Lisabonas "Benfica" jauniešu komanda pirmdien Šveices pilsētā Nionā pirmo reizi vēsturē triumfēja UEFA Jaunatnes līgā.

Lisabonieši finālā ar 6:0 (2:0) sagrāva Austrijas vienības "Salzburg" jauno maiņu.

Spēles rezultātu otrajā minūtē atklāja Martims Netu, bet 15. minūtē rezultātu 2:0 panāca Henrike Araužu, "Benfica" dodoties pārtraukumā ar divu vārtu pārsvaru.

Astoņas minūtes pēc otrā puslaika sākuma trešos vārtus Lisabonas vienības labā guva Šērs Ndūrs, kam pēc piecām minūtēm sekoja vēl viens vārtu guvums, otro reizi mačā izceļoties Araužu. Piekto reizi šajā mačā Zalcburgas komandas vārtsargu pārspēja Luiss Semedu, bet vēl minūti līdz pamatlaika beigām savus trešos vārtus spēlē guva Araužu, panākot 6:0.

"Benfica" finālā spēlēja ceturto reizi, kamēr "Salzburg" otro reizi tika līdz finālspēlei.

Pagājušajā sezonā UEFA Jaunatnes līga nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ, taču 2019./2020. gada sezonā "Benfica" finālā atzina Madrides "Real" jauno futbolistu pārākumu.

UEFA Jaunatnes līgā čempioni tiek noskaidroti kopš 2013./2014. gada sezonas. Pa diviem tituliem ir Londonas "Chelsea" un "Barcelona" klubiem, bet pa vienam – "Salzburg", "Porto", "Benfica" un Madrides "Real" jauniešiem.

Latviju šajā sezonā turnīrā pārstāvēja "Daugavpils" U-19 komanda, kas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 0:6 atzina "Minsk" pārākumu.