Foto: Publicitātes foto

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ārkārtas kongress, kurā notiks balsojums par LFF statūtu jaunās redakcijas apstiprināšanu, risināsies 12. decembrī, vēsta LFF.

Šis būs jau ceturtais LFF ārkārtas kongress šajā gadā.

Saskaņā ar LFF statūtu jaunās redakcijas piedāvājumu kongresa turpinājumā pēc statūtu apstiprināšanas plānots organizēt LFF Vēlēšanu komitejas locekļu balsošanu, lai jaunajos statūtos paredzētā komiteja pilnvērtīgi varētu veikt savas funkcijas saistībā ar 2020. gada aprīlī paredzētajām LFF prezidenta un valdes vēlēšanām. LFF Vēlēšanu komitejas locekļu pozīcijām tiek virzīti Inga Kačevska, Mārtiņš Dambergs un Jānis Endelis.

LFF jauno statūtu izveides process bijis ilgstošs un dažādām diskusijām bagāts, bet kopš vasaras centrālu lomu to formulēšanā ieņem Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) un Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA), kas esošajā situācijā, kad LFF darbojas bez prezidenta, daudzus no statūtu jaunievedumiem piedāvā ne tikai kā rekomendējošus, bet arī kā vitāli nepieciešamus un neapstrīdamus.

Jaunie LFF statūti paredz paplašināt LFF valdes atbildību, nosakot, ka LFF prezidents pārstāv federāciju ar paraksta tiesībām tikai kopā ar vismaz vienu valdes locekli. Tādējādi jebkurš valdes loceklis pārstāv LFF kopā ar prezidentu, valdei LFF iekšējās kārtības noteikumos paredzot speciālus noteikumus par prezidenta un valdes locekļu kopīgām pārstāvības tiesībām. Jauno statūtu kontekstā LFF valdi veidos prezidents, divi viceprezidenti un seši valdes locekļi, kur vismaz vienu no šiem amatiem jārezervē sievietei. Biedru vēlēšanas amatiem valdē notiks katrai no trim amatu grupām atsevišķi, bet diskusijas par nosacījumiem, kā biedri virza amatu kandidātus un cik kandidātus tie var atbalstīt, turpinās.

Izmaiņas statūtos paredz, ka LFF valdes locekļi nes kolektīvu atbildību par valdes lēmumiem un tiem vairs netiek noteikti specifiski atbildības segmenti. Valdes locekļiem ir iespēja kandidēt uz vietu kādā no piecām pastāvīgajām komitejām (Finanšu komiteja, Sieviešu futbola komiteja, Attīstības un jauniešu futbola komiteja, Sacensību komiteja, Tiesnešu komiteja), paturot iespēju vajadzības gadījumā apstiprināt pagaidu komitejas citos darbības segmentos ar īstermiņa mērķiem.

Izmaiņas skars arī prasības un kritērijus jaunu LFF biedru uzņemšanai, kā arī esošo biedru dalības saglabāšanai. Šajā jautājumā piedāvāts pārejas periods, kas paredz attiecīgo noteikumu skaidru definēšanu līdz 2021. gada maijam. Pēc tam līdz 2022. gada maijam LFF biedriem jāspēj nepieciešamības gadījumā sava darbība pārstrukturizēt, lai tā atbilstu definētajām prasībām, bet vēlāk LFF tiek piešķirts papildu periods viena gada garumā līdz 2023. gada maijam, lai skaidri strukturētu piederību un tās biedrus statūtos sadalītu pārstāvju grupās.

ĀRKĀRTAS KONGRESA DARBA KĀRTĪBA:
• Kongresa atklāšana;
• Kongresa vadītāja apstiprināšana;
• Oficiālās uzrunas;
• Balsu skaitītāju iecelšana;
• Protokolētāja iecelšana;
• Biedru iecelšana kongresa protokola pārbaudei un apstiprināšanai;
• Darba kārtības apstiprināšana;
• Kongresa reglamenta apstiprināšana;
• Biedru debates;
• Balsojums par LFF jauno statūtu apstiprināšanu;
• Balsojums par LFF Vēlēšanu komitejas apstiprināšanu;
• Kongresa slēgšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!