvija astoņos mačos piedzīvojusi četrus zaudējumus, bet četras reizes spēlējusi neizšķirti. Iepriekšējā mačā tā ar 1:2 Rīgā piekāpās Čehijai.

Tāpat sestdien citā A apakšgrupas mačā Nīderlande izbraukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Kazahstānu. Savukārt plkst.21.45 Čehija savu skatītāju priekšā aizvadīs dueli pret Turciju.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā 20 punkti deviņos mačos ir Islandei, bet punkts mazāk un spēle rezervē ir Čehijai. Abas izlases jau garantējušas sev vietu Eiropas čempionātā.

Šīm vienībām ar 13 punktiem seko Nīderlande, bet vēl par punktu un ar spēli rezervē atpaliek Turcija. Savukārt Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi piecus un divus punktus.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies "play-off" pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Pēc gada Latvija uzsāks cīņu par ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa finālturnīru Krievijā. Latvija Pasaules kausa kvalifikācijā ielozēta vienā grupā ar Portugāli, Šveici, Ungāriju, Farēru salām un Andoru.

Latvijas futbola izlases sastāvs spēlē ar Islandi: Andris Vaņins, Kaspars Gorkšs, Vladislavs Gabovs, Kaspars Dubra, Vitālijs Maksimenko, Igors Tarasovs (Oļegs Laizāns, 77.min.), Aleksandrs Cauņa, Aleksejs Višņakovs (Artūrs Karašausks, 65.min.), Artūrs Zjuzins (Jānis Ikaunieks, 85.min.), Deniss Rakels, Valērijs Šabala.

Islandes futbola izlases sastāvs spēlē ar Latviju: Hanness Haldorsons, Ragnars Sīgurdsons, Birkirs Saivarsons, Birkirs Bjarnasons, Oulavurs Skūlasons, Kāri Ārnasons (Solvi Otesens, 17.min.), Emils Halfredsons, Johanns Gudmundsons, Gilfi Sigurdsons, Kolbeins Sigtorsons, Alfrēds Finbogasons (Eidurs Gudjonsens, 65.min.).