FIFA sūta uz Rīgu finanšu ekspertu pārbaudīt LFF kontus
Foto: EPA/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) aprīļa beigās uz Latviju deleģēs finanšu ekspertu, lai veiktu pārbaudes un viestu skaidrību saistībā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) finanšu dokumentiem, liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā FIFA vēstule.

26. aprīlī risināsies LFF ikgadējais kongress, kas būs jau otrais divu mēnešu laikā. Kā zināms, februāra beigās vairāki LFF biedri inicēja ārkārtas kongresu, kurā centās no amata atstādināt LFF prezidentu Kasparu Gorkšu. Gorkšs neuzticības balsojumu izturēja un savu amatu pārliecinoši saglabāja.

Līdzīgi kā pirms iepriekšējiem diviem LFF kongresiem, arī šoreiz aizkulisēs tiek vērptas dažādas intrigas. Aprīļa beigās paredzētajā kongresā biedriem būtu jāapstiprina neatkarīgā revidenta atzinums par LFF 2018. gada finanšu pārskatu. Tomēr LFF kongresa aicinātais revidents "Latimira un partneri" informējis LFF, ka nevar sniegt atzinumu, jo nav saņemta visa nepieciešamā informācija. Kā portālam "Delfi" skaidroja Latvijas Zvērināto revidentu asociāciju (LZRA), "saskaņā ar Starptautiskajiem revīzijas standartiem tas ir atteikums sniegt atzinumu".

Kā liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā FIFA vēstule LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam, "Latimira un partneri" dibinātāja un vadītāja Ingrīda Latimira ir vērsusies pie pasaules vadošās futbola organizācijas un informējusi par situāciju. Latimira arī izteikusi vēlmi LFF kongresa laikā tikties ar FIFA Attīstības programmu menedžeri Oliveru Jangu.

Pēc Latimiras zvana FIFA jau informējusi LFF, ka ir bijusi šāda sūdzība no revidenta puses, un aktualizējusi šo problēmu. Savukārt LFF informējusi FIFA, ka vairāki finanšu dokumenti ir nopludināti trešajām personām, un tajā, visticamāk, iesaistīta LFF finanšu nodaļa. Tāpēc uz laiku no darba ir atstādinātas trīs LFF grāmatvedes, par ko jau vēstīja portāls "Delfi".

FIFA savā vēstulē vērš uzmanību uz faktu, ka "LFF vietējā auditorkompānija tiek turēta aizdomās saistībā ar šiem notikumiem". Tomēr FIFA nekonkretizē, kas ir domāts ar vārdu "auditorkompānija".

Ņemot vērā visu notiekošo ar dokumentu noplūdi un neskaidrību finanšu jomā, LFF aicinājusi FIFA nosūtīt uz Latviju savu finanšu ekspertu, lai veiktu revīziju LFF banku kontos un finanšu nodaļā. Tāpēc FIFA nolēmusi uz Rīgu deleģēt FIFA Finanšu pārvaldības programmas vadītāju Kristofu Zupigeru.

Saistībā ar gaidāmo kongresu otrdien, 16. aprīlī, raisījušās diskusijas arī LFF valdes sēdē, portālam "Delfi" apliecināja anonīmi avoti. Viens no diskusijas iemesliem bijis LFF Statūtu jaunais projekts, ko plānots apstiprināt kongresā, tomēr skarta arī finanšu tēma.

Pagaidām LFF nav publiskojusi informāciju par 9. aprīlī un 16. aprīlī valdes sēdēs lemto. Iespējams, ka šajās valdes sēdēs nav pieņemti vairāki svarīgi jautājumi saistībā ar gaidāmo kongresu, tādēļ nākamnedēļ, 24. aprīlī – tikai divas dienas pirms LFF kongresa – plānota vēl viena valdes sēde.

Source

DELFI Sports

Tags

FIFA Futbols Latvijas Futbola federācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form