Latvijas futbola izlase nespēj apturēt Izraēlas izlases līderi

Trešo zaudējumu 2020. gada Eiropas futbola čempionāta trīs kvalifikācijas spēlēs piektdien piedzīvoja Latvijas izlase, kas ar rezultātu 0:3 (0:1) Daugavas stadionā piekāpās Izraēlas valstsvienībai.

Visus trīs vārtus Izraēlas izlases labā guva Erans Zahavi, kurš šajā kvalifikācijas ciklā "uguņo". Tagad viņš trīs mačos izcēlies ar septiņiem goliem un diviem "hat-trick".

Latvijas valstsvienībai šajā mačā labākā vārtu gūšanas iespēja bija Vladislavam Gutkovskim, kurš 58. minūtē ātrā pretuzbrukumā nespēja pārspēt vārtsargu. Vēl pirmā puslaika izskaņā garām ar galvu sita Deniss Rakels, bet otrā puslaika ievadā Kaspars Dubra no soda laukuma nespēja uzsist pietiekami spēcīgu un precīzi. Vairākas reizes no vārtu zaudējuma šajā mačā glāba arī Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors, tomēr viņam vienam pašam neizdevās apturēt Zahavi.

"Euro 2020" kvalifikācijas cikla iesākumā Latvija vispirms ar rezultātu 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam ar 0:2 atzina Polijas izlases pārākumu. Savukārt Izraēla pirmajā mačā nospēlēja 1:1 ar Slovēniju, bet pēc tam ar 4:2 apspēlēja Austriju.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Euro 2020 kvalifikācija futbolā: Latvija – Izraēla
Spēle noslēgusies!
90+1. min. Sahars spēcīgi sita un iegrieza bumbu, taču tā lidoja gar tālo vārtu stabu.
89. min. Brīdinājumu nopelnīja Izraēlas izlases spēlētājs Perecs, kurš Ruginam uzkāpa uz kājas.
80. min. Latvija - Izraēla 0:3Erans Zahavi saņēma bumbu pēc tālas un precīzas piespēles no Natčo un pretuzbrukumā raidīja trešo golu Latvijas izlases vārtos.
79. min. Latvijas izlase veica pēdējo maiņu, un Rugins nomainīja Laizānu.
77. min. Zahavi atkal sita pa vārtiem no tālās distances, Šteinbors neļāva bumbai ielēkt vārtos.
76. min. Otrie ielaistie vārti Latvijas izlases apņēmību nodzēsa. Arī Izraēla vairs tik aktīvi nedevās uzbrukumā.
73. min. Izraēlas izlases spēlētājs Kajals pameta laukumu, un viņa vietā devās Glezers.
67. min. Latvijas izlasē bija vēl viena maiņa.  Kamešs iznāca laukumā Karašauska vietā un uzreiz ar pirmo pieskārienu bumbai sita to pāri.
66. min. Maiņu veic arī Izraēlas izlase, un Sebā vienā laukumā devās Sahārs.
58. min. Gutkovskis lielā ātrumā skrēja uzbrukumā ar bumbu, taču viņa sitienu pārliecinoši atsita Izraēlas vārtsargs.
60. min. Latvija - Izraēla 0:2Pusātrā uzbrukumā Berams Kajals no labās malas piespēlēja Eranam Zahavi uz otru laukuma pusi, viņš veiksmīgi apstrādāja bumbu un izkārtoja sev sitiena pozīciju ārpus soda laukuma, kuru realizēja ar precīzu trāpījumu.
57. min.Maiņa Latvijas izlasē - Cigaņiks devās laukumā Ikaunieka vietā.
54. min. Zahavi saglabāju bumbu, neraugoties uz Oša un Dubras pretestību un atkal izdarīja tālu sitienu, bet šoreiz pāri Latvijas izlases vārtiem.
52. min. Latvija atkal pēc Oša bumbas iemetiena no sāna līnijas izveidoja momentu, kad izraēlieši paši kļūdījās un uzdāvināja iespēju Dubram, taču aizsargs sita neveiksmīgi.
48. min. Savaļnieks pēc tālas piespēles steidza pēc bumbas un nopelnīja stūra sitienu. Rakels centrēja bumbu soda laukumā, Dubra aizsniedzās līdz bumbai, taču sitiens nesanāca.
Pirmā puslaika statistika:
Sācies 2. puslaiks
Latvija - Izraēla 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+3. min. Latvijas izlase pirmo puslaiku noslēdza ar savu labāko iespēju uzbrukumā. Pēc Savaļnieka centrējuma Rakels sita ar galvu garām vārtiem.
45+1. min. Šteinbors "izvilka" arī sitienu, kas tika mērķēts vārtu apakšējā stūrī.
42. min. Latvijas futbolisti turpināja mēģināt atrast laimi pretinieku soda laukumā pēc augstām piespēlēm, bet pagaidām neizdodas epizodes noslēgt ar sitienu. Brīdi vēlāk Zahavi atkal bīstami sita no distances un patramdīja Šteinboru.
37. min. Izraēla izspēlēja stūra sitienu, un Zahavi bīstami sita pa vārtiem, taču Šteinbors fantastikā lēcienā bumbu atvairīja.
36. min. Izraēlas valstsvienībai aizvadītajās divās minūtēs bijušas divas iespējas uzbrukumā. Vispirms tālsitiens pietiekami spēcīgs neizdevās Kajalam, bet tad Sebā soda laukumā tika bloķēts.
33. min. Pēc kārtējā Tobera pārkāpuma Bitons izdarīja tālu tiešo brīvsitienu, taču viņa sistā bumba lidoja gar vārtu stabu.
30. min. Izraēla iedabūja bumbu Latvijas izlases vārtos, bet Zahavi atradās aizmugures stāvoklī, kad saņēma piespēli soda laukuma vidū.
29. min. Rakels no labās malas piespēlēja soda laukumā, bet uzreiz pēc tam sekoja Izraēlas pretuzbrukums, kurā trīs izraēlieši bija pret trim latviešiem. Piespēle neizdevās, un Šteinbors ieguva bumbu savā rīcībā.
25. min. Latvijas futbolistiem spēli izdevies aizvest prom no savas laukuma puses, un ik pa laikam bumba tiek iespēlēta Izraēlas soda laukumā.
23. min. Savaļnieks no tālās malas centrēja bumbu soda laukumā, kur Dubra augstā lēcienā sniedzās pēc bumbas, taču viņš sadūrās ar vārtsargu, un tiesnesis fiksēja noteikumu pārkāpumu.
22. min. Latvija devās pretuzbrukumā, bet Rakela piespēle soda laukumā tika bloķēta. Arī pēc stūra sitiena piespēles soda laukumā savus adresātus nesasniedza.
20. min. Šoreiz Zahavi sita pamatīgi pāri vārtiem.
18. min. Latvijas futbolists Tobers atkal pārkāpa noteikumus gandrīz tajā pašā vietā, kur Izraēla guva pirmos vārtus. Šoreiz viņam arī tika parādīts brīdinājums.
14. min. Izraēlas futbolisti pārņēmuši bumbas kontroli un lūko nostiprināt vadību spēlē. Latvijas izlase iespiesta savā laukuma pusē.
10. min. Latvija - Izraēla 0:1Latvijas izlases debitants Kristians Tobers pārkāpa noteikumus netālu no soda laukuma pretī vārtiem. Erans Zahavi sita pāri spēlētāju mūrim un trāpīja pašā vārtu augšējā stūrī, kur Pāvels Šteinbors nespēja aizsniegties līdz bumbai.
7. min. Šteinbors tvēra sitienu no pašas vārtu priekšas. Sebā ne pārāk spēcīgu uzsita pēc piespēles no kreisās malas.
5. min. Pirmā bīstamā epizode pie Latvijas izlases vārtiem, kad Dasā pieslēdzās uzbrukumam un netrāpīja ar galvu pa bumbu pēc tālas piespēles soda laukumā.
3. min. Ošs no sāna līnijas iemeta bumbu soda laukumā. To kreisajā malā ieguva Karašausks, kura piespēles soda laukumā bija neveiksmīga. Arī Ikaunieka centrējums bija neveiksmīgs brīdi vēlāk. Spēle lēnām uzņem apgriezienus.
Izraēlas izlases sastāvs:
Latvijas futbola izlases sastāvs spēlei: Pāvels Šteinbors, Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko, Oļegs Laizāns, Artūrs Karašausks, Deniss Rakels, Kristers Tobers, Jānis Ikaunieks, Roberts Savaļnieks un Vladislavs Gutkovskis.https://twitter.com/kajbumba/status/1137047642234609665/photo/1
Izraēlas izlases galvenais treneris Andreass Hercogs: "Ja mēs spēlēsim ar 60–70% atdevi, mēs zaudēsim, un tas būs stulbs zaudējums." https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/izraelas-futbola-izlases-treneris-jo-atrak-gusim-vartus-jo-vieglak-bus-spelet.d?id=51167951
Latvijas izlases galvenais Slaviša Stojanovičs pirms mača: "Viņiem ir laba pāreja no aizsardzības uzbrukumā, labi pretuzbrukumi, labi uzbrucēji, labi aizsargi. Nebūs viegli, bet gribam sasniegt šādu līmeni, un spēle būs labs izaicinājums. Izraēlas komandā nevaru izcelt tikai vienu, viņiem ir daudz labu spēlētāju."https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/stojanovics-par-izraelas-komandu-vienu-futbolistu-nevaru-izcelt-viniem-daudzi-ir-bistami.d?id=51167661
Latvijas futbola izlase 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā aizvada pirmo mājas spēli, un pretiniekos šodien būs Izraēlas valstsvienība. Latvija kvalifikācijas ciklu sāka ar diviem zaudējumiem izbraukumā – vispirms Latvija ar rezultātu 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam ar 0:2 atzina Polijas izlases pārākumu. Savukārt Izraēla pirmajā mačā nospēlēja 1:1 ar Slovēniju, bet pēc tam ar 4:2 apspēlēja Austriju.