Latvijas futbola klubs "Riga FC" ceturtdien UEFA Eiropas līgas "play-off" kārtas spēlē lielāko tās daļu izturēja mājinieku spiedienu, tomēr ar 1:3 (1:1) piekāpās Dānijas čempionvienībai "FC Kobenhavn".

Spēle iesākās ar milzīgu Dānijas galvaspilsētas kluba pārsvaru, kas 18. minūtē arī tika izmantots. Dānijas izlases uzbrucējs Viktors Fišers trāpīgā brīdī bez bumbas ierāvās brīvā zonā, saņēma piespēli un no soda laukuma trieca to Roberta Ozola sargātajos vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem sekoja mazs atslābums, kas ļāva vairāk izpausties arī rīdziniekiem. Tomēr vēl vienu bīstamu epizodi sagādāja Fišers, kurš, teju aizbēdzis no aizsargiem, neveiksmīgi trāpīja bumbai no apakšas.

"Riga" spēles 42. minūtē spēja atbildēt ar savu izgājienu. Antonijs Černomordijs izpildīja tālu piespēli, kuru meistarīgi gaisā apstrādāja divi viesu futbolisti, Felipem Brisolam izvirzot Vladimiru Kamešu vienu pret vārtsargu. Liepājnieks vēl paguva spēka divcīņā atgaiņāties no aizsarga, bet tad raidīja bumbu augšējā stūrī – 1:1.

Arīdzan otrā puslaika sākumā pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr "Kobenhavn" vairs nespēja radīt bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Tādu gan – iespējams, ka nepamatoti – sarūpēja mača tiesneši. "Riga" pussargs Stefans Paničs augstas piespēles laikā savā soda laukumā veica kustību ar roku, bumbai viegli noglāstot viņa plecu. Tam sekoja svilpe, bet 11 metru soda sitienu jau realizēja Pieross Sotiriou.

Latvijas izlases futbolistu Denisa Rakela un Oļega Laizāna iznākšana laukumā deva "Riga" vienībai svaigu malku gaisa. Vispirms Laizāns ātrajā uzbrukumā norībināja mājinieku vārtu tuvo stabu. Savukārt pamatlaika pēdējās minūtēs laukumā esošie deviņi vietējie Latvijas kluba futbolisti izveidoja pamatīgu spiedienu pie Dānijas kluba vārtiem.

Rezultāts gan izpalika, turklāt kompensācijas laika trešajā minūtē izcilu piespēli izpildīja Maikls Santoss, pārmetot bumbu pāri diviem viesu aizsargiem. To netraucēti uzņēma 17 gadus vecais Mohameds Daramī, kurš ar rezultatīvu sitienu nodrošināja "Kobenhavn" vienībai uzvaru ar rezultātu 3:1.

Komandas atbildes spēli aizvadīs 29. augustā, "Skonto" stadionā Rīgā. Veiksminieks divu spēļu summā iekļūs UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kurā līdz šim no Latvijas komandām startējis vien futbola klubs "Ventspils", kas šajā turnīra fāzē 2009. gadā trīs no sešām spēlēm spēja izcīnīt neizšķirtu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku mača notikumu aprakstu.