Latvijas futbola izlase otrdien izbraukumā pārbaudes mačā izrāva neizšķirtu un nospēlēja 1:1 (0:1) ar Ukrainu.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Vitālijs Maksimenko, izceļoties kompensācijas laika pēdējās sekundēs.

Mača pirmajā puslaikā izteikts pārsvars piederēja Ukrainai, kas uzreiz pārņēma iniciatīvu un vairāk kontrolēja bumbu. Mājinieki vairākkārt bīstami apdraudēja Latvijas komandas vārtus, taču sitieni bija secen vārtiem vai arī vietā bija pieredzējušais vārtsargs Aleksandrs Koliņko. Tiesa, dueļa 35.minūtē arī viņš nespēja glābt viesus no vārtu zaudējuma, jo pēc centrējuma vārtsargam izdevās ar roku pārvirzīt bumbu vairāk uz soda laukuma centru, taču tas bija tieši uz kājas Andrijam Jarmolenko, kurš bija nekļūdīgs, no dažu metru attāluma atklājot mača rezultātu.

Pirmajā puslaikā Latvijai vien retu reizi izdevās izveidot veiksmīgu uzbrukumu pie Ukrainas vārtiem, lielākoties cerības saistot ar standartsituāciju izpildi.

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars veica uzreiz četras spēlētāju maiņas, tomēr arī otrajā puslaikā Ukraina turpināja kontrolēt cīņas gaitu, radot vairākas ļoti bīstamas situācijas pie Latvijas valstsvienības vārtiem, taču allaž ļoti sekmīgs bija Koliņko. Dueļa izskaņā rupju kļūdu savā laukuma pusē pieļāva Latvijas izlases aizsargs Kaspars Dubra, iedodot precīzu piespēli Ukrainas izlases futbolistam, kuram gan šādu notikumu pavērsienu neizdevās izmantot.

Jau kompensācijas laikā lielisku sitienu pretuzbrukumā pa Ukrainas izlases vārtiem veica Deniss Rakels, taču viņa raidījums tika atvairīts. Pēdējās sekundēs Latvija tika pie iespējas izpildīt stūra sitienu, kas vainagojās panākumiem, jo rezultātu izlīdzināja Maksimenko, kā rezultātā cīņa nedaudz negaidīti noslēdzās neizšķirti.

Abas komandas līdz šim bija tikušās vien divas reizes. Tālajā 2001.gadā "Skonto" stadionā pārbaudes mačā ar 1:0 pārāki bija ukraiņi, toreiz vienīgos vārtus viesu labā guva Aleksandrs Melaščenko. Šajā spēlē Latvijas izlases sākumsastāvā izgāja vārtsargs Aleksandrs Koliņko. Tāpat spēli 14 gadus atpakaļ uzsāka Latvijas izlases pašreizējais galvenais treneris Marians Pahars un valstsvienības menedžeris sporta jautājumos Māris Verpakovskis, kurš savulaik pārstāvēja Ukrainas klubu Kijevas "Dinamo".

Arī divus gadus vēlāk pārbaudes spēlē Kijevā ar 1:0 uzvaru izcīnīja Ukrainas izlase. Šajā spēlē mājiniekiem izcēlās Maksims Kaļiničenko. Arī toreiz Latvijas izlases sākumsastāvā bija iekļauts Koliņko un Verpakovskis.

Latvijas valstsvienības galvenā trenera pienākumus šajos mačos pildīja Aleksandrs Starkovs, kurš šoreiz Ļvivā bija ieradies kā Latvijas Futbola federācijas (LFF) nacionālo izlašu komitejas priekšsēdētājs.

Kā zināms, sestdien notikusī 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas piektā spēlē starp Latviju un Čehiju noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1, turklāt vārtus čehi guva vien pamatlaika pēdējā minūtē. Latvijas izlases labā vienīgos vārtus 30.minūtē guva Aleksejs Višņakovs.

Tikmēr Ukraina viesos ar 0:1 piekāpās Spānijas valstsvienībai.

Latvijas izlase ar piecās spēlēs izcīnītiem trim punktiem atrodas priekšpēdējā, piektajā, vietā A apakšgrupā. Savukārt Ukrainas valstsvienība tikpat spēlēs ir iekrājusi deviņus punktus un C apakšgrupā atrodas trešajā vietā, atpaliekot no Slovākijas un Spānijas.

Pēdējo uzvaru Latvijas izlase ir izcīnījusi pagājušā gada 3.septembrī, kad savās mājās ar 2:0 pārspēja spēcīgo Armēniju. Savukārt ukraiņiem iepriekš pēdējais panākums bija novembrī, kad viesos ar 3:0 tika pārspēta Luksemburga. Visus trīs vārtus šajā mačā guva Andrijs Jarmolenko.

Lielāko daļu no Ukrainas izlase kandidātu loka uz spēli pret Latviju veidoja UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla dalībnieces Doņeckas "Šahtar" spēlētāji, kā arī futbolisti no Kijevas "Dinamo" un Dņipropetrovskas "Dņipro" vienībām, kuras ir iekļuvušas UEFA Eiropas līgas turnīra ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases sastāvs mačā ar Ukrainu: Aleksandrs Koliņko, Vladislavs Gabovs, Vitālijs Jagodinskis, Kaspars Gorkšs, Antons Kurakins (Vitālijs Maksimenko, 45.min.), Igors Tarasovs (Kaspars Dubra, 45.min.), Oļegs Laizāns, Aleksandrs Fertovs (Artūrs Zjuzins, 45.min.), Jurijs Žigajevs (Aleksejs Višņakovs 45.min.), Deniss Rakels ,Valērijs Šabala (Eduards Višņakovs, 68.min.).

Latvijas futbola izlases kandidātu saraksts pirms spēles ar Ukrainu:

vārtsargi - Aleksandrs Koliņko (Kaļiņingradas "Baltika", Krievija), Pāvels Šteinbors (Zabžes "Gornik", Polija), Andris Vaņins ("Sion", Šveice);

aizsargi - Kaspars Gorkšs (Iraklijas "Ergotelis", Grieķija), Vitālijs Maksimenko (Venlo VVV, Nīderlande), Vitālijs Jagodinskis (Užhorodas "Hoverla", Ukraina), Antons Kurakins ("Ventspils"), Kaspars Dubra (Borisovas BATE, Baltkrievija), Nauris Bulvītis (Jūrmalas "Spartaks"), Vladislavs Gabovs (Saratovas "Sokol", Krievija), Gints Freimanis ("Jelgava");

pussargi - Jānis Ikaunieks ("Metz", Francija), Alans Siņeļņikovs ("Ventspils"), Artūrs Zjuzins ("Baltika"), Oļegs Laizāns (Krasnojarskas "Jeņisej", Krievija), Aleksandrs Fertovs (Kelces "Korona", Polija), Aleksejs Višņakovs ("Skonto"), Jurijs Žigajevs ("Ventspils"), Andrejs Kovaļovs (Kišiņevas "Dacia", Moldova), Igors Tarasovs (Belastokas "Jagiellonia", Polija);

uzbrucēji - Deniss Rakels (Krakovas "Cracovia", Polija), Eduards Višņakovs (Hožuvas "Ruch", Polija), Valērijs Šabala (Famagustas "Anorthosis", Kipra).