"Auda" svētdien Rīgā mājinieku lomā svinēja uzvaru "Optibet" Latvijas futbola virslīgas 15.kārtas pēdējā mačā.

"Auda" mājās ar 3:1 (1:0) pieveica "Metta" komandu.

Vārti tika gūti pirmā puslaika pēdējā minūtē, kad pēc Džonas Atuki piespēles vārtus guva Abioduns Ogunijs.

Otrie vārti tika gūti pusstundu vēlāk, kad pēc Rafaela Rezendes piespēles no soda laukuma līnijas bumbu vārtu kreisajā stūrī raidīja Atuki.

83.minūtē "Metta" vienus vārtus atguva, pēc Tomasa Zanta piespēles vārtus gūstot Vladislavs Fjodorovam.

3:1 89.minūtē panāca Ogunijs, pēc Jegora Novikova piespēles raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī.

Latvijas kausa ieguvēja "Auda" pirms svētdienas cīņas bez uzvarām bija četros mačos pēc kārtas, šajā sērijā iekrājot tikai punktu. Turpretī "Metta", aizvadot sekmīgāko sezonu kluba vēsturē, zaudējuma rūgtumu nebija izjutusi pēdējos sešos mačos.

Pirmā apļa savstarpējā mačā pārāki bija "Audas" futbolisti, uzvarot ar 2:0.

Kārtas iepriekšējās spēlēs piektdien RFS savā laukumā cīnījās 0:0 ar "Riga", bet "Daugavpils" mājās ar 5:2 uzvarēja "Jelgavu". Sestdien "Valmiera" viesos ar 2:1 uzvarēja "Liepāju", bet "Tukums 2000"/"Telms" mājās ar 3:2 pieveica Salaspils "Super Nova".

Turnīra tabulas augšgalā ar 39 punktiem 15 spēlēs ir "Riga", otro vietu ar 35 punktiem ieņem RFS, trešā ar 25 punktiem ir "Valmiera", bet ceturto vietu ar 21 punktu 14 spēlēs ieņem "Metta". 20 punkti 14 mačos ir "Liepājai" , bet 15 cīņās 19 punktus sakrājusi "Auda", 15 - "Jelgava", 13 - "Daugavpils", 12 - "Tukums 2000"/"Telms" un septiņus - "Super Nova".

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja "Riga", bet bronzu - RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja "Auda".

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.