Londonas "Arsenal" sestdien svinēja uzvaru Anglijas futbola premjerlīgas Ziemassvētku spēlē, pārtraucot septiņu neuzvarēto maču sēriju vietējā čempionātā.

"Arsenal" savā laukumā ar rezultātu 3:1 (2:0) uzveica citu Londonas komandu "Chelsea".

Mikela Artetas vadītie vīri Ziemassvētkus sagaidīja ar vienu uzvaru pēdējās desmit premjerlīgas spēlēs un 15.vietu turnīra tabulā, aizvadot sliktāko sezonu kopš 1974./1975.gada.

Mājinieki jau pirmajās minūtēs apdraudēja pretinieku vārtus, bet pirmo reizi "Chelsea" komandu pārspēja 34.minūtē, kad pēc Rīsa Džeimsa pārkāpuma soda laukumā 11 metru soda sitienu realizēja Aleksandrs Lakazets. Eduārs Mendī pat neuzminēja bumbas lidojuma virzienu un Lakazets raidīja bumbu labajā apakšējā stūrī.

Desmit minūtes vēlāk precīzu tiešo brīvsitienu izpildīja Granits Džaka, kurš "Arsenal" komandai ļāva pirmo puslaiku uzvarēt ar 2:0.

Arī otro puslaiku "lielgabalnieki" iesāka sekmīgi, 56.minūtē Bukajo Sakā iegriežot bumbu vārtu devītniekā un panākot jau 3:0. Puslaika turpinājumā mājiniekiem bija vēl vairākas iespējas izcelties, turklāt vienā no situācijām "Chelsea" komandu glāba vārtu pārliktnis.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Kelama Hadsona-Odoja piespēles Temijs Abrahams no tuvas distances vienus vārtus atguva. Piecas minūtes vēlāk pēc pārkāpuma soda laukumā uz "Arsenal" vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Žoržinju izpildīto "pendeli" neitralizēja stadiona saimnieku vārtsargs Bernds Leno.

Pirms tam divu turnīra augšgala komandu duelī Lesteras "City" mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar Mančestras "United".

Uz Markusa Rešforda 23.minūtē gūtajiem vārtiem mājiniekiem astoņas minūtes vēlāk atbildēja Hārvijs Bārnss. Spēles 61.minūtē aizmugures situācijas dēļ netika ieskaitīta Antonī Marsiāla gūtie vārti, taču 79.minūtē Brunu Fernandešs atguva viesiem vadību. Tiesa, sešas minūtes vēlāk Aksels Tuanzebe ieraidīja bumbu savos vārtos, palīdzot Mančestras komandai panākt neizšķirtu 2:2.

Citā mačā Birmingemas "Aston Villa", otro puslaiku spēlējot desmit vīru sastāvā, savā laukumā ar 3:0 (1:0) uzveica Londonas "Crystal Palace". Vēl sestdien Londonas "Fulham" mājās spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar "Southampton".

Turnīra līderpozīcijā ar 31 punktu 14 spēlēs ir "Liverpool", otro vietu ar 28 punktiem 15 cīņās ieņem Lesteras "City", trešā ar 27 punktiem 14 mačos ir Mančestras "United", bet ceturto ailīti ar 26 punktiem 14 dueļos aizņem Liverpūles "Everton" komanda, kurai ar 25 punktiem seko četras vienības.