Latvijas sieviešu futbola izlase, gatavojoties 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīram, piektdien pārbaudes spēlē izbraukumā ar 0:2 (0:1) piekāpās Igaunijas spēlētājām.

Mača rezultātu 27.minūtē atklāja Kairi Himanena, bet 54.minūtē Elīza Spruntule pamanījās bumbu raidīt savos vārtos.

Abas komandas savā starpā tikās pirms nepilna gada, kad Latvija pārbaudes spēlē kapitulēja ar 2:8, bet pērnvasar Baltijas kausa izcīņā cieta neveiksmi ar 0:4.

Valstsvienības kandidātu sarakstā šim mačam komandas galvenais treneris Didzis Matīss iekļāvis kopumā 21 futbolisti. Spēle pret Igaunijas izlasi kļuva par otro pārbaudes maču izsauktajām kandidātēm pirms aprīļa sākumā paredzētā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Moldovā, kur Latvija ir ielozēta vienā apakšgrupā ar Luksemburgu, Moldovu un Lietuvu.

Šī gada pirmajā pārbaudes spēlē Latvijas sieviešu izlase 17.janvārī ar rezultātu 2:1 pārspēja Lietuvas čempioni "Gintra Universitetas".

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšsacīkšu cīņas Moldovā tiks aizvadītas no 4. līdz 9.aprīlim.

Divu priekšsacīkšu kārtu apakšgrupu uzvarētājas iekļūs pamatturnīrā, kurā tās gaida jau 38 Eiropas spēcīgākās izlases. Pamatturnīrā jau vienības tiks sadalītas astoņās apakšgrupās, aizvadot divu apļu turnīrus.

Savukārt Nīderlandē gaidāmajā finālturnīrā bez mājiniecēm iekļūs apakšgrupu uzvarētājas un sešas labākās otro vietu ieguvējas. Savukārt 16.ceļazīme tiks sadalīta pārspēlēs starp divām vājākajām otrajā vietā palikušajām komandām.

2013.gada aprīlī Latvijas izlase piedalījās 2015.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra priekšsacīkšu kārtā, tomēr mačos ar Luksemburgu, Albāniju un Maltu palika bez gūtiem vārtiem un ieguva vien vienu punktu.