Blaters savu vainu neatzīst un turpinās pildīt FIFA prezidenta pienākumus
Foto: Reuters/Scanpix

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters, pret kuru pagājušajā nedēļā Šveices ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu, savu vainu nodarījumā neatzīst un turpinās pildīt savus pienākumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdien Blaters atskaitījās FIFA direktoru un personāla sanāksmē, kas tikusi aizvadīta, kā ierasts, reizi mēnesī, nevis ārkārtas gadījuma dēļ.

"Blaters šodien runāja ar FIFA amatpersonām un informēja, ka viņš sadarbojas ar varasiestādēm. Tāpat viņš atkārtoja, ka nav darījis ko nelikumīgu vai nepareizu un turpinās pildīt FIFA prezidenta pienākumus," paziņoja Blatera advokāts Ričards Kalins.

Piektdien pēc FIFA Izpildkomitejas sanāksmes Blateru nopratināja ģenerālprokuratūras pārstāvji, turklāt Šveices varasiestādes pārmeklēja arī viņa birojus.

Šveicietis Blaters tiek apsūdzēts par nesaimniecisku rīcību noziedzīgos nolūkos, kā arī par nelikumīgu līdzekļu piesavināšanos.

Tāpat šajā lietā iesaistīts Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī, kurš ticis iztaujāts par dažādu maksājumu saņemšanu no Blatera par paveikto no 1999. līdz 2002.gadam. Tiek vēstīts, ka Platinī par saviem pakalpojumiem no FIFA prezidenta saņēmis aptuveni 1,8 miljonus eiro.

"Kas attiecas uz maksājumu Platinī, Blaters piektdien Šveices prokuratūrai atklāja, ka UEFA prezidentam ir darba attiecības arī ar FIFA, kur viņš kopš 1998.gada pilda padomdevēja funkcijas. Maksājumi Platinī bija pamatots atalgojums un nekas vairāk, kā arī tas tika atbilstoši ierakstīts FIFA grāmatvedībā," teica Kalins.

Zīmīgi, ka Platinī ir viens no galvenajiem kandidātiem uz FIFA prezidenta krēslu februārī gaidāmajās vēlēšanās.

Šveices ģenerālprokuratūra arī uzsvēra, ka Blaters tiek turēts aizdomās par 2005.gadā noslēgtu FIFA organizācijai neizdevīgu līgumu ar Karību reģiona Futbola savienību, kuras prezidents tolaik bija jau iepriekš apsūdzētais Džeks Vorners. Tādējādi šveicietis darbojies pretēji FIFA interesēm.

Tikmēr FIFA nāca klajā ar oficiālu paziņojumu, ka tā ar Šveices ģenerālprokuratūru sadarbojas no 27.maija, sniedzot pieeju nepieciešamajiem dokumentiem, datiem un informācijai.

Jau vēstīts, ka maija beigās 65. FIFA kongresa priekšvakarā tika veikti vairāki organizācijas amatpersonu aresti. Viņi tika vainoti par kukuļu ņemšanu vairāk nekā 100 miljonu dolāru apmērā, atlīdzībā piešķirot sponsorēšanas un mārketinga tiesības, kā arī iespējas organizēt dažādus turnīrus, ieskaitot Pasaules kausu.

Par spīti korupcijas skandāliem, maijā notikušajā kongresā atkārtoti prezidenta amatā tika ievēlēts Blaters, kurš iesāka jau savu piekto termiņu. Tiesa, viņš 2.jūnijā negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata. Jauno prezidentu ievēlēs 26.februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

FIFA Mišels Platinī Zeps Blaters
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form