Latvijas futbola izlase nespēj piekto reizi pēc kārtas izcīnīt Baltijas kausu

Latvijas futbola izlase ceturtdien "A. Le Coq" stadionā Tallinā izšķirošajā spēlē par Baltijas kausa trofeju ar rezultātu 1:2 piekāpās Igaunijas valstsvienībai un nespēja šajā turnīrā uzvarēt piekto reizi pēc kārtas.

Igaunijas futbola izlase izcīnīja pirmo Baltijas kausu kopš 1973. gada.

Latvijas futbolisti abus vārtus ielaida pirmajā puslaikā. Vispirms piektajā minūtē precīzu sitienu izdarīja Matiass Keits, kurš ieguva bumbu, kad Roberts Ozols atvairīja Rauno Sapinena sitienu, un raidīja to tālajā vārtu apakšējā stūrī. Igauņi pirmajā puslaikā turpināja spēlēt pārliecinošāk, un 40. minūtē Keits , kad latvieši atvairīja kārtējo centrējumu soda laukumā, tika pie bumbas un ar spēcīgu sitienu raidīja to tuvējā vārtu augšējā stūrī.

Latvijas futbolisti otrajā puslaikā daudz vairāk spēlēja ar bumbu, taču ar vārtu gūšanas iespēju veidošanu nesekmējās. 83. minūtē pret Mārci Ošu tika pārkāpti noteikumi soda laukumā. 11 metru soda sitienu izpildīja Dāvis Ikaunieks, kurš raidīja bumbu labajā augšējā stūrī.

Latvijas izlases pēdējo minūšu spiediens tomēr neļāva izlīdzināt spēles rezultātu, kas ļautu iegūt Baltijas kausu.

Latvijas futbola izlase Baltijas kausu izcīnīja pēdējās četras reizes pēc kārtas, bet kopumā tā ieguvusi 22 titulus. Igaunija tika pie sava devītā čempionu titula Baltijas kausā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Baltijas kauss futbolā: Latvija - Igaunija
Spēles statistika (Flashscore.com). Igaunija pret Latviju:
Igaunijas futbola izlase pirmo reizi kopš 1973. gada izcīna Baltija kausu.
Latvija - Igaunija 1:2. Spēle noslēgusies
90+4. min. Soda laukumā Uldriķis un Emsis pēc piespēles nebija pozīcijā, lai izdarītu sitienu. Kārkliņš brīdi vēlāk izpildīja stūra sitienu, bet atkal neviens no latviešiem bumbu neaizsniedza.
90+3. min. Uldriķis soda laukumā krita, bet šoreiz tiesneši nepiešķīra 11 metru soda sitienu. Spēles izskaņa Latvijas izlases izpildījumā ir emocionāla, tomēr laika paliek arvien mazāk.
90. min.Latvijas futbolisti izmisīgi cenšas kaut izveidot. Kompensācijas laiks piecas minūtes.
88. min. Krollis tiek brīdināts. Visticamāk, kaut ko pārāk asu pateica tiesnesim.
87. min. Jaunzems centrēja bumbu soda laukumā, Uldriķis ar galvu līdz bumbai aizsniedzās, taču sitiens neizdevās.
86. min. Stuglis nomaina Savaļnieku.
84. min. Latvija - Igaunija 1:2Dāvis Ikaunieks izpildīja teicamu 11 metru soda sitienu, raidot bumbu labajā vārtu augšējā stūrī.
84. min. Kad Latvijas izlase izpildīja brīvsitienu, Pūms turēja Ošu soda laukumā. Tiesneši nozīmē 11 metru soda sitienu un parāda igaunim brīdinājumu.
83. min.Paskotši ļoti rupju izklupienu veica pret Savaļnieku, kurš centās iegūt Kroļļa piespēli.
80. min. Piks tikai ar noteikumu pārkāpumu spēja apturēt Krolli. Tad Kārkliņš izdarīja centrējumu soda laukumā, bet Uldriķis netika pie sitiena ar galvu.
78. min. Jaunzems uzbrukumā palaida bumbu par tālu un centās to atgūt ar ļoti asu izklupienu. Par to viņš tika brīdināts.
77. min. Pūms centrēja bumbu soda laukumā no labās malas, bet Ozols nospēlēja precīzi un pārtvēra to.
77. min. Andrejs Cigaņiks pameta laukumu, bet viņa vietā devās Dāvis Ikaunieks.
72. min. Krollis apspēlēja aizsargu un izdarīja tālu sitienu, bet bumba lidoja ļoti pāri vārtiem.
69. min. Igaunijas futbolists Tams nopelnīja brīdinājumu.
68. min.Uldriķis soda laukumā saņēma bumbu, bet pie sitiena netika. Savaļnieka un Emša sitiena mēģinājumi bija neveiksmīgi.
66. min. Cigaņiks pēc Metsa nopelnītā brīdinājuma izpildīja brīvsitienu. Viņa centrējums bija pārāk spēcīgs, un lidoja gar tālo vārtu stūri.
65. min. Igaunijas futbolistu darbības uzbrukumos līdz šim bijušas daudz agresīvākas. Vaštšuks raidīja bumbu gar vārtiem, bet Ozols nospēlēja precīzi. Igauņu stūra sitiens atdūrās Latvijas aizsardzībā.
62. min. Latvijas futbolisti laukuma centrā neveiksmīgi saspēlējās, igauņi steidza uzbrukumā, kurā Sapinena izdarīto sitienu tvēra Ozols.
61. min. Raivi Jurkovski nomainīja Vladislavs Sorokins
61. min. Savaļnieks izpildīja stūra sitienu, bet Uldriķim pietrūka pavisam nedaudz, lai izdarītu sitienu pa vārtiem. Brīdi vēlāk bija vēl viens stūra sitiens, bet Ošs ar galvu netrāpīja pa vārtiem.
57. min. Latvijas futbolisti laukuma centrā pazaudēja bumbu, un igauņi steidza pretuzbrukumā. Fjodorovs atņēma bumbu Anieram, kurš pēc tam pārkāpa pret viņu noteikumus.
55. min. Latvijas futbolisti vairāk darbojas ar bumbu aizvadītajās minūtēs, saspēle norit ap soda laukuma, bet neizdodas tikt pie sitieniem.
49. min. Divu vārtu autors Matiass Keits pēc sadursmes neturpināja maču. Viņu nomainīja Markuss Pūms, bet Konstantīnu Vasiļjevu nomainīja Bogdans Vaštšuks.
47. min. Pret Jurkovski tika pārkāpti noteikumu, un Savaļnieks izpildīja standartsituāciju. Bumba tika raidīta soda laukumā, Ošs lēca pēc tās, bet pārkāpa noteikumus pret vārtsargu.
Latvijas izlasē veiktas divas spēlētāju maiņas: Artūru Zjuzinu nomaina Raimonds Krollis, bet Alekseja Saveļjeva vietā nācis Krišs Kārkliņš.
Sācies 2. puslaiks
Noslēdzies 1. puslaiks
45+1. min Saveļjevs nopelnīja brīdinājumu ar diezgan asu izklupienu.
45+1. min. Sapinens jau nākamajā uzbrukumā izdarīja spēcīgu sitienu pa vārtiem un norībināja vārtu pārliktni.
45
45. min.Dubra lēcienā izsita bumbu pēc Sapinena centrējuma un neļāva Anieram tikt pie bumbas.
40. min. Latvija - Igaunija 0:2Labajā laukuma stūrī Jurkovskis pārkāpa noteikumus, un igauņi ieguva standartsituāciju. Vasiļjevs izpildīja centrējumu soda laukumā, Emsis ar galvu sita bumbu prom, bet tā nonāca pie Matiasa Keita, kurš izpildīja teicamu tālsitienu tuvējā vārtu stūrī.
37. min. Pēc centrējuma Ošam sitiens ar galvu neizdevās, bet bumba nonāca pie Saveļjeva, viņš mēģināja izdarīt sitienu, taču bumba lidoja garām vārtiem.
34. min. Latvijas izlases uzbrukumā Zjuzins nesapratās ar Savaļnieku, un tas ļāva igauņiem pārtvert bumbu. Pretuzbrukumu apturēja Saveļjevs.
31. min. Keits laukuma centrā sadūrās ar Zjuzinu, sasitot galvu, un arī palika guļot zālienā. Viņš gan maču varēs turpināt.
27. min.Savaļnieks ieguva bumbu nedaudz ārpus Igaunijas soda laukuma un izdarīja sitienu pa vārtiem, taču aizsargs spēja bumbu bloķēt.
27. min. Mertens Kūsks nevarēja maču turpināt, un Igaunija bija spiesta veikt piespiedu maiņu. Laukumā devās Maksim Paskotši.
24. min. Ozols tvēra igauņu centrējumu un iesāka uzbrukumu. Tajā Saveļjeva piespēle Uldriķim bija ļoti neprecīza, tāpēc uzbrukums neizdevās. Tomēr savainojumu Igaunijas uzbrukumā guva centra aizsargs Kūsks.
22. min. Igaunijas izlasei vēl viens draudīgs uzbrukums veidojās labajā malā. Piespēle soda laukumā mērķi nesasniedza, un atkal Dubra bija tas, kurš bumbu aizsita prom.
18. min. Mārciss Ošs nopelnīja pirmo brīdinājumu šajā spēlē. Vasiļjevs izpildīja brīvsitienu, bet Dubra ar galvu izsita bumbu prom no soda laukuma.
16. min.Igaunijas futbolisti izspēlēja stūra sitienu, bet aizsardzībā Dubra nospēlēja precīzi, savukārt Zjuzins bumbu aizsita prom ar ceļgalu. Jau pāris minūtes latvieši nav spējuši tikt pāri savai laukuma pusei.
13. min. Latvijas izlase pēc ielaistajiem uz brīdi vairāk darbojās ar bumbu, taču izteiktas virzības uz vārtiem nebija. Tad igauņi saspēlējās laukuma vidusdaļā.
7. min. Latvijas futbolisti izpildīja divus stūra sitienus, taču tie draudus Igaunijas izlases vārtiem neradīja
5. min. Latvija - Igaunija 0:1Vēlreiz Latvijas izlases aizsardzība nospēlēja neveiksmīgi. Vladislavam Fjodorovam neizdevās apturēt Rauno Sapinenu, kurš izdarīja sitienu pa vārtiem. Roberts Ozols devās pretī uzbrucējam un sitienu atvairīja, taču bumba nonāca pie Matiasa Keita, un viņš izmantoja to, ka Latvijas izlases vārtsargs nebija savā vietā un raidīja bumbu apakšējā vārtu stūrī.
2. min. Spēles otrajā minūtē Vasiļjevs piespēlēja Puri, kurš izdarīja sitienu ar galvu, bet Ozols bumbu tvēra. Latvijas izlases aizsardzība šajā epizodē pilnībā "izšķīda".
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs par maču pret Igauniju: "Mēs esam ļoti motivēti un vēlamies kausu nosargāt savā īpašumā. Zinām, cik ļoti uzvarēt vēlas arī igauņi. Būsim tam gatavi. Igaunijas izlase šogad ir pamainījusi savu taktisko shēmu un ar to gūst labus rezultātus. Informācija par pretinieku ir pietiekoši plaša, lai lielu pārsteigumu laukumā nebūtu. Lielākais jautājums ir mūsu fiziskā gatavība mačam."
Baltijas kauss ir senākais aizvien aktīvais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928.gadā. Agrāk turnīrs notika katru gadu, bet kopš gadsimtu mijas par reģiona labākās izlases godu komandas sacenšas ik pēc pāris gadiem.
Latvijas izlase Lietuvu uzvarēja ar divu vārtu starpību, un izslēdza dienvidu kaimiņus no cīņas par trofeju. https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-futbolisti-baltijas-kausu-uzsak-ar-trim-vartiem-pret-lietuvu.d?id=53269777
Latvijas futbola izlase ceturtdien aizvada izšķirošo maču Baltijas kausa izcīņā, un Tallinā tiekas ar vietējo Igaunijas valstsvienību. Latvijas izlase šajā mačā lūkos 23. reizi izcīnīt Baltijas kausa trofeju, bet Igaunija - tikai devīto reizi.