Anglijas premjerlīgas klubs Londonas "Chelsea" sestdien Abū Dabī kļuva par FIFA Klubu pasaules kausa ieguvēju.

Finālā Mohammeda ibn Zajeda stadionā Abū Dabī Londonas "Chelsea" ar

2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pieveica Brazīlijas klubu Sanpaulu "Palmeiras".

Romelu Lukaku 55.minūtē vadībā izvirzīja Londonas klubu, bet deviņas minūtes vēlāk ar 11 metru soda sitienu izlīdzinājumu panāca Rafaels Veiga - 1:1.

Rezultāts līdz pamatlaika beigām vairs nemainījās, vienībām spēlējot pusstundu ilgu papildlaiku.

Uzvaru mača 117.minūtē ar 11 metru soda sitienu panāca Kajs Havercs, kurš bumbu raidīja vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 2:1.

Pārkāpums par spēli ar roku brazīliešu soda laukumā tika fiksēts vien pēc video atkārtojuma noskatīšanās.

Vienīgo reizi līdz šim "Chelsea" šī turnīra finālā spēlēja 2012.gadā, kad ar 0:1 zaudēja Sanpaulu "Corinthians" no Brazīlijas, bet "Palmeiras" līdz šim līdz finālam nebija tikusi.

Spēlē par trešo vietu sestdien Kairas "Al Ahly" ar 4:0 (3:0) sagrāva Rijādas vienību "Al Halil" no Saūda Arābijas.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Jasers Ibrahims, pa vieniem - Ahmeds Abdelkaders un Amrs el Solia.

Pretinieki spēli beidza deviņu cilvēku sastāvā. Jau 14.minūtē sarkano kartīti par rupjību saņēma pussargs Mateuss Pereira, bet 14 minūtes vēlāk par nesportisku rīcību - cits pussargs Mohameds Kanno.

Jau ziņots, ka spēlē par piekto vietu trešdien Meksikas "Monterrey" Abū Dabī ar 3:1 (3:0) pārspēja mājinieku komandu "Al Jazira".

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnījās 18.reizi, bet iepriekšējā turnīrā uzvarēja Minhenes "Bayern", kas finālā ar 1:0 apspēlēja San Nikolasas de los Garsas "Tigres UANL" no Meksikas.

Turnīra titulētākais klubs ar četrām uzvarām ir Madrides "Real" no Spānijas.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Līdz šim turnīri norisinājušies Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. 2001.gadā kausa izcīņu bija ieplānots aizvadīt Spānijā, taču dažādu iemeslu dēļ turnīrs tika atcelts.