Latvijas futbola izlase nespēj pretoties Norvēģijas valstsvienībai

Latvijas futbola izlase sestdien "Daugavas" stadionā 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīra spēlē piekāpās Norvēģijas valstsvienībai.

Latvijas valstsvienība viesiem piekāpās ar rezultātu 0:2 (0:1). Viesu labā spēles 20. minūtē vārtus guva jaunā futbola zvaigzne Ērlings Holanns, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet otros vārtus guva Muhames Eljunussi.

Tādējādi latvieši pirmo G apakšgrupas spēļu riņķi noslēguši ar četriem punktiem piecās spēlēs, kas valstsvienībai ļauj ieņemt piekto vietu sešu komandu konkurencē. Norvēģija ar desmit punktiem piecos mačos izvirzījusies pirmajā vietā grupā, taču sestdien spēles vēl aizvada Nīderlande un Melnkalne, kā arī Turcijas un Gibraltāra izlases.

Latvijas izlase praktiski visu pirmo puslaiku aizstāvējās. Roberts Savaļnieks bloķēja vienu bīstamu Holanna sitienu, taču uzbrucējs vārtus guva ar 11 metru soda sitienu. To tiesneši piešķīra mazliet neizprotamā situācijā, kad neveikli nokrita Raivis Jurkovskis, kurš nogāza arī Kristianu Tūrstvedu.

Puslaika izskaņā Latvijas izlasei sanāca pirmie bīstamie uzbrukumi, kas sagādāja divus soda sitienus. Vienu no tiem prasmīgi izpildīja Jānis Ikaunieks, bet viņa sitienu vārta stūrī atvairīja Andrē Hansens. Mājiniekiem ļoti labi padevās arī otrā puslaika ievads. Vienā no epizodēm soda laukumā tika nogāzts Vladimirs Kamešs, taču tiesneša svilpe klusēja.

Tomēr apmēram no 60. minūtes atkal dominēja norvēģi. Ar netveramu sitienu no labas pozīcijas soda laukumā izcēlās Eljunussi, bet spēles kompensācijas laikā Džošua Kings gan trāpīja pa stabu, gan uzkāpa uz bumbas, kuru viņš varēja no pāris metriem nogādāt tukšos vārtos.

Otro spēļu riņķi Latvijas izlase uzsāks otrdien, kad viesosies pie Melnkalnes izlases.

PK kvalifikācija futbolā: Latvija – Norvēģija
Latvija – Norvēģija 0:2 (0:1)Vārtu guvēji: - – Ērlings Holanns (20. min., 11m), Muhameds Eljunussi (66. min.)Brīdinājumi: Vladislavs Gutkovskis (62. min.), Vladislavs Fjodorovs (90+2. min.) – -Noraidījumi: - – -Latvija: Pāvels Šteinbors (Roberts Ozols, 43. min.), Roberts Savaļnieks, Igors Tarasovs, Kaspars Dubra, Raivis Jurkovskis, Krišs Kārkliņš (Artūrs Zjuzins, 70. min.), Eduards Emsis, Vladimirs Kamešs (Vladislavs Fjodorovs, 75. min.), Jānis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks (Raimonds Krollis, 75. min.), Vladislavs Gutkovskis (Roberts Uldriķis, 70. min.)
Spēles statistika ("Sofascore"):
Latvija – Norvēģija 0:2 (0:1). Spēle noslēgusies
90+3. min.Kings uzkāpj uz bumbas, lai gan viņam priekšā vairs bija tikai kādi trīs metri līdz tukšiem vārtiem.
90+2. min.Fjodorovs nopelna dzelteno kartīti. Viņam būs jāizlaiž nākamā spēle.
90+1. min.Džošua Kings spēcīgi sit bumbu ar galvu un trāpa pa vārtu stabu!
90. min.Latvijas izlase pamatlaika izskaņā izkārto trešo stūra sitienu, tomēr Ikaunieka piespēle nesasniedz adresātu. Kompensācijas laiks būs četras minūtes ilgs.
85. min.Īsais uzplaiksnījums ir apsīcis. Norvēģi izveidojuši pāris bīstamus pretuzbrukumus. Viens no tiem noslēdzas ar sitienu, kuru skaistā lēcienā atsit Ozols.
79. min.Uz maiņu nākušie futbolisti cenšas veicināt pretuzbrukumus. Latvijas izlasei sanācis atgūt bumbas kontroli, bet neko bīstamu pagaidām nesanāk izveidot.
77. min.Holannam jāsaķer galva... Norvēģis lec visaugstāk, bet šoreiz sit ar galvu pāri vārtiem. Šķiet, ka jaunā zvaigzne ļoti vēlas gūt vārtus no spēles.
75. min. Latvijas izlasē vēl maiņasKamešu nomaina Fjodorovs, bet Cigaņiku nomaina Krollis.
72. min.Melings ar bīstamu piespēli atrod Holannu pašu vārtu priekšā. Holanns sit vārtu vidū, bet tur bumbu sagaida Ozols.
70. min. Latvijas izlase veic divas maiņasZjuzins un Uldriķis nomaina Kārkliņu un Gutkovski.
70. min.Melings pēc stūra sitiena sit krietni pāri vārtiem. Norvēģi pēc pirmajām 15 puslaika minūtēm atguvuši iniciatīvu. Izskatās, ka tieši šis spēles nogrieznis būs vienīgais, kas Latvijas izlasei būs padevies kaut cik veiksmīgi.
66. min. Latvija – Norvēģija 0:2Muhameds Eljunussi diezgan brīvs saņem bumbu soda laukumā, sper soli pa kreisi, lai apspēlētu Tarasovu un panāk rezultātu 0:2.
65. min.Norvēģi ar ātru saspēli nonāk soda laukumā, kur bīstamu sitienu izpilda uz maiņu nākušais Serlets. Šoreiz jau jāsaka, ka Ozols glābj mājiniekus.
62. min.Jau septīto sitienu mačā izpilda Holanns, kurš šoreiz neapturēja bumbu pēc piespēles soda laukumā. Ozols gan ir pareizajā vietā un tver bumbu!
60. min.Emsis netālu no soda laukuma nogāž Nurmannu. Norvēģiem būs bīstama iespēja. Latviešiem gan ļoti labi padevies otrais puslaiks. Viesi tūlīt pat veic pirmās divas maiņas.
55. min.Vēl viens pretuzbrukums, kas noslēdzas bez sitiena. Iespējams, Ikauniekam vajadzēja sist, bet pussargs lēma izpildīt piespēli soda laukumā.
54. min.Melings soda laukumā nogāž Kamešu, bet tiesneša svilpe klusē. Latvijas izlase izveidoja pietiekami skaistu uzbrukumu. Tarasovs ar diagonālo piespēli atrada Ikaunieku, kuldīdznieks atstāja bumbu Cigaņikam, bet viņš centrēja Kameša virzienā.
51. min.Mājinieki cerīgi uzsākuši puslaiku. Pretuzbrukums palīdz tikt pie stūra sitiena. Uzbrukumu gan noslēdz Hansens, kurš augstā lēcienā tver bumbu pēc "stūra".
48. min,Abas izlases apmainās ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Jānis Ikaunieks un Ērlings Holanns izpilda piespēles, ar kurām netiek sasniegti adresāti.
Latvija – Norvēģija 0:1. Sācies otrais puslaiks!
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Latvija – Norvēģija 0:1. Noslēdzies pirmais puslaiks
45+5. min.Kārkliņš izpilda pārlieku spēcīgu piespēli. Taču pēdējās minūtes saucamas par labākajām Latvijas izlases izpildījumā.
45+4. min.Latvijas izlase pretuzbrukumā tiek pie vēl viena soda sitiena! Tūrstveds pēc tam saķeras ar Ikaunieku,
45+2. min.Jānis Ikaunieks sit labajā, apakšējā stūrī, bet Hansens glābj viesu komandu.
45+1. min.Tāla piespēle Gutkovska virzienā palīdz uzbrucējam nopelnīt soda sitienu. Pirmā iespēja Latvijas izlasei!
Kompensācijas laiks būs sešas minūtes ilgs.
41. min.Šteinbors pēc spēles ievadā pārdzīvotās divcīņas tomēr maču nevar turpināt. Viņu nomaina Roberts Ozols. Paiet laiks līdz vārtsargs spēj sagatavoties, lai dotos laukumā. Sagaidāms neierasti ilgs kompensācijas laiks.
38. min.Pirmoreiz šajā spēlē latvieši pāris minūtes kontrolē bumbu. Laukuma saimnieki līdz soda laukumam gan netiek.
33. min.Norvēģiem viens draudīgs uzbrukums pēc otra. Šoreiz viesi jau to paši iznieko.
32. min.Šteinbors ar kāju atsargā bīstamu Eljunussi sitienu! Norvēģijas izlases futbolists meistarīgi ieskrēja soda laukumā, uz līdzenas vietas atstājot Tarasovu.
25. min.Jānis Ikaunieks no tālas distances izpilda pirmo Latvijas izlases sitienu. Andrē Hansenam nav grūtību bumbu tvert savās rokās.
24. min.Latvijas izlase pirmā puslaika pirmajā daļā nav īsti pat izpildījusi kaut vienu uzbrukumu. Absolūta norvēģu dominance.
20. min. Latvija – Norvēģija 0:1. Viesi izvirzās vadībāHolanns ar spēcīgu 11 metru soda sitienu labajā stūrī pārliecinoši pārspēj Šteinboru.
18. min. Norvēģijas izlase tiek pie 11 metru soda sitiena Jurkovskis soda laukumā pārtver piespēli, bet ļoti neveikli krīt, nogāžot Kristianu Tūrstvedu. Ļoti negaidīta "pendele"... Tiesneši lūdz VAR atkārtojumu.
15. min.Norvēģi jau izpildījuši piecus stūra sitienus. Latvijas izlase bijusi iespiesta savā laukuma pusē.
11. min.Savaļnieks noguļ Eljunussi ieraušanos soda laukumā bez bumbas. Spēlē nākas iesaistīties Šteinboram, kurš izjauc norvēģu piespēli no laukuma centra, bet abi futbolisti smagi sasitas.
7. min.Savaļnieks izvēlas pareizo pozīciju, lai neļautu Holannam gūt vārtus! Norvēģis jau bija ticis garām Šteinboram, bet viņam nebija pateicīgs leņķis sitienam.
6. min.Eljunussi neapstrādā bumbu un uzreiz sit no kādiem 18 metriem! Šteinbors skaistā lēcienā atvaira sitienu. Norvēģi no diviem stūra sitieniem neko neizveido.
4. min.Norvēģi pārsvarā kontrolē bumbu, bet mājinieki izrāda gatavību aktīvi presingot un radīt saasinājumus. Pirmo sitienu izpilda Torsbijs, bet viņam tas īsti nepadevās.
Latvija – Norvēģija 0:0. Spēle sākusies!
Izskanējušas abu valstu himnas.
Artūru Zjuzinu pamatsastāvā aizstāj Krišs Kārkliņš, Antoniju Černomordiju diskvalifikācijas dēļ nomainījis Igors Tarasovs. Ierindā pēc spēles izlaišanas ir arī Vladimirs Kamešs.https://twitter.com/kajbumba/status/1434162130031349760/photo/1
Latvijas futbola izlase pirms trim dienām pārvarēja atbildības slogu, spēles izskaņā pieveicot Gibraltāra valstsvienību. Šodien laukuma saimnieki vien var sagādāt pozitīvu pārsteigumu, pieveicot Norvēģijas izlasi un tās zvaigzni Ērlingu Holannu.
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Šī sestdiena paies sporta zīmē, paralēli spēles aizvadot Latvijas futbola un volejbola izlasēm.