Bin Hamams pirms FIFA prezidenta vēlēšanām mēģinājis piekukuļot Surinamu
Foto: Reuters/Scanpix

Surinamas Futbola savienība (SVB) Karību zonas Futbola apvienības (CFU) sanāksmē saņēmusi kukuli 40 000 dolāru (19 240 latu) vērtībā no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) prezidenta Muhamenda bin Hamama, atklājis SVB priekšsēdētājs Luiss Giskuss.

Kā ziņots, bin Hamams kopā Centrālamerikas un Karību zonas futbola konfederācijas (CONCACAF) prezidentu un FIFA viceprezidentu Džeku Vorneru jau ir saņēmuši diskvalifikācijas par korupciju, taču SVB priekšsēdētājs nesen nākuši klājā ar paziņojumu, ka AFC prezidents viņu mēģinājis piekukuļot pirms balsojuma par FIFA prezidentu.

"Mēs esam maza un nabadzīga valsts, bet mēs nekad un nekādos apstākļos nepieņemsim kukuļus," teica Giskuss.

SVB iesniedza ziņojumu Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Ētikas komitejā un tagad gaida tās lēmumu, ko darīt ar saņemto naudu.

"Tagad mēs gaidām, ko FIFA Ētikas komiteja mums ieteiks darīt," skaidroja Giskuss.

"11.maijā mēs saņēmām portatīvo datoru, projektoru un brūnu aploksni, uz kuras bija uzrakstīts Surinamas vārds. Aploksnē bija 10 000 dolāru (4810 latu) ar pilnīgi jaunām banknotēm," skaidroja SVB priekšsēdētājs.

Tikmēr CUF pārstāvis Džeisons Silvestrs skaidroja, ka projektors un dators bijis sūtījums no CONCACAF, bet nauda nākusi no CFU un tā bijusi paredzēta futbola attīstības projektiem.

"Pēc baumām Cīrihē, mēs nekavējoties ziņojām FIFA par dāvanām. 1.jūnijā mēs apstiprinājām un izskaidrojām FIFA, ka pēc CFU dalībvalstu tikšanās ar bin Hamamu visām 26 valstīm tika teikts, lai tās paņem dāvanas no CFU ofisa, " skaidroja Giskuss.

Tāpat Giskuss pastāstīja, ka neviens no Surinamas valdības pārstāvjiem nav izrādījis interesi par šo skandālu.

Kā ziņots, bin Hamans bija FIFA prezidenta amata kandidāts, taču viņš atsauca savu kandidatūru, lai uzlabotu savu slavu pēc nepamatotām apsūdzībām.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form