Aizraujošā cīņā par Latvijas kausa ieguvējiem kļuva FK "Jelgava" futbolisti, finālspēlē pēc spēles 11 metru sitienu sērijā ar 3:2 pārspējot "Jūrmala-VV" vienību (pamatlaikā - 2:2, pēc spēles sitienos - 6:5).

Pilnu spēles fotogaleriju var aplūkot ŠEIT>>>

Latvijas Kausa izcīņas fināls norosinājās īstā futbola gaisotnē, jo spēli vērot bija ieradušies aptuveni 4000 atbalstītāju, kuri „Skonto” stadionā baudīja sporta veidu, kuru pasaulē dēvē par sporta karali – futbolu.

Spēle sākās pavisam negaidīti, jo mirkli pirms mača sākuma „Skonto” stadiona darbinieki iznesa vairākas bumbas un nolika tās laukuma malā, bet pēc tam, kad komandas bija sasveicinājušās, spēlētāji piegāja pie bumbām un raidīja tās tribīnēs.

Mača pirmās minūtes tika aizvadītas lēnā tempā, taču ar katru minūti dueļa apgriezieni kļuva ātrāki, un vienā no uzbrukumiem mača 14.minūtē FK "Jūrmala-VV" uzbrucējs Dmitrijs Paplavskis ar skaistu sitienu atmuguriskā kritienā guva pirmos vārtus šajā spēlē.

Pēc tam, spēles 22.minūtē, laba iespēja gūt vārtus bija Romānam Bezzubovam, bet pēc partnera piespēles jūrmalnieku kapteini apsteidza jelgavnieku aizsargs Jevgenijs Kazura, kurš raidīja bumbu uz stūra sitienu. Sekojošā standartsituācija izveidoja nākamo bīstamo momentu pie jelgavnieku vārtiem , taču pēc Gata Kalniņa sitiena ar galvu FK „Jelgava” no otro vārtu zaudējuma glāba Marks Bogdanovs.

Turpinājumā spēle vairāk tika novirzīta uz laukuma vidusdaļu, līdz mača 28.minūtē bīstamu soda sitienu izpildīja Igors Stepanovs, kura raidīto bumbu ar grūtībām atvairīja Bogdanovs. Toties puslaika pēdējā desmitminūtē aktivizējās Jelgavas futbolisti, kuri aktīvi sāka izmantot savus ātros malējos pussargus Borisu Bogdaškinu un Pāvelu Bormakovu. Abi vairakkārt bīstami centrēja soda laukumā, taču apspēlēt Stepanovu viņiem tā arī neizdevās.

Spēles 35.minūtē aci pret aci ar „Jūrmalas” vārtsargu Artūru Biezo nonāca Vladislavs Kozlovs, taču šajā duelī pārāks bija vārtsargs. Pirmais puslaiks noslēdzās un komandas devās pelnītā atpūtā - "Skonto" stadionā turpināja valdīt lieliska futbola atmosfēra. Puslaika pātraukumā norisinās vairāki LFF rīkotie konkursi, kuros galvenā balva ir kalnu divritenis.

Otrā puslaika sākumā lieliska iespēja gūt vārtus radās Malašenokam, kurš no laukuma kreisās malas iekļuva jūrmalnieku soda laukumā, taču bumbu lieliskā stilā atvairīja Biezais. Aizsāktā jelgavnieku ofensīva spēles 55.minūtē noslēdzās ar vārtu guvumu - ar spēcīgu sitienu no 18 metriem Igors Lapkovskis pārspēja jūrmalnieku vārtsargu.

Mača 68.minūtē bīstamu centrējumu jūrmalnieku soda laukumā izpildīja Bogdaškins, taču bumba pēc Bormakova sitiena lidoja krietni pāri vārtiem.

Piecpadsmit minūtes pirms spēles beigām uz maiņu uznākušais Valērijs Čistjakovs panāca 2:1 jūrmalnieku labā. Vispirms Kalniņš no tuvas distances centās pārspēt Bogdanovu, bet vārtsargs šo sitienu atvairīja. Pirmais pie atsistās bumbas piesteidzās Čistjakovs, kurš savu iespēju garām nepalaida.

Jelgavieni uzreiz lūkoja mainīt spēles ritējumu - Aleksandra Gubina vietā laukumā devās amerikānis Nataniels Veiss, bet Pāvelu Bormakovu nomainīja bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Ēriks Pelcis. Lai arī 8 minūtes līdz spēles beigām trešos vārtus varēja gūt jūrmalnieku pussargs Oļegs Žatkins, jelgavnieku centieni tomēr nesa cerētos augļus - 11 metru soda sitienu nopelnīja vienības uzbrucējs Malašenoks, pret kuru noteikumus pārkāpa Igors Stepanovs. Iespēju pārliecinoši realizēja komandas kapteinis Valērijs Redjko.

Atlikušajās minūtēs spēles rezultāts vairs nemainījās - seko divreiz 15 minūtes garš papildlaiks. Tā pirmais puslaiks tika aizvadīts līdzsvarotā tempā. Nevienai no komandām nebija īstas priekšrocības teritoriālā ziņā. Vienīgi Redjko ar soda sitienu no 25 metriem varēja panākt 3:2 "Jelgava" labā, taču bumba lidoja garām Biezā sargātajiem vārtiem.

Otrā papildlaika puslaika sākumā lieliska iespēja gūt vārtus bija Malašenokam, taču šoreiz jūrmalniekus no vārtu zaudējuma glāba veiksme un vārtsarga meistarība. Divas minūtes pirms papildlaika beigām bumba pēc Malašenoka spēcīga sitiena no asa leņķa trāpīja pa Biezā sargāto vārtu stabu un atstāja laukumu. Atlikušajās minūtēs nekas vairs nemainījās - seko pēc  spēles 11 metru sitienu sērija.

Nervus kutinošā pēc spēles 11 metru sitienu sērijā veiksmīgāki izrādījās jelgavnieki, kuri, pateicoties Marka Bogdanova atvairītajam Kalniņa 11 metru sitienam, triumfēja ar 6:5, kopsummā uzvarot ar 3:2. Jāatgādina, ka šī jelgavniekiem bija trešā pēc kārtas izcīnītā uzvara futbola loterijā Latvijas kausa izcīņas ietvaros.

Komandu sastāvi:

Jelgava: Bogdanovs - Gubins (Veiss 78), Kazura, Redjko, V.Lapkovskis, I.Lapkovskis, Lazdiņš, Bogdaškins, Bormakovs (Pelcis 78), Kozlovs (Medeckis 90), Malašenoks

Jūrmala-VV: Biezais – Jagodinskis, Stepanovs (Golubevs 90), Kolokoļenkins, Bezzubovs, Žatkins, Macions (Zuntners 59), Nagumānovs, Bārbalis, Paplavskis (Čistjakovs 65), Kalniņš

Galvenais tiesnesis: Andrejs Sipailo (Daugavpils)