Daugavpilietis Eduards Daškevičs, kurš spēlē Beļģijas futbola kluba "RSC Anderlecht" sistēmā, otro reizi ticis pie iespējas uzspēlēt tās pirmajā komandā, izejot laukumā uz 30 minūtēm pārbaudes spēlē pret Portugāles čempioni "SL Benfica".

Beļģijas komanda vārtus guva 35. un 40. minūtē, panākot 2:0 vadību pirmajā puslaikā. Daškevičs laukumā nāca 60. minūtē un piedzīvoja, kā "Benfica" vienus vārtus atguva, tomēr spēlē uzvaru ar 2:1 (2:0) varēja svinēt "Anderlecht".

Latvijas futbolists spēles gaitā nav nospēlējis pietiekami precīzi ātrajā uzbrukumā, kurā "Anderlecht" vienības futbolisti aizbēguši trijatā pret vienu aizsargu, tādējādi izniekojot šo iespēju.

Komandas rindās laukumā pārsvarā gāja gados jauni futbolisti, kuri pārstāv dažādu valstu U-21 un U-19 izlases. Tomēr spēlē piedalījās arī 27 gadus vecais Zviedrijas izlases uzbrucējs Izaks Telins, 18 spēles "Anderlecht" pirmajā komandā aizvadījušais vārtsargs Deivijs Rofs un citi pieaugušo futbolā pieredzējuši spēlētāji.

Daškevičs nomainīja vienaudzi Džeremiju Doku, kurš arīdzan paguvis aizvadīt astoņas oficiālas spēles "Anderlecht" vienībā.

Šī bija otrā reize, kad daugavpilietis izgāja laukumā pirmās komandas sastāvā. Daškevičs 22. jūnijā nospēlēja pilnu otro puslaiku pārbaudes spēlē pret Beļģijas trešās spēcīgākās līgas klubu Briseles RWDM.

Futbolists, kurš 12. jūlijā varēs svinēt savu 17. dzimšanas dienu, izaudzis Daugavpils Futbola skolas sistēmā, bet kopš 2018. gada 1. jūlija pilnvērtīgi pievienojies "Anderlecht" kluba U-18 vecuma grupas vienībai. Iepriekšējos gadus Daškevičs vairākkārt bija braucis uz īsāku laika periodu pievienoties Beļģijas komandai.

Latgalietis pirmo reizi Latvijas U-17 izlasē debitēja pāris nedēļas pirms savas 15. dzimšanas dienas, nospēlējot 21 minūti spēlē pret vienaudžiem no Igaunijas. Valstsvienības labā šajā vecuma grupā Daškevičs aizvadījis astoņas spēles un guvis vienus vārtus.

Klubs ir čempionu tituliem bagātākais Beļģijas klubs. Komanda savā vēsturē 34 reizes triumfējusi Beļģijas augstākajā divīzijā. "Anderlecht" pēdējo piecu gadu laikā divreiz spēlējis UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, bet divreiz UEFA Eiropas līgā. Tā ziedu laiki starptautiskos klubu turnīros gan bija pasen. Vienība divreiz triumfēja UEFA Kausa ieguvēju kausā 1970-tajos, bet 1983. gadā izcīnīja UEFA Kausu.

Eduards Daškevičs gūst vārtus "Anderlecht" jauniešu komandas labā spēlē pret Madrides "Atletico":