Apšaubāma 'pendele' un vārti pēdējā minūtē – 'Rigai' nepaveicas Kopenhāgenā

Latvijas futbola klubs "Riga FC" ceturtdien UEFA Eiropas līgas "play-off" kārtas spēlē lielāko tās daļu izturēja mājinieku spiedienu, tomēr ar 1:3 (1:1) piekāpās Dānijas čempionvienībai "FC Kobenhavn".

Spēle iesākās ar milzīgu Dānijas galvaspilsētas kluba pārsvaru, kas 18. minūtē arī tika izmantots. Dānijas izlases uzbrucējs Viktors Fišers trāpīgā brīdī bez bumbas ierāvās brīvā zonā, saņēma piespēli un no soda laukuma trieca to Roberta Ozola sargātajos vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem sekoja mazs atslābums, kas ļāva vairāk izpausties arī rīdziniekiem. Tomēr vēl vienu bīstamu epizodi sagādāja Fišers, kurš, teju aizbēdzis no aizsargiem, neveiksmīgi trāpīja bumbai no apakšas.

"Riga" spēles 42. minūtē spēja atbildēt ar savu izgājienu. Antonijs Černomordijs izpildīja tālu piespēli, kuru meistarīgi gaisā apstrādāja divi viesu futbolisti, Felipem Brisolam izvirzot Vladimiru Kamešu vienu pret vārtsargu. Liepājnieks vēl paguva spēka divcīņā atgaiņāties no aizsarga, bet tad raidīja bumbu augšējā stūrī – 1:1.

Arīdzan otrā puslaika sākumā pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr "Kobenhavn" vairs nespēja radīt bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Tādu gan – iespējams, ka nepamatoti – sarūpēja mača tiesneši. "Riga" pussargs Stefans Paničs augstas piespēles laikā savā soda laukumā veica kustību ar roku, bumbai viegli noglāstot viņa plecu. Tam sekoja svilpe, bet 11 metru soda sitienu jau realizēja Pieross Sotiriou.

Latvijas izlases futbolistu Denisa Rakela un Oļega Laizāna iznākšana laukumā deva "Riga" vienībai svaigu malku gaisa. Vispirms Laizāns ātrajā uzbrukumā norībināja mājinieku vārtu tuvo stabu. Savukārt pamatlaika pēdējās minūtēs laukumā esošie deviņi vietējie Latvijas kluba futbolisti izveidoja pamatīgu spiedienu pie Dānijas kluba vārtiem.

Rezultāts gan izpalika, turklāt kompensācijas laika trešajā minūtē izcilu piespēli izpildīja Maikls Santoss, pārmetot bumbu pāri diviem viesu aizsargiem. To netraucēti uzņēma 17 gadus vecais Mohameds Daramī, kurš ar rezultatīvu sitienu nodrošināja "Kobenhavn" vienībai uzvaru ar rezultātu 3:1.

Komandas atbildes spēli aizvadīs 29. augustā, "Skonto" stadionā Rīgā. Veiksminieks divu spēļu summā iekļūs UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kurā līdz šim no Latvijas komandām startējis vien futbola klubs "Ventspils", kas šajā turnīra fāzē 2009. gadā trīs no sešām spēlēm spēja izcīnīt neizšķirtu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

UEFA EIROPAS LĪGA: RIGA FC – FC KOBENHAVN
Spēles statistika. "Kobenhavn FC" pret "Riga FC":
93. min. Riga FC – FC Kobenhavn 1:3Santoss pārmet bumbu pāri "Riga" aizsargiem, bet tad jau Daramī to triec Ozola sargātajos vārtos.
92. min. Palikusi vēl viena minūte kompensācijas laika.
90. min. Rakels piespēlē gar vārtiem. Šarpars sit pa taisno no gaisa, bet neprecīzi.
89. min. Ar tālu piespēli tiek atrasts Deniss Rakels, kurš cenšas bumbu mest pāri pretinieku vārtsargam. Diemžēl ideja līdz galam nesanāk, taču turpinās viesu spiediens.
88. min. Pētersons un Višņakovs ar ātru saspēli raida bumbu gar vārtiem, tomēr "Rigai" nesanāk tikt līdz sitienam.
86. min. "Riga" ilgstoši saspēlējas apkārt pretinieku soda laukumam. Uzbrukums turpinās... Tas diemžēl beidzas ar nepareizi ievadītu autu.
84. min. Pieredzējušais Aleksejs Višņakovs nomaina Vladislavu Fjodorovu. Tādējādi spēli "Riga" arīdzan noslēgs ar deviņiem Latvijas futbolistiem laukumā.
82. min. Bumba aizslīd garām diviem "Kobenhavn" futbolistiem, tomēr piespēle sasniedz arī trešo - Daramī izpilda sitienu no teicamas pozīcijas, bet vēl lieliskāk nospēlē Ozols.
80. min. Mājinieku rindās maiņa. Laukumā nācis 17 gadus vecais uzbrucējs Mohameds Daramī.
79. min. Sotiriou klupienā iešļūc Ozolā, kurš pirmais paspēja pie bumbas, kas lidoja gar vārtiem. Vārtsargu metas aizstāvēt Černomordijs un Stuglis.
78. min. Laizāns un Rakels devuši īslaicīgus enerģijas uzplaiksnījumus, tomēr spēli joprojām kontrolē dāņi.
72. min. Maestro Oļegs Laizāns ātrajā uzbrukumā ar ļoti viltīgu sitienu trāpa pa tuvo vārtu stabu.
68. min. Deniss Rakels un Oļegs Laizāns nomaina Rodžeru un Felipi Brisolu.
67. min. "Riga" nopelna pirmo stūra sitienu spēlē.
65. min. Ļoti bīstama piespēle tieši gar tālo vārtu stabu. "Kobenhavn" pēc vārtu guvuma turpina izdarīt spiedienu.
62. min. Riga FC – FC Kobenhavn 1:2Ozols uzmin sitiena virzienu, bet Sotiriou to spēcīgi trāpa vārtu stūrī.
61. min. 11 metru soda sitiens piešķirts uz "Riga" vārtiem!Bumba šķietami vairāk noglāsta Paniča plecu. Apšaubāms tiesneša lēmums.
Pārsvars pirmās 15 minūtes bijis nospiedošs un atgādina pirmā puslaika sākumu. Mājinieki pagaidām gan nav radījuši bīstamus momentus.
56. min. "Riga" laukuma vidusdaļā pārtver bumbu un dodas pretuzbrukumā. Brisola, ieskrējis soda laukumā, pats paklūp, mēģinot apspēlēt aizsargu.
54. min. Stage ieraujas soda laukumā un raida piespēli gar vārtiem. Armands Pētersons to pārsit pāri vārtiem, neļaujot dāņiem tikt pie bīstama sitiena.
Pirmās sešas minūtes pagājušas mierīgi.
Sācies 2. puslaiks! Kopenhāgenas klubs arī izmaina pirmo spēlētāju maiņu, laukumā sūtot Argentīnas klubā "River Plate" vairākas gadus pavadījušo Santosu. Viņš nomainījis Holsi.
Pirmā puslaika statistika. "Kobenhavn" pret "Riga":
Riga FC – FC Kobenhavn 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
42. min. Riga FC – FC Kobenhavn 1:1Vārti!!! Vladimirs Kamešs! Černomordijs izpildīja tālu piespēli pāri laukumam, kuru viesi savalda, uzreiz no gaisa izpildot divas piespēles pēc kārtas. Brisolas piespēle izgājienā izvirza Kamešu, un liepājnieks meistarīgi triec bumbu augšējā vārtu stūrī.
39. min. Kādus 30 metrus no vārtiem divcīņā kļūdās Stuglis. Seko ķēdes reakcija, un Fišers aizskrien sava veida izgājienā. Futbolists gan netīšām trāpa bumbai pa apakšu un tā pārlido krietni pāri Ozolam, kurš devies uzbrucējam bija jau pretī.
30. min. Brisola no patālas distances izpilda sitienu. Bumba lido virs vārtiem. Pirmais "Riga" vienības sitiens šajā spēlē.
Pēc ielaistajiem vārtiem pretinieki mazliet atslābinājušies. "Riga" tiek pie iespējām kontrolēt bumbu, taču bieži vien pieviļ tehniskais brāķis.
25. min. "Riga" nostājusies pretinieku laukuma pusē. Pētersons, iespējams, palaida garām iespēju uzsist no distances. Pēcāk seko divas piespēles soda laukumā, kuras adresātu nesasniedza.
20. min. Stagem bumba tiek nolikta tieši kā uz paplātes. Ozols tver vārtu vidū lidojošo bumbu.
18. min. Riga FC – FC Kobenhavn 0:1Mājinieku spiediens attaisnojas ar vārtiem. Kopenhāgenas vienība uzbruka pa kreiso flangu līdz Fišers, nevienam negaidot, ierāvās brīvā zonā, saņēma bumbu soda laukumā un raidīja bumbu Ozola sargātajos vārtos.
17. min. Pie "Rigas" vārtiem jau trešais stūra sitiens. Pagaidām atlētiskie dāņi tos nav spējuši izmantot.
12. min. Fišers raida ļoti spēcīgu sitienu gar tuvo vārtu stabu. Ozols lēcienā novirza bumbu uz stūra sitienu.
11. min. Pirmais stūra sitiens pie Rīgas komandas vārtiem. Mājinieki ar neko ievērības cienīgu pēc tā neizceļas.
"Rigai" priekšā augumā īsie Rodžers un Brisola. Abi aktīvi presingo un neļauj mājinieku aizsargiem viegli uzsākt uzbrukumus. Tomēr jūtams Romāna Debelko trūkums. Uz viņu parasti tika adresētas vairākas piespēles pa gaisu, kuras šodien, visticamāk, izpaliks.
8. min. Kopenhāgenas klubs ar divām zibenīgām piespēlēm iezogas soda laukumā. Ozolam vēlreiz jāglābj. Sitiens šoreiz bija jau pietiekami bīstams.
6. min. Pēc sākotnējā mājinieku spiediena "Riga" izveido pirmo ilgo uzbrukumu spēlē. Latvijas klubs tiek līdz pretinieku soda laukumam, bet kāda situāciju saasinoša piespēle gan izpaliek.
2. min. Holse apmēram no soda laukuma robežas raida zemu sitienu. Vietā Roberts Ozols.
Komandas tūlīt gatavas doties laukumā.
Divās iepriekšējās sezonās Kopenhāgenas vienība spēlēja Eiropas līgas grupu turnīrā, reizi to arī pārvarot, bet vēl 2016./2017. gada sezonā cīnījās pat UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/riga-fc-svarigo-uefa-eiropas-ligas-macu-kopenhagena-vares-verot-ari-latvija.d?id=51392355
Mājinieku sastāvā var izcelt Dānijas izlases uzbrūkošo pussargu Viktoru Fišeru, Grieķijas valstsvienības pussargu Zeku, Zviedrijas izlases aizsargu Sotiriousu Papajanopulusu, kā arī Kipras valstsvienības uzbrucēju Pierosu Sotirou. Arīdzan citi futbolisti kaut pāris reizes spēlējuši savu izlašu rindās.
Pamatsastāvā kopā septiņi Latvijas futbolisti.
"Riga" vienībai diskvalifikāciju dēļ nevar spēlēt HJK mačā spēlējušais aizsargs Jorgioss Valerianoss un uzbrucējs Romāns Debelko. Pirmo aizstājis Ritvars Rugins, bet otru komandas jaunpienācējs Vladimirs Kamešs. Aizsarga Herdi Prengas vietā pamatsastāvā iekļauts Elvis Stuglis, bet Tomislavu Šāriču nomainījis Vjačeslavs Šarpars.
Savukārt pretinieki no Kopenhāgenas vien ar šo spēli debitēs 2019./2020. gada Eiropas līgā. Dāņi Čempionu līgas trešajā kārtā pēc 2:2 neizšķirta divu spēļu summā vienpadsmit metru sitienu sērijā piekāpās Belgradas "Crvena Zvezda". Gluži kā "Riga FC" – kas sākotnēji nepārvarēja Īrijas "Dundalk FC" barjeru – dāņiem nācās izkrist uz Eiropas līgu, kur komanda startē "čempionu zarā".
Iepriekšējā kārtā tieši atbildes spēle bija jāizvada izbraukumā, rīdziniekiem spēlējot neizšķirti 2:2 ar Helsinku HJK. Pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem (mājās rezultāts bija 1:1), "Riga" vienība pārvarēja jau otro kārtu šī gada eirokausos.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/video-riga-divreiz-atspelejas-un-noklust-soli-no-eiropas-ligas-grupu-turnira.d?id=51371809
Latvijas čempionvienība "Riga FC" ceturtdien uzsāk dalību UEFA Eiropas līgas "play-off" kārtā, tiekoties ar Dānijas spēcīgāko komandu "FC Kobenhavn".