Kosovas futbola izlase, debitējot starptautiskajos turnīros, pirmdien 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla apakšgrupu turnīra spēlē viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Somiju.

Kosova maija vidū tika uzņemta Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) dalībvalstu lokā, kļūstot par organizācijas 210. locekli. Savukārt dažas nedēļas pirms tam Kosova kļuva arī par Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) dalībvalsti.

Mača rezultātu spēles 18. minūtē atklāja Somijas izlases aizsargs Paulus Arajūri. Tiesa, otrajā puslaikā kosovieši izlīdzināja spēles rezultātu, jo 11 metru soda sitienu realizēja pussargs Valons Beriša, kurš aizvadījis arī 19 mačus Norvēģijas pieaugušo valstsvienībā.

Beriša, kurš pārstāv Austrijas čempioni "Salzburg", šovasar UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes spēlē guva vārtus pret Latvijas klubu "Liepāja".

Vēstīts, ka FIFA dažas stundas pirms mača pret Somiju deva zaļo gaismu 16 futbolistu spēlēšanai Kosovas valstsvienībā. Daudzi Kosovas nacionālās izlases kandidāti ir spēlējuši arī citu valstu izlasēs, tādējādi zem jautājuma zīmes bija viņu dalība turnīros zem Kosovas karoga.

Tāpat I apakšgrupas mačā šī gada Eiropas čempionāta finālturnīra pārsteidzošā ceturtdaļfināliste Islande viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Ukrainu, pie kuras stūres debitēja Andrijs Ševčenko.

Tikmēr Horvātija I apakšgrupas spēlē nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Turciju.

Šīs abas komandas tikās Eiropas čempionāta finālturnīrā apakšgrupas spēlē, kurā uzvaru ar 1:0 svinēja horvāti.

Savukārt G apakšgrupā pie pārliecinošas uzvaras tika Spānija, kas otrajā puslaikā 35 minūšu laikā guva septiņus vārtus un savā laukumā ar 8:0 (1:0) sagrāva Lihtenšteinu.

Spānijas izlases rindās pa diviem gūtiem vārtiem Djēgu Koštas, Davida Silvas un Alvaro Moratas kontā.

Tāpat šajā apakšgrupā pie panākuma tika Itālija, kas viesos ar 3:1 (2:1) uzveica Izraēlu.

G apakšgrupā Albānija savā laukumā uzņēma Maķedoniju, taču spēles 80. minūtē, rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 1:1, mačs lietus dēļ tika pārtraukts.

Tikmēr D apakšgrupā Velsa savu skatītāju priekšā ar 4:0 (2:0) pieveica Moldovu. Ar diviem gūtiem vārtiem velsiešu rindās atzīmējās izlases spožākā zvaigzne Garets Beils.

Tāpat šajā apakšgrupā Austrija viesos ar 2:1 (2:0) pieveica Gruziju. Tikmēr Serbija savu skatītāju priekšā cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Īriju.

Latvijas futbola izlase B apakšgrupas ietvaros savu pirmo kvalifikācijas maču aizvadīs otrdien, kad izbraukumā spēkosies ar Andoru. Vēl šajā grupā spēlēs Eiropas čempione Portugāle, Šveice, Ungārija un Fēru salas.

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

Kvalifikācijas turnīrs Eiropas zonā notiks līdz 2017. gada 10. oktobrim.